'Türk okulları' meselesi
1520 Okunma, 16 Yorum
Nihal Bengisu Karaca - HaberTürk
Hakan Kandal

 

 

29 Mart 2010 Pazartesi, 11:08:56

'Türk okulları' meselesi

GEÇEN hafta iki gazeteci birlikte Senegal’e gittiğimizi ve Türkçe olimpiyatları ön elemelerine katıldığımızı yazmış ama ağırlıklı olarak Senegal’le ilgili bir metin ortaya koymuştum. Serdar Turgut, Türk okullarıyla ilgili izlenimlerini kaleme aldı. Nitekim Ece Temelkuran da geçen hafta yaptığı Kongo ve Kamerun’daki Türk okullarıyla ilgili gözlemlerini yazmıştı.

Turgut, Fethullah Gülen’in bilimi ve Batı dünyasını dışlamayan bir dindarlığın gelişmesini amaçladığı noktasından hareketle, söz konusu okulların açılmasındaki motivasyonu incelemiş, Temelkuran ise bu okullardaki “milliyetçilik” vurgusundan bahsetmişti. Okulların kullandığı yöntemlerin, bu beldelere yıllar önce gelen sömürgecileri çağrıştırdığını düşündüğü anlaşılıyordu. Turgut ise söz konusu gösteride neden o kadar çok “hüzün” içerdiğini soruyor ve eleştiriyordu.

http://www.haberturk.com/yazarlar/503983-turk-okullari-meselesi

Yorum:

Yeni trend önce din kardeşliği sonra köle-efendi ilişkisi

Avrupa’da reform hareketlerinden sonra Katolik kilisesi Avrupa’da yaşadığı hezimeti dengelemek için dünyaya açılmış, özellikle Latin Amerika’da Katolik inancını yaymayı amaçlamıştı. Bugün Güney Amerika Katolik bir kıtadır. Sömürgeciliğin ardından sadece Katolikler değil Protestanlar da sömürgelerinde kendi inançlarını baskı ile konumlandırdılar. Bugün sömürgecilik artık siyasi olarak tarih sahnesinden çıkmış yerini görünürde bağımsız devletlere bırakmış durumda. Ama sömürü devam ediyor, farklı senaryolarla ve farklı planlarla…

Türk okulları Fetuli mezhebinin Sömürge hareketi mi, kimin adına?

Bugün Protestan İslam’ın evrensel tekeli olan nur(suz)culuk zihniyetini bu anlamda güney Amerika kıtasına din ihraç eden Katolik kilisesine benzetebiliriz. Uluslararası eğitim imkânları ile dünyanın bütün kıtalarında düzen dini olan İslamiyet’i sermayeye boyun eğmiş bir din haline dönüştürme amacındaki bu STK zor durumdaki Afrikalıları önce yumuşatma sonra da kendi dinleri olan Protestan İslam dinine mürid yapma niyetindedirler. Sermaye için önemli olan uysal ve söz dinleyen insan sürüleridir. Sermaye Afrika’da bu iş için en uygun mezhebe ihaleyi vermiştir. Batı savaşarak aldığı Afrika’yı savaşmadan istemektedir. Bunun için Hristiyanlığa, Batı’ya tepki duyan insan kitlelerine Protestan İslam’ı sunarak sağ gösterip sol vuracaktır. Sermaye tarafından zor durumda bırakılan Afrika insanına yine sermaye eliyle Türk okulları yardım eli uzatacak. Karşısında Türk ve Müslüman bir oluşumu görecek olan Afrika insanı güvenle kendisine sunular ürünü kullanacak ve ürünün içindeki etken maddeler nedeniyle ürüne bağımlı kalacaktır. (Etken Madde:çölde kalmış insana vaha sunmak)Hizmetleri ile cenneti garantilediklerini düşünen zihniyet sadece Afrika’da değil tüm 3.Dünya ülkelerinde Osmanlı’nın ve İslamiyet’in mirasını bir güzel sömürüp kendi amaçlarına tahvil ederken, aslında insanlığa en büyük ihaneti yapacaktır.İnsanların geri bırakılmışlığını ve sefilliğini kullanıp onları sermaye adına bir de İslam görünüp sömürmek…Bu atraksiyonları daha önce Türkiye’de görmüştük. Fakir ve zeki gençler büyük şehirlere üniversite öğrenimleri için geldiklerinde onlara ilk yardım eli uzatanlar malumdur. Eğer devlet sosyal devlet olsaydı malum cemaat Türkiye’de kaale bile alınmazdı. Ama sermaye aptal değildir, planını ince ince işler. Müttefiklerini güçlendirmek için gereken durumları oluşturur. Bugün eğitim neredeyse nurculuk oluşumunun tekeline girmiş durumdadır. Ulusal devlet eğitim anlayışında halkını korumaktan acizdir. Meydanı sermayenin müttefikine bırakmıştır.

