Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-22
26.02.2021
344 Okunma, 8 Yorum

Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-22

Bu yazılar Prof. Dr. Necmettin Erbakan HOCAMIZI anma; anmanın ötesinde O’nu anlama, O’nu anlatma ve hayatı boyunca yapmaya çalıştıklarını ve yaptıklarını O’nun bıraktığı yerden devam ettirmemiz gerektiğini hatırlatma yazılarıdır…

21 yazıdır yazmakta olduğumuz “Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ” başlıklı yazılar da O’nu anma ve anlatma yazıları olup O’nun TEŞHİS ve TEDAVİ metodu ile yazılan yazılardır… ŞUBAT ayında Erbakan Hocamızı anmaya ve anlamaya iyice odaklanalım… Erbakan metodu ile TEŞHİS ve TEDAVİYE devam…

Günlerdir kan emici sömüren kapitalizmden söz ediyor, Erbakan metodu ile teşhis ve tedavi reçetelerimizi de yazıyorduk ki; Emin Saraç Hocamızın vefat haberi ile sarsıldık…

Evet… Erbakan Hocamızın en yakın dostlarından olan Muhammed Emin Saraç Hocamızın vefatı sebebiyle “Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hocamız” başlıklı yazılarımızı yazma durumunda kaldık, bu vesileyle Erbakan Hocamızı farklı şekilde andık...

Nerede kalmıştık?

İlİm ve eğİtİm konusu öylesine önemli ki; kaldığımız yerden devam edelim” demiştik: Devam edelim... (Bir tavsiye: Bu yazı önceki yazı ile birlikte dikkatle okunmalı…)

Evet… Erbakan Hocamızın en yakın dostlarından olan Muhammed Emin Saraç Hocamızın vefatı sebebiyle “Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hocamız” başlıklı yazılarımızı yazma durumunda kaldık ve bu vesileyle Erbakan Hocamızı farklı şekilde andık.

Dİploma dönemİ: Bugün okullar ve üniversiteler öğrencilere diploma veriyorlar. Sermaye bu diplomalara dayanarak işyerlerinde kendilerine iş vermektedir. Devletler de bu diplomalara dayanarak kamuda vatandaşlarına görev vermektedir. Resmi okullar vardır, diplomaları onlar vermektedir. Okuttukları öğrencilere diploma veriyorlar, onlar da hayatta o diplomalarla iş buluyorlar. Bugünkü sistemde diploma verenlerin bir sorumluluğu yoktur. Devletin ve Sermaye’nin görevlisi olan öğretmenler devlet ve Sermaye’nin istediklerini öğretiyor ve ona göre eğitiyorlar. Diploma verenlerle diploma alanların ilişkileri diplomalarını aldıktan sonra bitiyor! Eğitim de sadece belli yaşlara kadar yapılmakta.

Bu eğitim sisteminin ömrü dolmuştur. Okullar konulara göre farklılaşmış bilgiler birbirinden kopmuştur. Doktor hukuku, hukukçu mühendisliği, hatta elektrik mühendisi kimyayı bilmez hale gelmiştir. Parça parça bilgilerde derinlemesine araştırmalar ve gelişmeler devam etmektedir. Ancak bir bütünlük içinde uygarlaşma konusunda insanlık çıkmazdadır.

Beşikten mezara kadar eğitimi ve öğrenimi emreden şeriatın insanlığa getirdiği iki yenilik vardır. Bunlardan biri ilim ile eğitimin farklı olmasıdır. İnsanlar ilmi öğrenmek için üniversitelere gidecekler ama aynı yaşlarda örnek olarak öğleden sonra meslek okullarına devam edecekler. Kimileri teoride ileri gidecek ama mesleği de olacak. Kimileri meslekte ileri gidecek ama teorisi de olacak. Bugün üniversiteler sadece birer meslek okulları haline gelmiştir. Oysa üniversite ve liseler öğrenim merkezleri, meslek okulları ise eğitim merkezleri olmalıdır.

