Sarıgül’ün Cevapları-4
974 Okunma, 0 Yorum
Can Ataklı - Vatan
Mesut Karaaytu

Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül’ün okurlardan gelen talepleri değerlendirerek hazırladığım sorulara verdiği cevaplar bugün bitiyor. Sarıgül bugün soruların son bölümünde yer alan Fethullah Gülen desteği, Soros ile ilişkiler, büyük sermaye bağlantıları ve yolsuzluklar konularında cevaplarını veriyor.

Yine hiçbir kelimesine dokunmadan son bölüm açıklamaları sizlerle paylaşıyorum:

FETHULLAH GÜLEN: Yıllardır siyasetin içindeyim. Parti yöneticiliği, milletvekilliği, belediye başkanlığı yaptım. Görevim ve sorumluluklarım gereği her kesimden pek çok şahsiyetle tanıştım, görüştüm. Sayın Fethullah Gülen’le de 1988 yılında benim gibi birçok davetlinin katıldığı bir iftar yemeğinde iftarı birlikte açtık. O tarihten bu yana karşılıklı olarak görüşme olanağımız olmadı.

1- Sarıgül, Fethullah Gülen cemaatinden midir?

Bugüne kadar DSP ve CHP dışında hiçbir yere üye olmadım. Milletvekilliği yaptım. Şu anda Şişli Belediye Başkanıyım. Bu görevlere biz toplumumuzun, insanlarımızın desteğiyle geldik. Bugüne kadar, bize her kesimden gelen tüm vatandaşlarımıza eşit hizmet sunduk ve sunmaya hep devam edeceğim. Bizim ötekimiz yoktur. Biz bayrağımıza ve hudutlarımıza saygılı bütün yurttaşlarımızla beraberiz. Ayırım yapmadık, yapmayacağız. İnanç farkı gözetmedik, gözetmeyeceğiz. TDH insan odaklıdır. TDH inançlara saygılı laikliği savunmaktadır. Bizim hedefimiz bölmek, bölünmek değil, birlikte uyum ve huzur içinde yaşayan bir toplumdur. Bu sevgi toplumunun kapısı, Cumhuriyetimiz ve demokrasi ile problemi olmayan herkese açıktır.

2- Amerika gezisi sırasında Gülen’i ziyaret etmiş midir?

Amerika gezim sırasında Sayın Fethullah Gülen’e bir ziyaretim olmamıştır.

SOROS: Sarıgül ünlü para sihirbazı Soros ile ilgili sorulara şu cevapları verdi:

1- Sarıgül, Soros ya da temsilcileriyle görüşmüş müdür?

Samimiyetle söylemeliyim ki böyle bir kişinin varlığından bu iddialar üzerine haberdar oldum. Soros’la ya da temsilcileriyle görüşmedim.

SERMAYE: Büyük sermaye ile bağlantı konusundaki cevaplar şöyle:

1- Sarıgül bazı büyük sermaye sahipleriyle görüşmekte midir?

İstanbul Türkiye ekonomisinin başkentidir. Şişli de, İstanbul’da birçok sanayi şirketinin, banka ve finans kuruluşlarının yönetim merkezlerinin bulunduğu bir ilçedir. Belediye başkanı ve siyaset adamı olarak, görevim gereği, her kesimle olduğu gibi, iş dünyasının temsilcileriyle de görüşüyorum. Bundan daha doğal bir şey olamaz. TDH’nin görevi, üretimi arttırmak, verimliliği çoğaltmak, yeni iş sahaları yaratmak için girişimcilerimizin önünü açmaktır.

2- Bu büyük gruplardan bazılarının direkt desteği var mıdır?

“Direkt destek” derken neyi kastettiğinizi anlamadım ama TDH’nin, Türkiye’nin geleceği için her yurttaşın desteğine ihtiyacı vardır. Ayırım yapmadan bütün yurttaşlarımızın desteği bizim için değerlidir. Esas olan halkımızın desteğidir. TDH, birilerinin değil herkesin partisi olacaktır.

