Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Nihal Bengisu Karaca - HaberTürk Hakan Kandal
Provokasyon sarmış dört bir yanımı...
1884 Okunma, 36 Yorum

05.03.2010 18:25:40

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu da Mersin'deki CHP'li kadınların "çarşaf yırtma" eylemi için, "Bu CHP'ye karşı yapılan bir provokasyondur" demiş. Bu cümle beni güldürdü.
CHP'ye provokasyon düzenleyen kim? Mersin'deki CHP'li kadınlar. CHP'li olup olmadığı su götürür bir grup kadın değil, basbayağı, bildiğin CHP'li kadınlar. Hatta eylemin başını çeken CHP İl Kadın Kolları Başkanı Havva Ongunsel. Aynı zamanda halife sayılan son dönem Osmanlı padişahlarından hiçbirinin eşinin çarşaf giymediğine filan da aldırmadan, "hilafet eşittir çarşaf" diye tutturulmuş bir zihinsel kısa devre eşliğinde, kutlamayı kumaş yırtarak taçlandırmışlar.

http://www.haberturk.com/HTYazi.aspx?ID=8656

Yorum:

Provokasyon veya Dinozor çığlıkları

Chp’nin oy kazanmak için çarşafa bile sarıldığı bir dönemde Mersin’deki çarşaf yırtma eyleminin CHP’nin zararına olduğu aşikârdır. Bu büyük olasılıkla CHP içindeki ajanların provokasyonu veya Chp’nin çarşaf açılımını hazmedemeyen bağnaz cumhuriyet kadını artıklarının son çığlıkları olarak algılanabilir. KARACA’nın “ne provokasyonu bu bariz CHP refleksi” kolaycılığına kaçması kasıtlı yüzeyselliğinin ve hedef şaşırtma çabasının bir sonucudur.

Cumhuriyet kadını OUT Türbanlı muhafazakâr kadın IN / Bürokrasi OUT Fetokrasi IN

Cumhuriyet Bürokrasisinin yerini fetokrasinin almaya başladığı süreçte senaryo değişmiyor ama aktörler değişiyor. Vahşi kapitalizmin aktörleri yerini vampir kapitalizmin yeni figürlerine bırakıyor. Artık Protestan İslam’ın distribütörlüğünü almış olan cemaat-tarikatların küresel sermaye adına ‘Salih ameller’ işlediği ahir dönemdeyiz! Bu yeni dönemde yaşamın farklı alanlarında Türkiye Cumhuriyeti’nin ve İslamiyet’in genetiği üzerinde yapılan mutasyon çalışmalarının sonucunda güya İslamiyet güçlenmiş, zenginleşmiş illüzyonu sergilenmeye başlanmıştır. Bilakis Müslümanlar ahiretlerini satıp yerine dünyayı satın alarak zenginleşmiş, güçlenmiş ve kibirlere bürünmüşlerdir. Cemaat-tarikat asabiyesi bırakın İslam ümmetini(Tüm insanlık) ulusal asabiyeyi-ulusal çıkarları bile görmezden gelmiştir. Çarşaf-sakal tarikatı olan İsmailağa cemaatinin bile sırf AKP’ye oy verdikleri için iktidar partisinden kollanma, koruma hizmeti istemesi buna iyi bir örnektir. Dünya mahvolmuş, insanlık vampir kapitalizm tarafından kanı emilmiş hiç önemli değil, önemli olan tarikatlarının çıkarları! En küçük bir tarikatın hali böyle iken pastadan çok daha büyük paylar alan diğerlerini takdirlere bırakıyorum. Nasıl oluyor da insanlık daha da karanlık zamanlara giriyorken, insanlar daha da fakirleşirken, ahlak daha da dejenere oluyorken, cemaat-tarikatlar bu kadar güçleniyor, maddi açıdan zenginleşiyor ve kalabalıklaşıyorlar? Sermayenin uysal müttefikleri olduklarını anlamayacak kadar aptal mıyız?

CHP Adil Düzen ve Milli Görüş’ün Müttefiki Olacaktır.

Kader Müslümanımsıların enternasyonal solcularla ve Avrupa Birlikçi liboşlarla birlikte peygamber ocağına-Türk ordusuna ortak saldırı düzenlemesinden sonra CHP’yi İslamiyet’e ve Müslümanlara daha da yaklaştırmıştır. Türk ordusu da sağ ve solun kendisine cephe almasından sonra gözleri daha da açılmış, Türk ordusunun asıl samimi destekçisinin milli görüş olduğu gerçeğine kalben ve aklen daha da yaklaşmıştır. Yakın gelecekte Milli Görüş ve Adil Düzen’i Baykal’ın liderliğindeki CHP destekleyecektir. Ülkesine ihanet etmeyen solcular İslamiyet’e ısınacaklardır. Küresel sermaye CHP’nin başına kendi kontrollerindeki birisini getiremedikleri için Baykal’ı hedef almış durumdadır. Mersindeki çarşaf eylemini bu bağlamda anlamak gerekir.

