Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Oktay Ekşi - Hürriyet Vahap Alma
Köşk Fena Kızmış
662 Okunma, 2 Yorum

Köşk fena kızmış – 10.04.2010

Emin Kuz'a hak ettiği cevabı anında gönderdik ama Cumhurbaşkanlığı makamına ve “cevap hakkı” kavramına saygımız nedeniyle, söz konusu açıklamayı size AYNEN aktarmaya karar verdik. Şöyle deniyor:

Sayın Cumhurbaşkanımız, düşünce ve ifade özgürlüğünün hassasiyetle korunmasını savunmakta ve kendisine yöneltilen eleştirileri anlayışla karşılamaktadır. Ancak bu gerçek, Devletin başı olan ve bu sıfatla Türkiye Cumhuriyetini ve Türk Milletinin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanına karşı haksız ithamlarda bulunulmasına imkân vermemelidir.”

Yarını bekleyin. Gerçek yukarıdaki gibi miymiş, siz karar verirsiniz.      

 

Örnekler söylüyor – 11.04.2010

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül’ün gerek tek başına gerek “kararname” yoluyla yaptığı atamalar nedeniyle dile getirdiğimiz eleştirilerin “haksız” olduğunu, “asılsız iddialara” dayandığını, “rektör atamalarında bir imza kampanyasına katılan profesörlerin seçilmesine özen gösterildiği” yolundaki görüşlerin gerçekle bağdaşmasığını söyleyen açıklamayı dün bu sütunda okudunuz.


Oysa, bunların çoğunun “Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili adayı veya aday adayı olmak; iktidar partisine yakınlığı ile tanınmak, ilahiyatçı kökenli olmak, eşi türbanlı olmak” gibi belirgin özelliklere sahip kişiler arasından seçildiği (gerekirse isim veririz) bilinmektedir.
Uzatmaya gerek yok. Sayın Cumhurbaşkanı’nın sadece rektör ve YÖK üyeliği tayinlerinde değil, YÖK kontenjanından Anayasa Mahkemesi’ne üye seçerken de “Türbana özgürlük” bildirisi altında imzası olan kişiyi tercih ettiğini, son tayini göstermektedir.

 

Yorum:

Kafalar Bir

İnsanlar doğar ve büyür. Yaşam süreçlerinde, yaşadıkları çevrenin ve yörenin de etkileriyle kafalarında savunacakları fikirleri belirmeye başlar. Beliren fikirler ve seçtikleri idoller münferit olmakla beraber, belli çıkarları yoktur. Savunduğu fikri samimi bir biçimde yaşar-yaşamaya çalışır. Fikirlerine o kadar bağlıdırlar ki idollerinin hatalarını göremezler. Hatta hatalarının ardında hikmet ararlar. Kur’an’da ‘’Allah’ı sevdikleri gibi severler’’ kısmında bu durum açıkça belirtilmiştir. Günümüz Müslümanlarının Hz. Muhammed’e addettikleri ve şirk kokan durumlar da bu misaldedir.

Fikir sahibi kişilerin dışında bir de kişileri fikirleriyle beraber kullanan idoller vardır. Bunlar davalarında alt tabakalar kadar samimi olmayıp, savunulan fikrin bayrağı altında yaşar ve sömürürler. Çıkarları ve fikirleri aynı çizgiye vardığında, seçecekleri şey kuşkusuz çıkarlarıdır. Ama ortada bir sorun mevcuttur. Mevkilerini koruyabilmek için alt tabakaya buna makul bir kılıf uydurmak zorundalar. Türlü yol ararlar ve bulmaları pek de uzun sürmez. Türkçe’nin incelik sanatlarını güzel kullanırlar. Dolaylama, ima, betimleme ve mübalağa gibi sanatlar onlar için biçilmiş kaftandır. Hitabet ve etkileyicilikleri son derece iyidir. İkna yeteneklerini iyi kullanırlar.

Artık kişiler ikna olmuş ve davalarına yeni kurallar katmış vaziyette  fikirlerini yaşamaya devam etmişlerdir. İdeolojilerine katılmış ikilemler onlar için önemsizdir. Tıpkı fizikteki sürtünmede olduğu gibi. Tıpkı Baykal, Bahçeli ve Oktay Ekşi gibilerinin ‘’sosyalizm, komünizm, faşizm, milliyetçilik, solculuk ve sağcılığın’’ temel kavramlarını önemsizleştirip, islama yakın doğru-yanlış bütün fikirlerde ağız birliği etmesi gibi.