3- Bazı büyük gruplar Sarıgül’e ekibine kendilerine yakın adamlar koymasını tavsiye etmişler midir?

TDH, nerede çalıştığına bakmadan, Türk siyasetinin ihtiyaç duyduğu kan değişimini sağlayacak, kendi alanında uzman, pırıl pırıl genç ve yetenekli insanların katılımına her zaman açıktır. Birikimlerini, becerilerini, bilgi ve yeteneklerini siyaset yoluyla toplumun hizmetine sunacak yeni kadrolarla, TDH giderek güçlenmektedir. Ayrıca TDH, parti içi demokrasiyi değişmez temel ilke sayıyor. TDH kadroları, parti içinde demokratik mekanizmalar yoluyla görevlere seçilerek gelecektir.

YOLSUZLUK İDDİALARI: Mustafa Sarıgül “en hassas noktam” dediği yolsuzluklarla ilgili cevaplarını da şöyle verdi:

1- Sarıgül hakkında devam eden bir yolsuzluk davası var mı?

Böyle bir şey olsa, gizli kalır mı? Kurultay öncesi maalesef yeni CHP milletvekilleri Belediyemizi ilgilendiren 39 konu ile ilgili olarak hakkımda suç duyurusunda bulundular. Ancak ilgili mahkemeler bu konularla ilgili soruşturma açmaya dahi gerek görmeden takipsizlik kararı verdi. Benim ve TDH’nin hesabını veremeyeceği hiçbir konu yoktur. Siyaset adamlarının her şeyi açık ortadadır.

Kim ne biliyorsa çıkıp söyleyebilir. Hakkımızda bugüne kadar onlarca iddiada bulunuldu, suç duyuruları yapıldı. Ancak bir tek dava dışında hiçbir dava açılmadı. O dava da, her belediye başkanı hakkında olabilen, bir vakfın yeri ile ilgili imar uygulaması hakkındadır. Bu dava belediye tüzel kişiliği dolayısıyla açılmıştır. Onun dışında hakkımızda hiçbir dava yoktur.

Bütün bu sorulara defalarca cevap verdiğim halde, sizi tenzih ederek, ısrarla gündeme getirilmesini samimi bulmuyorum. Türkiye’de çeşitli siyasiler hakkında çok sayıda iddia, hatta dava varken ve onlar cevaplamazken bizim açıklıkla bu sorulara cevap veriyor olmamız farkımızı ortaya koyuyor. 

Yorum

Balyozdu çekiçti derken çok hareketli insanların hayretler içinde olayları gözlemlediği bir haftanın da sonuna geldik. Ne garip ne enteresan bir ülkede yaşıyoruz kendi insanına her türlü kötülüğü reva görecek insanlarla aynı ülkede yaşıyoruz aynı havayı teneffüs ediyoruz beraber yaşıyoruz ama bir değiliz, birlik değiliz ve onun içindir ki bir türlü huzur bulamıyoruz, huzura eremiyoruz. Nasıl bir ruh halindeler ki acaba kendi ülkesinde kendi ecdadının bıraktığı manevi mirasa bile bomba atmak gibi çılgın bir düşüncenin içinde olabiliyor bu insanlar, evet daha öncede belirttiğimiz gibi ülkeyi kaos ortamına çekip bir türlü yapamadıkları darbeyi yapma peşindeler mi acaba diye sormuştum kendi kendime ama inşallah bu emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklar. Türkiye ne eski Türkiye insanlarda ne eski insanlar her ne kadar darbe heveslisi insanlarımız olsa da bu ülkede Demokrasi ye bağlı demokratik bir ortamda postal gölgesinde yaşamak istemeyen daha çok insanlar var ve artık ordu gelsin dedikleri günler geride kaldı. Allah, ım o günleri bir daha göstermesin bu millete.