Yapılan hata öğretmenlerle imtihan edenlerin aynı kimseler olmasıdır. Sermaye ve devletler, eğitim ve öğrenimi kendi isteklerine göre yaptırabilmek için öğretmenleri ve eğiticileri diploma veren kimseler halinde tutup öğrenimi ve eğitimi kontrol altında tutmaktalar.

Adil Düzen eğitim sisteminde ise eğitimciler ve öğretmenler ortaklık kurup çalışarak okuyor ve okutuyorlar. Diplomayı ise “kamu adına oluşmuş dayanışma ortaklıkları” veriyor ve en önemli fark verdikleri diplomanın “teminatlı” olmasıdır. Mesleki hatalarından dolayı onları sigortalıyorlar. Dayanışma ortaklıkları arasında yarışmalar vardır. Her dayanışmaya mensup oldukları kimseler sayısınca diploma verme hakkı tanınmaktadır. Böylece başarılı olamayanlar elenmektedir. Yüz yüze veya uzaktan eğitim sistemini her dayanışma ortaklığı yani her üniversite kendisi belirler. Bir bakanın keyfine göre her ay değişen sistemler şeriatta yoktur.

Adil Düzene göre İnsanlık Anayasası’nda bütün bunlar düzenlenmiştir.

Ve’s-selam/barış…

Evet, savaş ve sömürü değil, silm/selam/barış…

 


YorumcuYorum
Reşat Nuri Erol
26.02.2021
08:25


MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK İÇİN... 

Makale Yazısı-26 Şub 2021 - 04:30

Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-22
Reşat Nuri Erol
26.02.2021
08:26


1967...1968...1969...AKEVLER 55 YILDIR ÇALIŞIYOR...2019...2020...2021

BİZLER ÇALIŞIYOR VE YENİ İSLÂM MEDENİYETİ’Nİ KURUYORUZ...

SİZLERİ DE ÇALIŞMALARIMIZA DÂVET EDİYORUZ; BUYURUN, BİRLİKTE ÇALIŞALIM...

ADİL DÜZEN 1104

“ADİL DÜZEN” III. BİNYIL MEDENİYETİ PROJESİDİR

“VE BİZE DÜŞEN SADECE MÜBÎN/AÇIK TEBLİĞDİR.” (KUR’AN; Yâsin Sûresi, 36/17)

Haftalık Seminer Dergisi; 1104. Hafta - 20 Şubat 2021 - Fiyatı: www.akevler.orga tıklamak!

BU DERGİYİ HER HAFTA OKUTABİLİR.. ÇOĞALTABİLİR.. DAĞITABİLİRSİNİZ...

“ADİL DÜZEN” UYGULAMALARI YAPMAK İÇİN BİZLERE DANIŞABİLİRSİNİZ...

*KUR’AN VE İLİM SEMİNERLERİ; 1104. SEMİNER

“HİÇ BİLENLER İLE BİLMEYENLER BİR OLUR MU?” (KUR’AN; Zümer Sûresi, 39/9)

İ L İ M TALEP ETMEK HER MÜSLÜMANIN ÜZERİNE FARZDIR.” (Hadis)

AdresAKEVLER İSTANBUL KOOPERATİFLERİ MERKEZİZafer Mah. Coşarsu Sk. No: 29 YENİBOSNA / İSTANBUL Tel: (0212) 452 76 51

Tefsir Seminer Notları Yenibosna’da Cumartesi akşamları okunup tartışılmaktadır.

