AKEVLER ADİL DÜZEN DERGİSİ

Akevler Adil Düzen Dergisinin diğer yayın kuruluşlarından temel farkı dergi sorumlusunun veya yönetim kurulunun hakem kararı olmadan yazarlara ve yorumculara müdahale yetkisinin olmamasıdır.

İlgililere duyurulur.

Dergi Hakkında:

Akevler Adil Düzen İnternet Dergisi bütün görüşlere yer verir. Adil Düzen’in kendisi, düzeni oluşturan toplulukların uzlaşarak oluşturdukları bir sistemdir. Bu amaçla bütün görüşlerin dile getirildiği bir derginin oluşturulması amaçlanmıştır.

Güncel konuları işleme ve günlük sorunlara çare bulma hedeflenmiştir. Bu çare topluluk tarafından bulunacaktır. Türkiye'deki etkin yazarların o haftaki düşüncelerinden örnekler alma yöntemi esas alınmıştır.

Sorumluluğu yüklenmek şartı ile herkes bu derginin yorumcu ortağı olabilir. Türkiye ve Dünya basınında yer almış herhangi bir yazarı seçip kendisine yazar yapabilir ve istediği dilde yayınlayabilir. 0212 452 76 51 numaralı telefondan irtibata geçerek gerekli bilgiler alınabilir veya web sitesi üzerinden dergi yorumcu yazarlığı başvurusu yapılabilir.

Yorumcu yazar bir yazar seçecek ve onun o haftaki yazılarını okuyarak önemli gördüğü yazı ya da yazı parçalarını alıntı yapabilecektir. Böylece merkezi talimatla değil, yorumcu yazarın inisiyatifi ile Türkiye’deki ve Dünyadaki etkin yazarların görüşlerine dergide yer verilmiş olacaktır.

Dergiye isteyenler okuyucu sıfatıyla katılabilirler. Yazılara yorum yapabilmek için üye olma ve şifre alma gerekir.

Dergi yönetimi belirli bir görüşü okuyucuya empoze etmek amacında değildir. Dergi, okuyucu ve yazarların görüşlerini birbirine aktarabilecekleri bir görüşler alanı olmak amacıyla çıkarılmaktadır. Bu alanda isteyenin görüşlerini arz etmesi, isteyenin de istediğinin görüşünü alması hedeflenmiştir.

Hakemlik maddesi:

Yazarlar, yorumcu yazarlar, yorumcular ya da kendilerinden bahsedilenler, bu dergide yer alan yorumcu yazarlardan birini hakem seçip karşı tarafın da hakem seçmesini isteyebilir. Karşı taraf hakemini seçmelidir. Seçmediği takdirde dergi sorumlusu onun adına hakem seçer. İki hakem yorumcu yazarlardan birini başhakem seçer, böylece oluşmuş olan hakem heyeti karar verir. Bu karar Türkiye Cumhuriyeti Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesine tebliğ edilir. Tarafların temyiz hakları HMK’ya göre gerçekleşir. Kesinleşen hakem kararlarına uymayanlar yorumculuktan ve web sitesinden çıkarılır.

 
Sayı: 34 | Tarih: 31.1.2010
Toktamış Ateş
İslamiyet ve demokrasi
1386 Okunma
Osman Eskicioğlu
Mehmet Şevket Eygi
Hilmi Özkök Paşa’ya Teşekkür ve Bazı Dakikalar
868 Okunma
7 Yorum
Emine Hocaoğlu
Mahir Kaynak
MİT nerede?
817 Okunma
Süleyman Karagülle
Ahmet Hakan
CHP’nin yeni starı Muharrem İnce
737 Okunma
1 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Rasim Ozan Kütahyalı
Dürüst ol İlker Paşa...
727 Okunma
Recep Yıldırım
Nihal Bengisu Karaca
Sağcılık başa bela...
700 Okunma
Hakan Kandal
Yılmaz Özdil
Ay'da petrol bulundu...
676 Okunma
Leyla Okta
Hayrettin Karaman
Ordunun bütünü değil
675 Okunma
Hilmi Altın
Zülfü Livaneli
Katil seven ülke
671 Okunma
Ali Bülent Dilek
Fikret Bila
Vatandaş! Her şeyin evvela hakikatini ara
656 Okunma
Harun Özdemir
Mehmet Altan
Darbe lafı neden bitmiyor?
631 Okunma
Mehmet Hikmetumut
Ebubekir Sifil
Biz ve Onlar
630 Okunma
Zafer Kafkas
Ruşen Çakır
Alevi açılımında son dönemeç
614 Okunma
Tayibet Erzen
Fehmi Koru
Keser döner sap döner
612 Okunma
Ahmet Kirtekin
Can Ataklı
Darbe planları uçuşuyor, hükümet nerede?
605 Okunma
1 Yorum
Mesut Karaaytu
Reşat Nuri Erol
Konferans, kar, kriz ve tufan
588 Okunma
Ilker Ardic
Mehmet Niyazi
Genelkurmay Başkanı Başbuğ'a 'Açık mektup'
552 Okunma
Abdurrahman Erol