Yeryüzünde emsali görülmemiş bir sentez oluşturan bu idollerin, 1980 öncesi sağ ve sol gibi birbirine hayli uzak, hatta karşıt fikirleri aynı noktada buluşturmaları bir ilk olsa gerek. Yoksa biz bu ideolojileri yanlış yerlerden mi okuduk? Bizim bilmediğimiz çok şey varmış. Ama bunu yapıyorlarsa Sayın Oktay Ekşi’ye göre bir hikmeti vardır. Yoksa davasına o kadar inanır mıydı?!

 

 

Vahap Alma

Yorumcu 
Yorum 
Süleyman Karagülle
15.04.2010
13:05

Kendileri iktidarda oldukları zaman rektör atarken hanımının başı açık olduğuna dikkat eder ve bunu kendilerinin doğal hakkı sayarlardı, şimdi de biz iktidar olunca hanımlarının başı örtülü olanlardan seçeceğiz.Eğer biz de başı açıkların eşlerinden seçeceksek biz neden iktidar olduk? İşte CHP lilerin çarpık aklı böyledir.Adil Düzene göre rektörleri siyasi partiler atar öğrenciler de istedikleri üniversiteye giderler, isteyen başını açar , isteyen örter. Sakatlık rektörleri Cumhurbaşkanının atamasıdır.

Vahap Alma
15.04.2010
14:11

Hocam öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.

CHP ve CHP müdavimlerinin ortak noktası islam karşıtlığı zaten. Dolayısıyla CHP mantığı iktidar olursa yine sorunların tekerrürü söz konusu olabilir. Onlar için aslolan adalet ve sistemin düzgün işlemesi değil islam karşıtı çağdaş! fikirleri ve Atatürk sömürüsüdür. Rektörleri üniversitedeki öğretim üyelerinin seçmeleri daha uygun olmaz mı?YorumYap

Sayı: 44 | Tarih: 11.4.2010
Ahmet Hakan
CHP'ye 7 öğüt
1394 Okunma
18 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Mahir Kaynak
İki model
1232 Okunma
11 Yorum
Süleyman Karagülle
Fehmi Koru
1 Mart tezkeresi ve Balyoz Planı
995 Okunma
Ahmet Kirtekin
Mehmet Şevket Eygi
Riba Ateştir!..
824 Okunma
3 Yorum
Emine Hocaoğlu
Toktamış Ateş
Devlet işçisini döver mi?
817 Okunma
Osman Eskicioğlu
Ebubekir Sifil
İNSAN HAKLARI ve KAVRAMLAR
796 Okunma
2 Yorum
Zafer Kafkas
Zülfü Livaneli
En doğru söz
777 Okunma
Ali Bülent Dilek
Ruşen Çakır
Taraf tutmak yine çok zor
735 Okunma
Tayibet Erzen
Dücane Cündioğlu
Çadırdan saraya göçen uygarlık
731 Okunma
4 Yorum
Abdülkadir Altınhan
Rahmi Turan
Bizim kaşığın sapı kırık
712 Okunma
1 Yorum
Serdar Turan
Mehmet Niyazi
Topçu'nun dünyasına bir bakış
705 Okunma
Abdurrahman Erol
Mümtazer Türköne
Ordumuzu kim kurtaracak?
704 Okunma
1 Yorum
Arif Ersoy
Can Ataklı
AB ülkelerinde bir savcı aynı anda 70 subayı tutuk
703 Okunma
1 Yorum
Mesut Karaaytu
Nazlı Ilıcak
CHP'nin teklifi ve Çankaya
701 Okunma
Fatma Karuç
Reşat Nuri Erol
Hatırlatıyorum
690 Okunma
Ilker Ardic
Nihal Bengisu Karaca
Statükocu aydının bayatlamış sözlüğü
680 Okunma
Hakan Kandal
Oktay Ekşi
Köşk Fena Kızmış
662 Okunma
2 Yorum
Vahap Alma
Hayrettin Karaman
Dehşete düşüren iddialar ve haberler
661 Okunma
Hilmi Altın
Ali Bulaç
Türkiye'de hukuktan anlaşılan
658 Okunma
Ahmet Yasir Erol
Mehmet Altan
Kimler interneti kullanmaz?
616 Okunma
Mehmet Hikmetumut