GAYEMİZ: Bu “SEMİNER NOTLARI”nın İstanbul, Türkiye ve bütün dünyada “OKUNMASIANLAŞILMASI VE UYGULANMASI”DIR. - ADİL DÜZEN ÇALIŞANLARI

***

*“ADİL DÜZEN” DERSLERİ/YORUMLARI

Kur’an Seminerleri ve Gençlerimiz (9)

BU YAZI ÖNCEKI 8 YAZININ DEVAMI OLUP ONLARLA BIRLIKTE OKUNURSA DAHA İYİ ANLAŞILIR

 

EMİN SARAÇ HOCA HAKKINDA…

MUHAMMED EMİN SARAÇ HOCANIN VEFATI VESİLESİYLE

Süleyman KARAGÜLLE

***

*SEBÎLU’R-REŞÂD” / MAKALELER

-MİLLÎ GAZETE'deki günlük köşe yazıları-

Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-18

Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-19

Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-20

Reşat Nuri EROL

***

KASAS SÛRESİ - 10. Hafta

وَلَقَدْ آتَيْنَا مُوسَى الْكِتَابَ مِنْ بَعْدِ مَا أَهْلَكْنَا الْقُرُونَ الْأُولَى بَصَائِرَ لِلنَّاسِ وَهُدًى وَرَحْمَةً لَعَلَّهُمْ يَتَذَكَّرُونَ (43) وَمَا كُنْتَ بِجَانِبِ الْغَرْبِيِّ إِذْ قَضَيْنَا إِلَى مُوسَى الْأَمْرَ وَمَا كُنْتَ مِنَ الشَّاهِدِينَ (44) وَلَكِنَّا أَنْشَأْنَا قُرُونًا فَتَطَاوَلَ عَلَيْهِمُ الْعُمُرُ وَمَا كُنْتَ ثَاوِيًا فِي أَهْلِ مَدْيَنَ تَتْلُو عَلَيْهِمْ آيَاتِنَا وَلَكِنَّا كُنَّا مُرْسِلِينَ (45) وَمَا كُنْتَ بِجَانِبِ الطُّورِ إِذْ نَادَيْنَا وَلَكِنْ رَحْمَةً مِنْ رَبِّكَ لِتُنْذِرَ قَوْمًا مَا أَتَاهُمْ مِنْ نَذِيرٍ مِنْ قَبْلِكَ لَعَلَّهُمْ يَتَذَكَّرُونَ (46)

... ... ...

...
Reşat Nuri Erol
26.02.2021
08:27Selam ve sağlık dualarımızla... 
HAKEMLİ AKADEMİK DERDİ "İSLAM MEDENİYETİ" Dergimizin 46. sayısını istifadelerinize sunarız.
Emeği Geçen herkese teşekkür ederiz.
http://islammedeniyetivakfi.com/

https://drive.google.com/file/d/13k-f8A-PJO3Csg8nH2gwiuVomyVweu_r/view

https://drive.google.com/file/d/1cLtW4-3EUQWIGy-3ex61CtKPepFbYfJA/view


"İSLAM MEDENİYETİ"

Vakfı ve Dergisi Hakkında

Değerli bilim insanları, sevgili okuyucular;

Elinizdeki akademik ağırlıklı derginin 6. dönem 45. dergi sayısı ile uzun bir aradan sonra yayın hayatına yeniden dönüyoruz.

Bu imkânı bizlere bahşeden Cenab-ı Hakka sonsuz hamdü sena ederiz…

İslam Medeniyeti Vakfı’nın kuruluş amacı; peygamberlerin getirmiş olduğu hakkı üstün tutan medeniyeti kurmak için çalışmak, bu doğrultuda çalışan bilim insanlarına ortam hazırlamak, karanlıklar içinde bulunan insanlığa hakkın ışığını tutmaktan ibarettir. Vakfımız bu amaca erişebilmek için kendi imkânları ölçüsünde ülkemizin ve dünyanın hakkı üstün tutan bilim insanlarının yazılarını bir araya getirmek çabası içindedir.

İbni Haldun’un belirttiği gibi; medeniyetler devletler gibi doğarlar, yaşarlar, büyürler ve dünyaya söyleyecek sözleri kalmayınca insanlık tarihindeki yerlerini yenilerine bırakırlar. Gücü üstün tutan Batı medeniyeti günümüzün sorunlarını çözmek bir tarafa, yeni sorunların kaynağı olarak karşımızda durmaktadır. Süresini doldurmak üzeredir. Yeryüzünde çıkardıkları dünya savaşları ile son zamanlarda geliştirdikleri vekalet savaşları insanlık adına sözleri kalmadığını göstermektedir. Yaptıkları sömürüler ve zulümler ömürlerini uzatma çabalarından başka bir anlam taşımamaktadır.

