AKEVLER ADİL DÜZEN DERGİSİ

Akevler Adil Düzen Dergisinin diğer yayın kuruluşlarından temel farkı dergi sorumlusunun veya yönetim kurulunun hakem kararı olmadan yazarlara ve yorumculara müdahale yetkisinin olmamasıdır.

İlgililere duyurulur.

Dergi Hakkında:

Akevler Adil Düzen İnternet Dergisi bütün görüşlere yer verir. Adil Düzen’in kendisi, düzeni oluşturan toplulukların uzlaşarak oluşturdukları bir sistemdir. Bu amaçla bütün görüşlerin dile getirildiği bir derginin oluşturulması amaçlanmıştır.

Güncel konuları işleme ve günlük sorunlara çare bulma hedeflenmiştir. Bu çare topluluk tarafından bulunacaktır. Türkiye'deki etkin yazarların o haftaki düşüncelerinden örnekler alma yöntemi esas alınmıştır.

Sorumluluğu yüklenmek şartı ile herkes bu derginin yorumcu ortağı olabilir. Türkiye ve Dünya basınında yer almış herhangi bir yazarı seçip kendisine yazar yapabilir ve istediği dilde yayınlayabilir. 0212 452 76 51 numaralı telefondan irtibata geçerek gerekli bilgiler alınabilir veya web sitesi üzerinden dergi yorumcu yazarlığı başvurusu yapılabilir.

Yorumcu yazar bir yazar seçecek ve onun o haftaki yazılarını okuyarak önemli gördüğü yazı ya da yazı parçalarını alıntı yapabilecektir. Böylece merkezi talimatla değil, yorumcu yazarın inisiyatifi ile Türkiye’deki ve Dünyadaki etkin yazarların görüşlerine dergide yer verilmiş olacaktır.

Dergiye isteyenler okuyucu sıfatıyla katılabilirler. Yazılara yorum yapabilmek için üye olma ve şifre alma gerekir.

Dergi yönetimi belirli bir görüşü okuyucuya empoze etmek amacında değildir. Dergi, okuyucu ve yazarların görüşlerini birbirine aktarabilecekleri bir görüşler alanı olmak amacıyla çıkarılmaktadır. Bu alanda isteyenin görüşlerini arz etmesi, isteyenin de istediğinin görüşünü alması hedeflenmiştir.

Hakemlik maddesi:

Yazarlar, yorumcu yazarlar, yorumcular ya da kendilerinden bahsedilenler, bu dergide yer alan yorumcu yazarlardan birini hakem seçip karşı tarafın da hakem seçmesini isteyebilir. Karşı taraf hakemini seçmelidir. Seçmediği takdirde dergi sorumlusu onun adına hakem seçer. İki hakem yorumcu yazarlardan birini başhakem seçer, böylece oluşmuş olan hakem heyeti karar verir. Bu karar Türkiye Cumhuriyeti Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesine tebliğ edilir. Tarafların temyiz hakları HMK’ya göre gerçekleşir. Kesinleşen hakem kararlarına uymayanlar yorumculuktan ve web sitesinden çıkarılır.

 
Sayı: 45 | Tarih: 18.4.2010
Ebubekir Sifil
Kendi Dilini Konuşmak
2033 Okunma
47 Yorum
Zafer Kafkas
Ahmet Hakan
Bugün Baykalcıyım
1815 Okunma
31 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Mümtazer Türköne
Kutlu Doğum
887 Okunma
Arif Ersoy
Ruşen Çakır
Ahmet Türk Türkiye’dir
874 Okunma
7 Yorum
Tayibet Erzen
Zülfü Livaneli
Kırılan kalp kırılan burun kırılan umutlar
841 Okunma
Ali Bülent Dilek
Dücane Cündioğlu
Yana Yakıla
840 Okunma
Abdülkadir Altınhan
Reşat Nuri Erol
İktisat stratejisi
800 Okunma
Ilker Ardic
Mahir Kaynak
Amaç Ne?
781 Okunma
4 Yorum
Süleyman Karagülle
Toktamış Ateş
İlle demokrasi...
779 Okunma
Osman Eskicioğlu
Fehmi Koru
Generallere Amerikalı generaller ne fısıldamış ola
769 Okunma
1 Yorum
Ahmet Kirtekin
Ali Bulaç
Liberal eleştiri ve öneri
749 Okunma
Ahmet Yasir Erol
Rahmi Turan
Hak arama böyle olmaz!
740 Okunma
1 Yorum
Serdar Turan
Mehmet Şevket Eygi
Sanatsızlar
710 Okunma
Emine Hocaoğlu
Mehmet Altan
Turgut Özal Kıbrıslımıydı
706 Okunma
Mehmet Hikmetumut
Nihal Bengisu Karaca
Cennette VIP rezervasyon var mı?
700 Okunma
Hakan Kandal
Oktay Ekşi
Hakçası
691 Okunma
Vahap Alma