Allah Türk Ordusuna yamuk yapanı yamultur.

Her organizma kendi çıkarını düşünür. Kendi çıkarını düşünürken iki refleksi vardır, ya diğerlerinin de çıkarlarını gözetir ya da sadece kendi çıkarını. Malum cemaat 2. Grupta. Çünkü insanlığı zerre kadar düşünmüyor. Tek tutkusu sermayenin denetiminde dünyaya egemen olmak. Kendi adına desem neyse ama asıl gücün bir oyuncusu olmak onları daha da zavallı yapıyor. Ama Allah ıslah etsin demeyeceğim, bildiği gibi yapsını tercih ediyorum. Çünkü biz ülkemizi masa başında sermayeden hediye olarak almadık. Savaş meydanında devletimizi kurduk. Şehitlerimiz biz sermayenin kölesi olmayalım diye şehit oldular. Ama siz şu büyük ihanete bakın ki hem ülkemizi sermayeye teslim edeceksiniz hem de bunu dini kullanarak yapacaksınız. Solcular samimi Müslümanlara yıllardır kan kusturdular. Şimdi dini kullananlar onların başına çöktü. Keyfini çıkarsınlar!

Eğitimmiş, hizmetmiş geçin bu palavraları. Amacınız beyin yıkama kamplarınızda önce bürokrasi sonra siyaset sonra da asıl hedefiniz olan Türk ordusuna emirleri sermayeden alan syborglar yerleştirmek. Bunu başarabileceğinize gerçekten inanıyor musunuz? Türk ordusu Allah’ın ordusudur. Yamuk yapan yamulur.

   

 

Hakan Kandal


YorumcuYorum
zkafkas
04.04.2010
19:29

Cemaat kullanıldığının farkında mı? Yoksa zaten bilinçli olarak mı ittifak yapıyor? Yani Hocaefendi hain mi?

Hakan Kandal
04.04.2010
21:40

Bu ülkenin vatandaşı olarak istediğin eleştiriyi getir ama bu ülkenin canına kastetmiş güçlerin taşeronluğuyla Türk ordusuna yamuk yaparsan yamulursun.

Süleyman Karagülle
04.04.2010
22:09

Risale-i Nur faaliyetlerini 20. yüzyılın en samimi ve en bilgin kişi olan Bediüzzaman başlatmıştır.Fethullah Gülen onun samimi takipçisidir. Ne var ki Türk devleti onlara zulüm yapmış ve onları ezmiştir. Bu durumdan yararlanan Tekel sermaye onları koruyarak Adil Düzene ve Milli Görüş’e karşı kullanmak istemiştir.Demirel ve Özal bundan yararlanarak onları legal hale getirmiştir.Adil düzenciler de bunu bildikleri için Gülen’in muhalefetine fazla önem vermemişlerdir.Onu takıyye eder kabul etmişler ve içtihadına saygı göstermişlerdir.Teşkilat büyümüş çıkar paralelliği içinde okullar dünyaya yayılmıştır.Bu Allahın mekridir.Onlar mekr ettiler Allah daha hayırlısını yaptı.Bu hususlardaki Hakan Kandal’ın yorumları hatalıdır. Bugün Gülenciler Gülene rağmen sermayenin baskısı ile Türk ordusuna saldırmaktadırlar.Bu durum affedilir değildir.Hakan Kandal bu konuda ne dese haklıdır.Ben Bediüzzamanı çok seviyor ve takdir ediyorum.Fethullah Gülen de eski arkadaşımızdır, samimiyetini biliyorum.Samimi Risalei Nur şakirtlerinin müstevlilerin siyasi emellerine hizmet eden Samanyolu televizyon kanalı ile Zaman gazetesini protesto etmelerini ve Türk ordusunun yanında yer almalarını risalei nurlar adına Allah’ın emri olarak tebliğ ediyorum.Cemaat ve Fethullah Gülen ne haindir ne de bilinçsiz kullanılmaktadır. Kullanılan para ile satın alınmış Samanyolu televizyon kanalı ve Zaman gazetesidir.Bunların bu tutumları 28 şubat işgalinden sonra başlamıştır. Fehmi Koru uzaklaştırılmış , benim yazılarıma ve konuşmalarıma asla yer vermemişlerdir.Bne onları takip etmiyorum. Onların içinde orduya saldırmayan varsa onlara karşı sevgi ve saygımız devam etmelidir.