İslam Medeniyeti kendi döneminde fıkıh/hukuk alanında getirmiş olduğu akit serbestliği ile Roma hukukunun katı kurallarını ortadan kaldırmış ve “ticari dönemin” gelişmesine öncülük etmiştir. Her iki hukuk sistemi kendi dönemleri olan tarım ile ticari yaşamı geliştirmişlerdir. Batı medeniyeti bu iki hukuk sistemi üzerine oturmuşsa da, özellikle “faiz” ve “ekseriyet kararları” ile gücün ve güçlünün yanında yer alarak “sömürü düzenini” beraberinde getirmiştir. Çağımızda “ekonomik dönem” olarak karşımıza çıkan emek mübadelesi bakımından Batı “işçilik sistemini” geliştirmiş, faizin oluşturduğu sermaye birikimi yoluyla teknik alanda büyük gelişmeler yapabilmiştir. Uyguladığı “faizli kapitalist sistem” ile sermaye egemenliğini kurmuş, emeği karın tokluğuna çalıştırmış, gelir dağılımındaki dengeyi bozmuştur. O kadar ki, dünya servetinin %80’i %1’in eline geçmiştir. Sosyalist denemeler de hüsran ile sonuçlanmıştır.

Bütün dünya hak arayışı içine girmiştir. Hukuk ancak hakkın üstün tutulması halinde toplumsal dengeyi sağlayabilir ve adaleti gerçekleştirebilir. Hukukun kaynakları olan “yakınlık, komşuluk, emek ve sözleşmelere dayalı yeni bir dünyanın kurulabilmesi” sadece “doğal hukuk anlayışı” ile olabilir. Bu da ancak “peygamberlerin getirmiş olduğu sistem” ile yeniden kurulabilir. Günümüz hukuk sistemi, hukuku bozan imtiyazlar, güçlünün üstün kabul edilmesi, başkasının zararına çıkarlar ile ekseriyet sistemine dayalı kararlardan arındırılmadıkça “yeni bir adil dünya düzeni” kurulamaz, “yeni bir medeniyet” oluşamaz.

Bu aşamada gelinen noktada yeni bir dünya ve adil bir düzen ancak peygamberlerin vâris bıraktığı bilim insanları tarafından kurulabilir. Üçüncü binyıl medeniyeti yani yeni İslam Medeniyeti doğuş sancılarını yaşamaktadır. Vakfımızın amacı bu medeniyetin gerçekleşmesine hizmet etmektir. Bu anlamda İslam Medeniyeti Dergisi hepimizin dergisidir.

Bütün peygamberler ve özellikle medeniyet kurucusu Hz. Nuh, Hz. İbrahim, Hz. Musa, Hz. Davut, Hz. İsa ve Hz. Muhammed peygamberlerin ardından… Çağımızın ihtiyacı olan yeni Hakkı Üstün Tutan Medeniyeti kurmak… Hakkı üstün tutanları ve inananları yeni bir dirilişe hazırlamak ve insanlığa ışık tutmak için İslam Medeniyeti Dergimiz, kendi imkânları ölçüsünde bilim insanlarının yazılarını yayınlamak çabası içerisindedir…

Bunun sadece bizim gayretimizle olmayacağının bilincindeyiz. Bu dava, inanıyorum diyen herkesin davasıdır. Bu tür çalışmalar yapıldığı takdirde, Türkiye yeni bir medeniyet hamlesinin öncüsü ve üçüncü binyıl İslam Medeniyetinin kurucusu olmaya adaydır.

