Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Ümit Zileli - İlk kurşun Osman Köse
İşbirlikçi Gladyo!
573 Okunma, 1 Yorum

31 Aralık 2009

İşbirlikçi Gladyo!..

Yazının tamamı için: http://www.ilk-kursun.com/2009/12/isbirlikci-gladyo/

- Gladyo’ya baskın!..
Kampanya müthişti; eski defterler açıldı, Ecevit’ten, Kontrgerilla üstadı Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu’ndan alıntılar yapıldı. Elmalarla armutlar bir güzel toplandı, servis edildi ve afiyetle yememiz istendi!.. Demek ki bu tetikçilere önce biraz tarih bilgisi vermek şart oldu!..

Doğrudur; o zamanki adıyla Özel Harp Dairesi, soğuk savaş yıllarında ABD’nin dayatması ve desteği ile komünizme karşı ordu içinde yapılandırıldı. Yalnızca Türkiye’de değil, NATO ülkelerinin tümünde bu yapılanma oluşturuldu. Ortak adı ise Gladyo idi!.. Neredeyse yarım yüzyıl boyunca bu yapı her türden pisliğe de bulaştı. Kendi tetikçilerini, provokatörlerini yarattı. Örneğin 6-7 Eylül olayları, 12 Eylül karşıdevrimi için 80 öncesi yaratılan provokasyonlar, katliamlar vb… Ecevit, bu birimin tüm ödeneğinin uzun yıllar ABD tarafından karşılandığını öğrendiğinde dehşete kapılmıştı!.. 12 Eylül sonrasında da yurtseverlerin evlerinden toplanıp işkencelerden geçirilmesinde, toplumun sindirilip, Türk-İslam sentezinin yerleştirilmesinde bu birimin de büyük emeği vardı!..

- Planlamalar hep ABD’den, uygulama ise eksiksiz şekilde Özel Harp Dairesi’nden geldi!.

Sovyetler Birliği’nin 90’ların başında çökmesiyle birlikte “eski güzel günler!” de sona erdi. Küreselleşme adı altında üçüncü dalga emperyalizmin Türkiye’yi de hedef aldığını önce askerler fark etti. Bu aynı zamanda ABD’den bağımsızlaşmanın da miladı oldu. İlk Irak harekâtında Özal’ın ABD’ye destek sözünü hiçe sayan ve istifa ederek felaketi önleyen zamanın Genelkurmay Başkanı Torumtay kanımca en net örnekti… Özel Kuvvetler Komutanlığı da bu tarihten itibaren yeniden yapılandırıldı. İçindeki Amerikancılar temizlendi. İşgal ve savunma halinde yerel güçleri organize edecek konuma süratle kavuşturuldu. ABD’nin “Millenium 2000” tatbikatında düşman ülke ve yenilmesi gereken düşman asker kimdi sanıyorsunuz?..

Pekii, bugün Özel Kuvvetler’in, büyük resimde ise TSK’nin diz çökmesini planlayan, senaryoları işbirlikçilerin eline tutuşturup vargücüyle destek veren kim?.. Şayet Özel Kuvvetler, kendi parasıyla finanse ettiği, emirlerini sorgusuz sualsiz yerine getiren o eski birim olsaydı ilk karşı çıkacak olan kim olurdu? Son birkaç aydır, ordunun baştan aşağı “yeniden yapılanması” gerektiğini, hatta daha da ileri giderek “lağvedilmesini, yeni ordu kurulmasını” kimler ısrarla yazıp çiziyor?.. Polise ağır silahlar alma yolunu açacak yasa hangi zamanlamayla çıkarılıyor, “AB normlarına uymak” adı altında sayısı nasıl 300 binlere ulaştırılmaya çalışılıyor, lütfen düşünün!..

Oyun giderek şeffaflaşıyor?.. Batı’nın soykırım tarihini yazan araştırmacı Sefa Yürükel, daha 2005’te yazdığı yazıda “2011 yılında iç savaş” senaryosunu anlatmış, bunun için önce ordunun etkisiz hale getirileceği öngörüsünü kamuoyu ile paylaşmıştı. O zaman ilgilenmedik, bugün yaşıyoruz!!! Sakın kanmayın; Gladyo dedikleri, bugün bu iğrenç oyunu dışarıdaki efendilerinin talimat ve desteğiyle oynayan soysuzların sıfatıdır. Bu son hamleyi de başardıklarında geriye yalnızca bir tek şey kalacak:

- Ayağımızın altından topraklarımızı çekmek!!!