zkafkas
04.04.2010
22:32

Hocaefendiye rağmen zaman gazetesi ve samanyolu tv sermaye tarafından kullanılıyorsa, Fethullah Gülen’in cemaat üzerinde etkinliği kalmamış demektir. Fethullah Gülen’in bilgisi ile yapılıyor ise büyük bir gaflet var diyebiliriz. Hocaefendi’nin samimiyetine inanmakla beraber yıllarca adil düzene ve milli görüşe uzak durması ve karşı siyasi görüşleri desteklemesi sermaye ile işbirliği hususunu akıllara getirmiyor değil.

Süleyman Karagülle
07.04.2010
15:58

Erbakan Adalet Partisine milletvekili olmak için müracaat etti. Demirel veto etti. Demirel Erbakanın parti kurmasını istiyordu. Böylece kendi yerini sağlamlaştırıyordu. Kerhen de olsa sermaye onu desteklemiştir.Demirel sermaye ile başka pazarlık da yaptı.Nurcuları ve tarikatçıları Erbakan’a karşı desteklemezsek Onu durdurmamız mümkün değil dedi. Sermaye de şeriat olmamak şartı ile din olarak Erbakan’a karşı tarikatların ve Risal-i Nur şakirtlerinin desteklenmesine izin verdi. Siyasette bize karşı oldular,İslamiyete olan bağlılıkları ise devam etti.Cemaatleri çoğaldı, bizim reyimiz arttı. Cemaat dinde onlarısiyasette bizi takip etti. Bu gün Ak partinin iktidarı o cemaatlarin oyuna dayanmaktadır.Biz bunu bildiğimizden o cemaatlerin siyasi muhalefetlerini hoş karşıladık. Bu gün Adil Düzene karşı gibi görünen bu cemaatler yarın Adil Düzenin ana destekleyicileri olacaktır.Çünkü bunlar namaz kılıyorlar,namaz onları er geç Hakka yani Adil Düzene getirecektir.

zkafkas
07.04.2010
22:35

Hocam inşallah dediğiniz gibi olur ama bunlar 40 yıldır namaz kılıyorlar, maalesef halen karşımızdalar.

Bu cemaatten arkadaşlarla bağlantım çok fazla arada konuşuyoruz,adil düzenden ,milli görüşten bahsedince adamlar kaçıyor bizden. Radikalsiniz , risaleler varken başka bir şeye ihtiyaç yok diyorlar.

Biraz iyi niyetli baktığınızı düşünüyorum.

Mete Firidin
09.04.2010
12:25

Nurcu dediğimiz insanlar müslümandır.Allah yolunda birçok işler başarmışlardır.

Hiç bir kimse veya grup mükemmel değildir.

Bu insanlar hata yapabilirler fakat bu başarılarını gölgelemez.Bu başarıları Allah onlara kısmet etmiştir.Büyük bir nimet üzerinde dirler.Basiretleri kadar doğru yaparlar.

Kendimize şu soruyu sormamız gerekir:ONLAR ŞÖYLE YAPTI ,BUNLAR BÖĞLE YAPTI PEKİ SEN ALLAH İÇİN NE YAPTIN?

Bugün yapılanlar türk ordusuna saldırı değildir.Ancak ıslahdır.

Her müslüman Allah yolunda mücadele etmelidir.Mücadele etmeyenler edenlerin kusurunu aramaktan vazgeçip kendileride salih birşeyler yapmalıdırlar.

Biz ancak Allahın mahlukatıyız.İnsanları değerlendirme veya yargılama makamında değiliz.