Yeni yayın döneminde daha nice sayılara erişmek dileğiyle Allah’a emanet olunuz…

İslam Medeniyeti Vakfı Başkanı

Reşat Nuri EROL

***

Not: DERGİ konusunda yakında bir sürprizimiz daha olacak, inşallah; çalışmalar devam ediyor...  
Reşat Nuri Erol
26.02.2021
09:09


https://www.gaste24.com/genel/resat-nuri-erol-yazdi-lim-lem-olum-ve-m-emin-sarac-hoca-h141294.htmlReşat Nuri Erol
26.02.2021
09:10


https://www.gaste24.com/genel/resat-nuri-erol-yazdi-lim-lem-olum-ve-m-emin-sarac-hoca-h141294.html


Reşat Nuri Erol yazdı: Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hoca

Milli Gazete yazarlarından Reşat Nuri Erol, dün kaleme aldığı "Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hocamız" başlıklı yazı dizisinin ilk yazısını yayınlamıştı.  Erol, bugün yazı dizisinin ikinci bölümünü okurlarıyla paylaştı.

 23 Şubat 2021 Salı 14:04
Reşat Nuri Erol yazdı: Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hoca

Reşat Nuri Erol'un M. Emin Saraç Hocaefendi'nin ardından kaleme aldığı "Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hocamız" yazı dizisinin ikinci bölümü: ... ...

Reşat Nuri Erol
26.02.2021
10:24


https://www.gaste24.com/gundem/lim-lem-olum-ve-m-emin-sarac-hoca-h141205.html

'Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hoca'

Köşesinde M. Emin Saraç Hocaefendi ile ilgili bir yazı dizisi hazırlayan Milli Gazete yazarlarından Reşat Nuri Erol, yayınladığı ilk yazısında "Kendisini her vesileyle anan yarım yüzyıllık üstadımın da en yakın “dostlarından” olmasından dolayı kendisini önce gıyabında, sonra ulusal ve uluslararası vesilelerle o kadar “yakından” tanıdım ki; tam anlatılıp yazılamaz, ancak yaşanırdı ve yaşandı, elhamdülillah…" ifadelerini kullandı.

M. Emin Saraç Hoca'nın vefatının ardından bir yazı dizisi kaleme alan Reşat Nuri Erol, ilk yazıyı Milli Gazete'deki köşesinde yayınladı. 

 22 Şubat 2021 Pazartesi 15:21
'Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hoca'


Reşat Nuri Erol
26.02.2021
10:29


https://www.gaste24.com/genel/m-emin-sarac-hoca-o-ozel-donemin-ozel-sahsiyetlerinden-biriydi-h141562.html


'M. Emin Saraç Hoca o 'özel' dönemin 'özel' şahsiyetlerinden biriydi'

Milli Gazete'deki köşesinde M. Emin Saraç Hocaefendi ile ilgili bir yazı dizisi kaleme alan Reşat Nuri Erol, yayınladığı "Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hocamız - 3" yazısında "Emin Saraç Hocamız işte o “özel” dönemin “özel” şahsiyetlerinden biriydi…" ifadelerini kullandı.

 26 Şubat 2021 Cuma 09:39
'M. Emin Saraç Hoca o 'özel' dönemin 'özel' şahsiyetlerinden biriydi'

İşte Reşat Nuri Erol'un "Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hocamız - 3" başlıklı yazısı:Reşat Nuri Erol
26.02.2021
10:31


https://www.gaste24.com/genel/m-emin-sarac-hoca-erbakanin-en-yakin-dostlarindandi-h141564.html

'M. Emin Saraç Hoca, Erbakan'ın en yakın dostlarındandı'

Reşat Nuri Erol bugünkü köşe yazısında "Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hocamız" başlıklı yazı dizisinin son bölümünü yayınladı.