Yazar, ımız bir haftadır Sarıgül merakını gidermeye çalışan yazılar cevaplar peşinde olan yazılar yazmaya devam ediyor. Ve en merak ettiği konulardan biriside sanırım Fethullah Gülen le ABD de onu ziyaret etimi diye soruyor. Bence Fethullah Güleni ziyaret ettin mi? o cemat le bir bağlantın var mı? Diye soracağına ABD de mason ya da Yahudi lobileriyle görüşme yaptın mı onların senin ve ülkemiz hakkındaki düşünceleri planları ne diye sorsa daha iyi olurdu. Çünkü sonuçta Gülen kendi ülkemizin vatanımızın bir evladı kendi ülkesi için iyi ve güzel temenniler ve dualardan başka bir şey söylemez sanırım. Zaten Sayın Sarıgül icazeti gidip de sayın gülende alacak değil ya. ABD deki batıdaki masonik Yahudi zihniyetindeki lobiler varken onların onay vermediği bir hareketi zaten bu ülkede iktidara ya getirmezler onlara rağmen gelmiş olsa da Refah- Yol hükümetindeki gibi çok uzun sürmeden alaşağı eder. Çabucak tarihin derinliklerine yollarlar emirleri direktifleri kendi vatandaşından icazeti ni de Kur, an alan hakkı ve adaleti gözeten insanların bu ülkede iktidar ve muktedir olması dileğiyle Allah, a emanet olunuz selam ve dua ile.

 

 

Mesut Karaaytu


Sayı: 33 | Tarih: 24.01.2010
Gülay Göktürk
Vicdansızlar Kim?
1190 Okunma
Adem Çevik
Mümtazer Türköne
Vatana ihanet planı' nasıl engellenir?
1095 Okunma
2 Yorum
Arif Ersoy
Zülfü Livaneli
İnsanoğlu insankızı
1089 Okunma
Ali Bülent Dilek
Mehmet Altan
Ağca için Alpaslan Türkeş ne demişti?
1035 Okunma
Mehmet Hikmetumut
Hayrettin Karaman
Kardeşlik uygulaması
1020 Okunma
2 Yorum
Hilmi Altın
Yılmaz Özdil
Deveyi diken...
992 Okunma
Leyla Okta
Bekir Berat Özipek
Batman tenha değil
976 Okunma
Bünyamin Demir
Can Ataklı
Sarıgül’ün Cevapları-4
974 Okunma
Mesut Karaaytu
Ruşen Çakır
Adalet istiyoruz
965 Okunma
Tayibet Erzen
Ebubekir Sifil
Gerçek diyalog ve hoşgörüye doğru
948 Okunma
Zafer Kafkas
Toktamış Ateş
Bir başka açıdan
944 Okunma
Osman Eskicioğlu
Oktay Ekşi
İyimser Olalım mı?
943 Okunma
Vahap Alma
Mahir Kaynak
Önce karar, sonra delil
940 Okunma
1 Yorum
Süleyman Karagülle
Mehmet Niyazi
Bu yazıyı saklayınız
937 Okunma
Abdurrahman Erol
Nihal Bengisu Karaca
Gönlü bol Gazze, pinti vicdan Kanada
924 Okunma
Hakan Kandal
Abdülkadir Özkan
Tam güne karşı çıkış tamamen duygusal!..
924 Okunma
Özgül Ertuğrul
Fehmi Koru
Kimlerin ayıbıysa onlar düşünsün
914 Okunma
Ahmet Kirtekin
Mehmet Şevket Eygi
Niçin Durgun, Sönük, Sessiz, Hareketsiz?
905 Okunma
Emine Hocaoğlu
Fikret Bila
Semineri hangi komutan izledi
902 Okunma
1 Yorum
Harun Özdemir
Ahmet Hakan
Mustafa hakkında birkaç önemli şey
900 Okunma
5 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Ahmet Altan
Görevleri Suç
888 Okunma
Özer Ataç
Reşat Nuri Erol
Yeni krizler geliyor hep gelecek
858 Okunma
Ilker Ardic