Bırkın bu müslümanları Allah yolunda samimi ve bildiklerince hizmet etsinler.

Mete Firidin
09.04.2010
12:51

2005 DE ANNEMLE HACA GİTİK.SAFA İLE MERVE ARASINDA SAY YAPARKEN GRUPTAN GERİDE KALDIK.NE YAPACAĞIZ DERKEN OLDUKCA UZUN BOYLU NERDEYSE SİYAH TENLİ BEYAZ BAŞ ÖRTÜLÜ BİR KADIN YANIMIZA GELDİ.ARAPÇA,FRANSIZCA VEYA İNGİLİZCE BİLİP BİLMEDİĞİMİZİ SORDU:BENDE İNGİLİZCE BİLDİĞİMİ SÖĞLEDİM.İNGİLİZCE BİZE NELER YAPMAMIZI HANGİ DUALARI OKUMAMIZ GEREKTİĞİNİ SÖĞLEDİ VE BÜTÜN SAY BOYUNCA BİZE REHBERLİK YAPTI.

O KADIN SENEGALLİYDİ.

ŞİMDİ BU İNSANLARA HİZMET GÖTÜRMEKMİ YANLIŞ İŞ.

İSLAM KARDEŞLİĞİNİ ANLAYAMAMIŞ İNSANLARA HİZMETİ ANLATMAK NEKADAR ZOR!

DOĞUŞTAN KÖRLERE RENKLERİ ANLATMAK NEKADAR ZOR!

Osman Köse
09.04.2010
14:59

Hizmeti anlamak! Nedir bu hizmet, Senegal’de Zimbabwe’de Siyonist Dünya Düzeni tarafından donuna kadar sömürülüp açlığa mahküm edilen insanları teselli ederek, yedikleri kazığın acısını hafifletmek mi? Yoksa bu sömürü düzenine karşı bir alternatifleri var da biz mi bilmiyoruz. Klasik nurcu mantığı ile bir ülkede herkes iyi insan (yani nurcu) olup herkes "hizmet" kapsamı içine alınırsa otomatik olarak sistem de düzelir. Bu safsataya kendileri de halen inanıyorlar mı bilmiyorum ama bu yolla ancak var olan sömürü düzenine kahya olurlar, ki oldular da. Uluslararası sermaye sahipleri milli görüşün önüne geçebilmek ve Adil Düzenin kurulmasını önlemek için halkı sömürerek elde ettikleri malın bir kısmını bu kahyalara ulufe olarak dağıtmayı kabul etmiş. Ulufeyi gören cemaatin "iyi" insanları da karşılığnda kendinden beklenen sömürü düzenini savunma görevini hakkiyle yerine getiriyor.

Hakan Kandal
09.04.2010
22:44

Biz niyetleri değil, zihniyeti sorguladık. Zihniyet deistik teizmdir ve ikili politik yılışık esneklik zihniyetidir. Yazımızda neyi kesin ve apaçık eleştirdiğimiz bellidir. Kimsenin haccı da hacda okuduğu dua da beni ilgilendrmez ve kimse bana sen Allah içn ne yaptın diye soramaz. Bu soruyu sadece Allah sorabilir. Aksi takdirde İslamiyette ruhban sınıfı olurdu.Benim Allah için ne yaptığım ve yapmadığım beni bağlar. Ama şunu söyeleyebilirim ki global sermaye ile müttefiksem ve ikiyüzlülülük içinde mazlumlara İslam yüzü gösterip gerçek yüzümü saklıyorsam insanlık bunun hesabını bana sorma hakkına sahiptir. onların hakkını dünyada gücü elinde bulunduranların hesabına gaspediyorsam Allah’ın hakkını ( Allah yeryüzündeki haklarını insanlığa devretmiştir) gaspediyorum demektir. İşte biz bunun hesabını soruyoruz. islam kardeşiliği demek zaten budur, onlara içindeki bulundukları durumu göstermek ve aklınızı başınıza alın demek, yoksa ortak yanılsamaya katılmak değil...