 26 Şubat 2021 Cuma 09:50
'M. Emin Saraç Hoca, Erbakan'ın en yakın dostlarındandı'

İşte Reşat Nuri Erol'un "Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hocamız - 4" başlıklı yazısı:Son Yorumlanan Makaleler
Reşat Nuri Erol
Kur’an ayı Ramazan ve İslam/Kur’an nizamı - 3
21.04.2021 97 Okunma
4 Yorum 21.04.2021 09:33
Reşat Nuri Erol
Kur’an ayı Ramazan ve İslam/Kur’an nizamı - 2
20.04.2021 133 Okunma
4 Yorum 20.04.2021 11:33
Reşat Nuri Erol
Kur’an ayı Ramazan ve İslam/Kur’an nizamı - 1
19.04.2021 95 Okunma
4 Yorum 19.04.2021 09:53
Süleyman Karagülle
Kur’an Seminerleri ve SON DURUM… (16)
18.04.2021 129 Okunma
3 Yorum 19.04.2021 08:50
Reşat Nuri Erol
“Şehru Ramazan ellezî ünzile fihi’l’KUR’AN”-5
18.04.2021 129 Okunma
4 Yorum 18.04.2021 08:01
Reşat Nuri Erol
“Şehru Ramazan ellezî ünzile fihi’l-KUR’AN”-4
17.04.2021 164 Okunma
4 Yorum 17.04.2021 09:38
Reşat Nuri Erol
“Şehru Ramazan ellezî ünzile fihi’l’KUR’AN”-3
15.04.2021 172 Okunma
4 Yorum 15.04.2021 08:06
Reşat Nuri Erol
“Şehru Ramazan ellezî ünzile fihi’l’KUR’AN”-2
14.04.2021 227 Okunma
4 Yorum 14.04.2021 06:50
Reşat Nuri Erol
“Şehru Ramazan ellezî ünzile fihi’l’KUR’AN”-1
13.04.2021 162 Okunma
4 Yorum 13.04.2021 10:26
Reşat Nuri Erol
Okuyucu ile sohbet; Türkiye’yi kim kurtaracak?-2
12.04.2021 179 Okunma
4 Yorum 12.04.2021 09:16
Reşat Nuri Erol
Okuyucu ile sohbet; Türkiye’yi kim kurtaracak?-1
11.04.2021 209 Okunma
5 Yorum 11.04.2021 10:06
Reşat Nuri Erol
Sağlık, sistem, kanal, amiraller vs. ve TEDAVİ-2
7.04.2021 189 Okunma
7 Yorum 10.04.2021 10:16
Reşat Nuri Erol
Sağlık, sistem, kanal, amiraller vs. ve TEDAVİ-3
8.04.2021 171 Okunma
5 Yorum 10.04.2021 10:16
Reşat Nuri Erol
Sağlık, sistem, kanal, amiraller vs. ve TEDAVİ-4
10.04.2021 203 Okunma
6 Yorum 10.04.2021 10:15
Reşat Nuri Erol
3. binyıl medeniyetine Ömerlerle geçilecek ama-2
6.04.2021 153 Okunma
2 Yorum 06.04.2021 08:56
Reşat Nuri Erol
Sağlık, sistem, kanal, amiraller vs. ve TEDAVİ
6.04.2021 192 Okunma
2 Yorum 06.04.2021 08:54
Süleyman Karagülle
Kur’an Seminerleri ve İ Ç T İ H A D (13)
31.03.2021 339 Okunma
1 Yorum 02.04.2021 22:37
Süleyman Karagülle
Kur’an Seminerleri ve Akevler Usulü (12)
31.03.2021 321 Okunma
1 Yorum 02.04.2021 22:27
Süleyman Karagülle
Kur’an Seminerleri ve DAVET… (11)
31.03.2021 320 Okunma
1 Yorum 02.04.2021 22:13
Süleyman Karagülle
Kur’an Seminerleri ve Kur’an Düzeni
31.03.2021 306 Okunma
1 Yorum 02.04.2021 22:01
Süleyman Karagülle
Akevler Kur’an Seminerleri ve GÖREV
31.03.2021 309 Okunma
1 Yorum 02.04.2021 21:52
Süleyman Karagülle
KUR’AN VE TARİH
31.03.2021 311 Okunma
1 Yorum 02.04.2021 21:47
Süleyman Karagülle
KUR’AN VE İLİM SEMİNERLERİMİZ-5
31.03.2021 312 Okunma
1 Yorum 02.04.2021 21:37
Reşat Nuri Erol
3. binyıl medeniyetine Ömerlerle geçilecek ama
1.04.2021 418 Okunma
3 Yorum 01.04.2021 09:54