Çakma Sütçü İmamlar

Çarşaf’ın İslam hukuku açısından hangi noktada olduğu ayrı bir tartışma noktasıdır. Burada asıl tartışılması gereken, İslamiyet’i Protestanlaştıran, içini boşaltan ve kapitalizme boyun eğen kandil simidi Müslümanlarının hangi yüzle Sütçü imam refleksi ile çarşaf yırtma eylemine karşı beyanlarda bulunmalarıdır. Akıllara ziyan bir hem suçlu hem güçlü psikolojisi… Sütçü imam, Müslüman kadının iffetini korumak için İslamiyet’e saldıran haçlı zihniyetine karşı kurşun sıktı. Ya Müslümanımsılar? Dünyayı iffetsizliğe boğan, ahlaksızlığa esir eden kapitalizmin kucağında utanmadan sütçü imam rolleri kesiyorlar!

 

 

Hakan Kandal

Yorumcu 
Yorum 
Süleyman Karagülle
12.03.2010
14:31

Uğur Tanış’ın söylediklerini ciddiye almıyor ve cevaplamıyorum.

Vahap Alma
12.03.2010
16:01

Seni yaratan Allah’a kurban olayım Süleyman Hocam... İlim yorgunu ellerin dert görmesin...

Hakan Kandal
12.03.2010
20:00

Uğur Tanış’ın tarihsel döngü yaklaşımlarını ciddiye alıyorum. Çünkü orijinal ve devrimci beyin fırtınası özelliklerine sahip. Bazı noktalarına katılmayabilir ve kendi alternatif düşüncelerinizi öne sürebilirsiniz. Ama ciddiye almıyorum ve cevap vermiyorum şeklindeki bir tavır ilmi bir tavır değil. Süleyman Karagülle ilimde zirvedir ama softalık kokan eğilimleri de dikkatimizden kaçmıyor. Rüyada boşuna iranlı softa din adamları gibi giyinmiyor...

Süleyman Karagülle
12.03.2010
20:05

Seni ciddiye aldığıma şükret.

Lütfi Hocaoğlu
12.03.2010
20:08

[Hz İmâm Muhammed Mehdî Resûl Erbakan (‘as)]

"Muhammed" nereden geldi. Cengiz Bey’in eşitlemesinden mi?

Uğur Tanış
13.03.2010
17:11

İbni Münavi diyor ki:

"Danyal (a.s.)’in kitabında şöyle yazılıdır."

Süfyanlar 3 tanedir, Mehdiler de 3’tür.

1. Süfyan çıkıp adı sanı yayıldığında ona karşı 1. Mehdi,

2. Süfyana karşı 2. Mehdi,

3. Süfyana karşı da Hz. Muhammed Mehdi çıkacak ve

Allah-u Teala daha önce fesada uğrayanları ve iman ehlini onunla kurtaracaktır. Sünnetler onunla ihya edilecek bidat ateşleri de onunla sönecektir. Onun zamanında insanlar aziz olacak ve kendi muhaliflerine galip geleceklerdir. Güzel bir hayat sürülecek, yer ve gök bereketini artıracak, bu durum 7 yıl sürdükten sonra Mehdi vefat edecektir.

(Bu hadis Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman isimli kitabın Süleymaniye Kütüphanesi’nde bulunan el yazılı bir nüshasında mevcuttur.)

http://www.harunyahya.org/imani/ahir_zaman_kitapciklar/hadislerle/mehdi_02.html

Sayfa: 4 / 4 (36 Yorum)Prev123[4]Next


YorumYap

Sayı: 39 | Tarih: 7.3.2010
Nihal Bengisu Karaca
Provokasyon sarmış dört bir yanımı...
1884 Okunma
36 Yorum
Hakan Kandal
Yılmaz Özdil
Her şey vatan için!
768 Okunma
Leyla Okta
Mahir Kaynak
Tescilli cahil
678 Okunma
Süleyman Karagülle
Zülfü Livaneli
Ermeni oylaması
657 Okunma
Ali Bülent Dilek
Mehmet Şevket Eygi
Kimliğim ve medeniyetim
653 Okunma
Emine Hocaoğlu
Hayrettin Karaman
Kadınlara şiddet
651 Okunma
Hilmi Altın
Ahmet Hakan
Olası referandum oyumu açıklıyorum
638 Okunma
9 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Ebubekir Sifil
Mescid-i Aksa ve Dinler Bahçesi
628 Okunma
7 Yorum
Zafer Kafkas
Toktamış Ateş
Oybirliği...
623 Okunma
1 Yorum
Osman Eskicioğlu
Ruşen Çakır
Bu yasak bitsin artık!
609 Okunma
Tayibet Erzen
Dücane Cündioğlu
Sanat ve Devlet
609 Okunma
1 Yorum
Abdülkadir Altınhan
Can Ataklı
Eşitlik biri düşünce aklımıza geliyor
595 Okunma
Mesut Karaaytu
Mehmet Altan
Otoriter ve totaliter ruh her yanda
578 Okunma
Mehmet Hikmetumut
Fehmi Koru
Model ortaklık sınanırken
575 Okunma
Ahmet Kirtekin
Mehmet Niyazi
Leylak Mevsimi'nin hatırlattıkları
574 Okunma
Abdurrahman Erol
Bekir Berat Özipek
Ahlaksız bir teklifin yıldönümü
565 Okunma
1 Yorum
Bünyamin Demir
Nazlı Ilıcak
CHP ve kara çarşaf
560 Okunma
2 Yorum
Fatma Karuç
Ali Bulaç
CHP Korkusu
514 Okunma
Ahmet Yasir Erol
Reşat Nuri Erol
Kapitalizmin dini imanı para
492 Okunma
Ilker Ardic
Oktay Ekşi
Demokratlarımız
421 Okunma
Vahap Alma