Mete Firidin
10.04.2010
10:15

Sevgili arkadaşlar 1980 öncesi kominist militancıkların konuştukları gibi konuşuyorsunuz. İŞ EKMEK ÖZGÜRLÜK VS.Gercekci ve samimi değilsiniz.Hiçbir şey başaramamış ve Başaranlara hased ile dil uzatıyorsunuz.Adildüzen deyip polemik yapıyorsunuz.Allahın düzenini gerçekten sevseydiniz bunun gönülleri kazanmakla başarılacağını anlardınız.Sizin söyleminiz ve samimiyetiniz sosyalist,eşitlikci olduğunu söğleyenlerin samimiyeti kadar bile değil.Hem samimi müslümansınız hemde saraylarda şatafatlı düğünler,burç el arap da balayı yapacaksınız. Müslümanlığı kadayıf yapıp millete maskara edeceksiniz.

Sizin siyasi zihniyetiniz olmasaydı bugün islamlaşma çok daha yaygın ve kaliteli olacaktı.Sizin samimiyetiniz çakma samimiyet.

%3-5 oy ile mi adildüzen kuracaksınız,yoksa kadayıflamı,yoksa tısa tırsa imzalar atarakmı,yoksa kanlımı kansızmı?

Brakın provakatifliği samimiyete gelin. Partiçiliği geçim ve çıkar kaynağı olarak kullanmayı bırakın.

Gönülleri fethedin arkası mutlaka gelir ama siz gercekten samimi iseniz

Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz.

Mete Firidin
10.04.2010
12:23

Bu ülkede

sosyalistler sosyalistliği

milliyetciler milliyetciliği

islamcılar islamı rezil ettiler.

Güya ortaya mücahit olarak çıktınız.

Bu kafayla olsa olsa sizden DONKİŞOT olur.

zkafkas
10.04.2010
12:48

İslam düzeni ile ilgili gerçekler ortaya konduğunda , Allahın istediği düzen için insanlar mücadele ettiğinde bunun adı komünizm,sosyalizm vs. oluyor. Sadece müslümanın değil dünyanın hangi köşesinde olursa zulme uğramış,insanca bir hayat yaşayamayan insanları savunmak ,onların için mücadele etmek komünizm,sosyalizm vs. oluyor. Faizin ortadan kalkması için çalışmak , faizsiz müesseseler kurmak için projeler ortaya koymak komünizm oluyor , sosyalizm oluyor. Ayda 600 TL asgari ücretle geçinmeye çalışan bir babanın derdiyle dertlenmek particilik oluyor. Zinanın topluma verdiği zararları ortadan kaldırmak için çalışmak samimiyetsizlik oluyor. Sömürüye dur demek provakasyon oluyor.

Ya İslam olan ne?

1-Siyonizmle işbirliği yaparak tüm dünyanın sömürülmesi için bu sömürüye ses çıkarmayacak pasif ,kişiliksiz insanlar yetiştirmek.

2-Amerikalarda yaşayarak ,hiçbir dünyalığı olmadığını iddia etmek.

3-Afrikada , Orta asyada yaşayan ezilmiş fakir halka bu Allahın imtihanıdır deyip onları bu hallerine razı ederek sömürünün devamını sağlamak.

4-Kurulan müesseselerle devlet içinde devlet olarak rant kapısı haline gelmek.

5-Kurulan (bank asya)bankalarla faizi meşru hale getirmek. İnsanların hassasiyetlerini sömürmek .

6-Zinayı yasallaştıranlara destek vermek.

7-Irakı , Afganistanı kan gölüne çevirenlerle işbirliği yapanları destekleyerek zulme ve küfre destek olmak.

8-İslam hizmetini gazete aboneliğine , dergi aboneliğine endekslemek.

9-Kendi gibi düşünmeyenlere radikal damgası vurmak ve onları gammazlamak.

10-28 şubatta şer güçlerle işbirliği yaparak meşru TC hükümetini iş başından indirmek vs. vs.

Bunları daha çoğaltmak mümkün . Evet siz buna islam diyosunuz . Sizin gönülleri kazanmanız bu işte. Bilerek bilmeyerek aslında sermayenin ve siyonizmin gönlünü kazanmaktan başka yaptığınız bir hizmet yok.

Bunlar sizin için hizmet olduğu için başkalarının yaptıklarını anlamayacağınız açıktır.

Allah Hakkı hak , Batılı da batıl olarak görmeyi nasip etsiz size.

