Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş

AKEVLER ADİL DÜZEN DERGİSİ

Akevler Adil Düzen Dergisinin diğer yayın kuruluşlarından temel farkı dergi sorumlusunun veya yönetim kurulunun hakem kararı olmadan yazarlara ve yorumculara müdahale yetkisinin olmamasıdır.

İlgililere duyurulur.

Dergi Hakkında:

Akevler Adil Düzen İnternet Dergisi bütün görüşlere yer verir. Adil Düzen’in kendisi, düzeni oluşturan toplulukların uzlaşarak oluşturdukları bir sistemdir. Bu amaçla bütün görüşlerin dile getirildiği bir derginin oluşturulması amaçlanmıştır.

Güncel konuları işleme ve günlük sorunlara çare bulma hedeflenmiştir. Bu çare topluluk tarafından bulunacaktır. Türkiye'deki etkin yazarların o haftaki düşüncelerinden örnekler alma yöntemi esas alınmıştır.

Sorumluluğu yüklenmek şartı ile herkes bu derginin yorumcu ortağı olabilir. Türkiye ve Dünya basınında yer almış herhangi bir yazarı seçip kendisine yazar yapabilir ve istediği dilde yayınlayabilir. 0212 452 76 51 numaralı telefondan irtibata geçerek gerekli bilgiler alınabilir veya web sitesi üzerinden dergi yorumcu yazarlığı başvurusu yapılabilir.

Yorumcu yazar bir yazar seçecek ve onun o haftaki yazılarını okuyarak önemli gördüğü yazı ya da yazı parçalarını alıntı yapabilecektir. Böylece merkezi talimatla değil, yorumcu yazarın inisiyatifi ile Türkiye’deki ve Dünyadaki etkin yazarların görüşlerine dergide yer verilmiş olacaktır.

Dergiye isteyenler okuyucu sıfatıyla katılabilirler. Yazılara yorum yapabilmek için üye olma ve şifre alma gerekir.

Dergi yönetimi belirli bir görüşü okuyucuya empoze etmek amacında değildir. Dergi, okuyucu ve yazarların görüşlerini birbirine aktarabilecekleri bir görüşler alanı olmak amacıyla çıkarılmaktadır. Bu alanda isteyenin görüşlerini arz etmesi, isteyenin de istediğinin görüşünü alması hedeflenmiştir.

Hakemlik maddesi:

Yazarlar, yorumcu yazarlar, yorumcular ya da kendilerinden bahsedilenler, bu dergide yer alan yorumcu yazarlardan birini hakem seçip karşı tarafın da hakem seçmesini isteyebilir. Karşı taraf hakemini seçmelidir. Seçmediği takdirde dergi sorumlusu onun adına hakem seçer. İki hakem yorumcu yazarlardan birini başhakem seçer, böylece oluşmuş olan hakem heyeti karar verir. Bu karar Türkiye Cumhuriyeti Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesine tebliğ edilir. Tarafların temyiz hakları HMK’ya göre gerçekleşir. Kesinleşen hakem kararlarına uymayanlar yorumculuktan ve web sitesinden çıkarılır.

 


Sayı: 54 | Tarih: 20.6.2010
Ahmet Hakan
Kemal Bey heyhat!
1440 Okunma
Lütfi Hocaoğlu
Oktay Ekşi
Türbanlı Memur
1438 Okunma
10 Yorum
Vahap Alma
Hayrettin Karaman
Eksen meselesi
989 Okunma
2 Yorum
Hilmi Altın
Mehmet Şevket Eygi
Müslüman Siyonistleri Savunmaz
915 Okunma
Emine Hocaoğlu
Zülfü Livaneli
Kimimiz öldük...
802 Okunma
Ali Bülent Dilek
Mahir Kaynak
Uzağı Görmek
793 Okunma
8 Yorum
Süleyman Karagülle
Nihal Bengisu Karaca
Çivisi çıkmış dünya, ekseni kaymış vicdan, ilaç at
785 Okunma
Hakan Kandal
Ebubekir Sifil
Bari Bu Sefer.....
767 Okunma
Zafer Kafkas
Ruşen Çakır
Sil baştan
751 Okunma
2 Yorum
Tayibet Erzen
Dücane Cündioğlu
Hermafrodit kişiliğin yazgısı
749 Okunma
Abdülkadir Altınhan
Fehmi Koru
Sağduyu kaybolursa
706 Okunma
Ahmet Kirtekin
Mehmet Altan
Toplam mevduatın yarısı 29 bin kişiye ait
698 Okunma
Mehmet Hikmetumut
Derya Sazak
sıcak yaz
677 Okunma
Serdar Turan