Reşat Nuri Erol
3. binyıl medeniyetine barış içinde geçilecektir
31.03.2021 400 Okunma
3 Yorum 31.03.2021 07:24
Reşat Nuri Erol
İlim, İslam, iki âlim ve yüzyıllık hikâyemiz…-2
30.03.2021 408 Okunma
3 Yorum 30.03.2021 09:07
Reşat Nuri Erol
İlim, İslam, iki âlim ve yüzyıllık hikâyemiz…-1
29.03.2021 214 Okunma
3 Yorum 29.03.2021 09:01
Reşat Nuri Erol
Türkiye, Osmanlı Devleti ve Mehmet Genç Hoca
28.03.2021 525 Okunma
3 Yorum 28.03.2021 11:38
Reşat Nuri Erol
İslam, sosyal adalet ve yeni bir düzen kurmak…
25.03.2021 468 Okunma
5 Yorum 25.03.2021 11:55
Reşat Nuri Erol
Sorun İstanbul Sözleşmesi mi, Sosyal Tufan mı?
23.03.2021 454 Okunma
4 Yorum 23.03.2021 09:42
Reşat Nuri Erol
‘Akıntıya Karşı: Bir şehir kurmak’ ve Akevler - 1
20.03.2021 386 Okunma
4 Yorum 23.03.2021 09:32
Reşat Nuri Erol
‘Akıntıya Karşı: Bir şehir kurmak’ ve Akevler - 3
22.03.2021 334 Okunma
4 Yorum 23.03.2021 09:32
Reşat Nuri Erol
‘Akıntıya Karşı: Bir şehir kurmak’ ve Akevler - 2
21.03.2021 382 Okunma
5 Yorum 21.03.2021 16:31
Reşat Nuri Erol
‘Doğrudan doğruya Kur’an’dan alıp ilhamı...’-2
18.03.2021 501 Okunma
3 Yorum 18.03.2021 07:48
Reşat Nuri Erol
Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hocamız - 2
23.02.2021 550 Okunma
5 Yorum 17.03.2021 14:11
Reşat Nuri Erol
‘Doğrudan doğruya Kur’an’dan alıp ilhamı…’
17.03.2021 449 Okunma
4 Yorum 17.03.2021 07:57
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-33
16.03.2021 513 Okunma
4 Yorum 16.03.2021 08:48
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-32
15.03.2021 236 Okunma
3 Yorum 15.03.2021 08:53
Reşat Nuri Erol
Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hocamız - 5
14.03.2021 349 Okunma
3 Yorum 14.03.2021 09:20
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-31
11.03.2021 366 Okunma
5 Yorum 12.03.2021 15:38
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-30
9.03.2021 360 Okunma
3 Yorum 09.03.2021 08:21
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-29
8.03.2021 322 Okunma
3 Yorum 08.03.2021 07:52
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-28
7.03.2021 395 Okunma
3 Yorum 07.03.2021 11:50
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-27
6.03.2021 373 Okunma
3 Yorum 07.03.2021 11:43
Mete Firidin
Âdem
17.02.2021 645 Okunma
2 Yorum 06.03.2021 07:27
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-26
4.03.2021 417 Okunma
3 Yorum 04.03.2021 09:58
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-25
3.03.2021 357 Okunma
4 Yorum 03.03.2021 08:45
Hüseyin Bağdatlı
TÜRK KİMDİR ?
28.02.2021 373 Okunma
2 Yorum 02.03.2021 17:21
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-24
1.03.2021 325 Okunma
4 Yorum 01.03.2021 09:56
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-23
28.02.2021 283 Okunma
4 Yorum 28.02.2021 11:10