Hakan Kandal
10.04.2010
18:43

İslamiyet inanç dini olmaktan daha ziyade düzen dinidir. Tüm insanlığa gönderilmiştir. Tüm insanlığın dini anlamda müslüman olamayacağı gayet açık olduğu için 10 yaşındaki bir insan zekası ile bile İslamiyetin asıl düzen yönünün tüm insanlığa sunulduğu aşikardır. Hz. peygamber bu anlamda İsa peygamberden daha çok Musa peygambere yakındır.Kutlu doğum haftalarında İslam peygamberini hristiyanlar gibi kutsallaştırmaya çalışanlara duyurulur. Eğer protestan islam zihniyetinin dediği gibi insanların kalbini temizleyin dünya düzelir diyenler haklı osaydı Allah sadece İsa peygamberini gönderirir, aklın peygamberi İbrahimi, şeriat peygamberi Musa’yı ve tüm bunların sentezi olan İslam peygamberi Muhammed’i göndermezdi. Kurana bakıp sadece İsa peygamberi görmek de bir tercih ve meşrep meselesidir. Ama diğer peygamberleri görmezden gelmek inkar etmekle eşdeğerdir.

Gelelim malum cemaate ne diyordu bunlar; Siyaset şeytan işidir, imdat imanlar elden gidiyor, temiz kalpler, pastoral şiirler vesaire vesaire.Evet şimdi amacı insanların kalbini temizlemek olan hedefi İslam inancını yaymak olan siyasetle ekonomiyle işi olmayan! bu oluşuma sorumuzu soralım. Sizin işiniz kalpleri temizlemekse oylarınızı çıkarlarınız gereği partilere satmanın siyaset şeytan işidir ilkenizle olan çelişkisini nasıl açıklarsınız? Temiz kalpler operasyonlarıyla sermayenin adına Türkiye’nin yargı, emniyet ve sonunda ordusunu ele geçirme amaçlarınızın ve çabalarınız karşısında normal bir vatandaşın ne alaka kel alaka siz dini bir cemaat değil misiniz ne işiniz var bu işlerde( ülkeye ihanet değil de ne bu?) sorusuna karşı nasıl cevap vereceksiniz? Yarın global sermaye amaçlarına ulaştığında sizi çöp kutusuna atıp k. derviş gibi kendi adamlarını malum postlara getirdiğinde pavlusun toplu ağlama seanslarına katılmayı düşünüyor musunuz?

Belam

pavlus

Ebu amir errahip

Abdullah ibni sebe

Hasan sabbah

Baba ilyas

şeyh bedrettin

Sizce bu kişileri bugün kim oynuyor?

Mete Firidin
11.04.2010
12:56

Bu ülke 10 yıl önce güllük gülistanlıktı.Ekonomik kriz diye birşey yoktu.İnsanlar özgürdü.Allah demek korkulacak bir söz değildi.Terör yoktu.Ulu ve herşeyi bilen herşeyden haberdar olan generallerimiz sayesinde en az 300 milyar doların iç edilmesi önleniyordu.işsizlik yoktu.Üniversitelerimiz her gün bir nobel ödülü alıyordu.Ülkede hiç misyoner okulu yoktu.Okullarımız ingilizce eğitim yapmazdı.ülkede yok yoktu.enflasyon nedir bilmezdik.sinemalarda sex furyası yoktu.Milliyetçiler milliyetcilik,koministler özgürlük akıncılar islam adına adam öldürmüyordü.