YORUM:

Acaba din düşmanı Kemalistler ve eski sistemin işbirlikçi diktacı elitleri gerçekten tövbe ettiler mi yoksa konjonktür  gereği takıyye mi yapıyorlar? Yeni bir kurtuluş savaşı sırasında bunlara güvenip, sırtımızı dayayıp savaşabilir miyiz? ABD soft-dinci AKP ‘yi ve Protestan Gülen’i destekleme stratejisini değiştirir ve yeni ergenekon sopasını tekrar bunların eline verirse (mesela Sarıgül’e), bunlar tekrar sırtımıza vurmaya başlar mı?

Bu risk her zaman var olsa da, kurtuluş savaşı sırasında savaş sonrası nasıl bir yönetim getireceğini sorgulamadan Atatürk’ün emri altında savaşa koşan dindar halktan farklı davranmayız herhalde. 

Ayrıca gerçek laik İslam düzenini bunlarla beraber kurma ihtimalimiz, ‘içtihada ne gerek var Buhari’yi aç bak işte’ diyen hard-dinci M. Şevket Eygi gibi Milli Görüşçülerle ya da herhangi bir sistemi, modeli ideolojisi olmayan ve olmasını da istemeyen soft-dinci AKP’lilerle kurma ihtimalimizden daha yüksek sanki.

 

14 Ocak 2010
Demokratik Devrim!..

Yazının tamamı için: http://www.ilk-kursun.com/2010/01/demokratik-devrim/

Bizler yaşanan sürecin bal gibi “sivil darbe” olduğunu söylerken, sonuçta varılacak hedefi de tüm çıplaklığı ile defalarca yazdık:

- Dinci faşizm!..

Gördüğünüz gibi anlaşılmayacak hiçbir tarafı yok!..

Gittiğimiz yer, dinci motifleri alabildiğine abartılmış, muhalefetin her şekliyle boğulduğu, mahalle baskısının dayanılmaz boyutlara ulaştığı bir tek parti diktası, yani faşizmdir!.. Önlenmesi, karşı durulması gereken de budur..

Yapılacak bir seçimde böylesi bir düzenin karşısına dikilecek, yurtseverlere seslenecek, aydınlık kitlelerin oyuna talip olacak parti ise CHP!.. Ancak, her türlü oyuna, baskıya karşın muhalefette sağlam duran CHP’nin, yalnızca iktidarın yanlışlarını, talan düzenini, gidilen karanlığı anlatması yetmiyor!.. Kendi yapacaklarını, ufkunu, programını anlaşılır şekilde toplumla paylaşması gerekiyor.

YORUM:

Cari düzen İslam’dan uzaklaştıkça buna neden olanlar vicdan azabı ile olsa gerek dinci motifleri daha çok önemser oldular. Sabah namazında bazı camilerde yer bulunamıyormuş, trend de değişmiş; artık topluca sabah namazında Eyüp Sultana gitmek OUT,  Aziz Süpürgeci Efendi Camii gibi salaş bir camiye gitmek IN.

Ama bu tür dinci motifler ve ritüelleri yerine getirenlerdeki artış yazarın dediği gibi bir mahalle baskısı sonucu değil, insanların bilinçli olarak bazı beklentilerle hareket etmesi sonucudur.  Amaçları vicdanlarını rahatlatmak ve faydalı çevre edinmek.

 

Osman Köse

Yorumcu 
Yorum 
Süleyman Karagülle
17.01.2010
16:46

Türk ordusu 1920’de başlattığı İstiklal Savaşını başarı işe sonuçlandırmış ve Türkiye devletini bu güne kadar korumuştur. Halen de görev başındadır. Devletimizi korumaktadır. Siyasi partiler de o tarihten beri faaliyettedirler. Demokrasiye doğru adımlar atarak yaklaşmaktadırlar. Onlar da görevlerini yapmaktadırlar. Türkiye’de dini kuruluşlar diyanet, tarikatlar, Risale-i Nur şakirtleri, Süleyman Tunahan cemaati da İslamiyet’i korumak ve yaymak için yeter derecede başarılı hizmetler vermişlerdir. Türk ekonomisinin iş adamları da mevcut faizli sistem içinde ne yapabilirlerse yapmışlardır. Türkiye’de başarısız olan yapması gerekeni yapamayan bir kurum varsa da o da üniversitelerimizdir. Bütçeden aldıkları bol paylara rağmen batının yüz sen önceki seviyesine ulaşamamış, doğunun bin sene evvelki seviyesini bile henüz kavrayamamıştır.