Türkiye 1 milyon dolara muhtaç değildi.Herkes osmanlıca olan dede mezar yazıtlarını okuyordu.Ülke insanlarını köle gibi avrupa ülkelerine kiraya vermiyordu.Ordumuz en modern silahlar ile donatılmıştı.Üstelik bunları kendi üretiyordu.Politikacılarımız transfer nedir bilmiyordu. Çok dürüst ve namuslu idiler.Amerikadan hiç korkumuz yoktu.Hatta amerikalılar bizden allahdan korkar gibi korkuyorlardı.Ülkenin her yerine yüzlerce amerikan nükleer silahı yerleştirilmemişti.Adildüzen vardı faiz nedir bilmezdik. Gecelik faizler 7000 lere çıkmamıştı.Dövizle borçlananlar intihar etmemişti.VS VS VS. İŞTE BUNLARI O NURCULAR BOZDU.MİSYONER OKULLARINA ALTERNATİF OKULLAR AÇTILAR.BUNUNLA DA YETİNMEYİP BAŞKA ÜLKELERDE DE OKULLAR AÇTILAR.OLACAK İŞMİ BU HADİ HEMEN ONLARA SALDIRALIM EFENDİLERİMİZİN ESKİ GÜZEL DÖNEMİ DEVAM ETSİN.BU SALDIRIYI İSLAM ADINA YAPALIMKİ MİLLET ÇAKOZLAMASIN.BU MEMLEKETTE BİRŞEYLER BAŞARILMASIN.ONLARIDA AYAKLARINDAN TUTUP CEHENNEMİN DİBİNE ÇEKELİM.HASEDİMİZE HASET KATALIM.OHHH OLSUN ONLARA.SONRA BURÇ EL ARABA GİDİP KADAYIF YİYELİM.

Hakan Kandal
11.04.2010
18:27

10-15 yıl önce her şey çok kötüydü, çünkü hizmetciler global imparatorluklarını henüz kurmamışlardı, şimdi herşey çok güzel çünkü dünyanın her yerine yecüc mecüc gibi dağıldılar...metin firidin kadayıf geyiği yapmak yerine düzen tartışmalarının içine dahil olmalıdır. Erbakan olmasaydı tüm cemaatlerin asla sermayeden nemalanamayacağını ve kendisininin de çok sevdiği hizmetcilerin global destanlarını dile getiremeyeceğini de bilmelidir. Bugün İslam dünyada sosyolojik olarak yükselen değerse ve Türkiyedeki müslümanlar adam yerine koyuluyorsa bunda sadece Milli Görüş ve Adil Düzen pay sahibidir. Yoksa sermaye dönüp bakmazdı bile bu dini stklara...

Sayı: 43 | Tarih: 4.4.2010
Nihal Bengisu Karaca
'Türk okulları' meselesi
1520 Okunma
16 Yorum
Hakan Kandal
Mümtazer Türköne
'Milletin istiklâl ve istikbalini' kim kurtaracak?
1467 Okunma
Arif Ersoy
Reşat Nuri Erol
İkrazat yasal tefecilik!
1062 Okunma
Ilker Ardic
Mehmet Altan
Doğrudan Demokrasi’ için ‘Halk Girişimi
927 Okunma
Mehmet Hikmetumut
Zülfü Livaneli
Aynadaki yazı
918 Okunma
Ali Bülent Dilek
Ebubekir Sifil
Müslümanlık Neyle Artar?
915 Okunma
Zafer Kafkas
Ali Bulaç
Adalet ve zulüm
898 Okunma
Ahmet Yasir Erol
Mehmet Şevket Eygi
Dokunulmazlık Meselesi
897 Okunma
Emine Hocaoğlu
Hayrettin Karaman
Taraflı bağımsız yargı
873 Okunma
Hilmi Altın
Ahmet Hakan
Meclis'te kaç Tayyip kaç Deniz, kaç Devlet var
856 Okunma
Lütfi Hocaoğlu
Ruşen Çakır
Hayalci ol, azla yetin!
852 Okunma
Tayibet Erzen
Oktay Ekşi
Mal Meydanda
833 Okunma
Vahap Alma
Toktamış Ateş
Siyasette en yetkili kurum
821 Okunma
Osman Eskicioğlu
Mahir Kaynak
Terörün genel görünümü
818 Okunma
2 Yorum
Süleyman Karagülle
Dücane Cündioğlu
Tanrı'nın iki eli de sağ eldir
812 Okunma
2 Yorum
Abdülkadir Altınhan
Fehmi Koru
12 Eylül felsefesine karşıysak..
792 Okunma
Ahmet Kirtekin
Rahmi Turan
Baraj ve dokunulmazlık
757 Okunma
Serdar Turan
Can Ataklı
Anayasa’nın en ‘asker’ maddesine dokunulmuyor
756 Okunma
Mesut Karaaytu
Nazlı Ilıcak
Dokunulmazlığın iç yüzü
687 Okunma
Fatma Karuç
Mehmet Niyazi
Veli ahlaklı yiğitti
632 Okunma
Abdurrahman Erol