İlmi aydınlık olmayınca tüm kurumlar karanlıkta el yordamı ile bu kadar yürüyorlar. Bu dünyada tek ilmi çalışma İzmir’de başlayan şimdi İstanbul’da devam eden Akevler çalışmasıdır. Erbakan’ın Adil düzen söylemi ile mesaj dünyaya ulaştırılmıştır. Yapılacak iş olanları tenkit etme, olanları anlatıp ağlamak değildir. Yapılacak, adil düzen çalışmalarına katılarak İnsanlığa Kuran’ın aydınlatıcı ışığını tüm insanlığa göstermektir. AK Partinin yerine Halk partisinin devletçi zihniyeti, MHP’nin milliyetçi tutkusu ve DP’nin batıcılığı ile değil Adil düzenin bütün bu ideleri kendisinde toplayıp iyi taraflarını alan kötü taraflarını atan çalışmaları ile ulaşılacaktır. Dergimizde yazan ve okuyan herkesten beklediğimiz bizi okumaları ve yorumları ile katkıda bulunmalarıdır.YorumYap

Sayı: 32 | Tarih: 17.1.2010
Yılmaz Özdil
Tırışkadan teyyare...
736 Okunma
Leyla Okta
Ruşen Çakır
Aysel Tuğluk’un suçu ne?
681 Okunma
Tayibet Erzen
Mahir Kaynak
İsrail Gerilimi
675 Okunma
Süleyman Karagülle
Mehmet Şevket Eygi
Tesettür Medeniyettir
668 Okunma
1 Yorum
Emine Hocaoğlu
Ahmet Hakan
Büyükelçi ah büyükelçi
619 Okunma
Lütfi Hocaoğlu
Nazlı Ilıcak
Tam güne CHP'den itirazlar
603 Okunma
Fatma Karuç
Abdülkadir Özkan
Domuz gribi yalan rüzgarı mıydı?
590 Okunma
Özgül Ertuğrul
Rasim Ozan Kütahyalı
İsrail Haksız mı?
590 Okunma
Recep Yıldırım
Mehmet Niyazi
Seccade kavgası
581 Okunma
Abdurrahman Erol
Mehmet Altan
Dilencinin mevduatı mevduatın dilencisi
579 Okunma
Mehmet Hikmetumut
Fikret Bila
Türk-İsrail ilişkileri ağır yaralı
576 Okunma
Harun Özdemir
Mümtazer Türköne
Vesayet Merakı
575 Okunma
Arif Ersoy
Ümit Zileli
İşbirlikçi Gladyo!
573 Okunma
1 Yorum
Osman Köse
Oktay Ekşi
Alışmayalım
567 Okunma
1 Yorum
Vahap Alma
Gülay Göktürk
Örtü her sıyrıldığında
560 Okunma
Adem Çevik
Zülfü Livaneli
İnsanı anlamak...
552 Okunma
Ali Bülent Dilek
Reşat Nuri Erol
Neler oldu, neler olacak?
552 Okunma
Ilker Ardic
Can Ataklı
Ölenler neden öldü?
542 Okunma
Mesut Karaaytu
Bekir Berat Özipek
19 Ocak’tan sonrasını da konuşalım
538 Okunma
Bünyamin Demir
Fehmi Koru
Tadında bırakabiliriz
531 Okunma
Ahmet Kirtekin
Hayrettin Karaman
Hangi vesayet
526 Okunma
Hilmi Altın
Gülay Göktürk
Örtü her sıyrıldığında
525 Okunma
Adem Çevik
Nihal Bengisu Karaca
Bu kadarı fazla! Yesh gvul!
512 Okunma
Hakan Kandal
Ebubekir Sifil
İslam inancından düzenine
483 Okunma
1 Yorum
Zafer Kafkas
Toktamış Ateş
Ayalon'un ettikleri...
481 Okunma
Osman Eskicioğlu