AKEVLER ADİL DÜZEN DERGİSİ

Akevler Adil Düzen Dergisinin diğer yayın kuruluşlarından temel farkı dergi sorumlusunun veya yönetim kurulunun hakem kararı olmadan yazarlara ve yorumculara müdahale yetkisinin olmamasıdır.

İlgililere duyurulur.

Dergi Hakkında:

Akevler Adil Düzen İnternet Dergisi bütün görüşlere yer verir. Adil Düzen’in kendisi, düzeni oluşturan toplulukların uzlaşarak oluşturdukları bir sistemdir. Bu amaçla bütün görüşlerin dile getirildiği bir derginin oluşturulması amaçlanmıştır.

Güncel konuları işleme ve günlük sorunlara çare bulma hedeflenmiştir. Bu çare topluluk tarafından bulunacaktır. Türkiye'deki etkin yazarların o haftaki düşüncelerinden örnekler alma yöntemi esas alınmıştır.

Sorumluluğu yüklenmek şartı ile herkes bu derginin yorumcu ortağı olabilir. Türkiye ve Dünya basınında yer almış herhangi bir yazarı seçip kendisine yazar yapabilir ve istediği dilde yayınlayabilir. 0212 452 76 51 numaralı telefondan irtibata geçerek gerekli bilgiler alınabilir veya web sitesi üzerinden dergi yorumcu yazarlığı başvurusu yapılabilir.

Yorumcu yazar bir yazar seçecek ve onun o haftaki yazılarını okuyarak önemli gördüğü yazı ya da yazı parçalarını alıntı yapabilecektir. Böylece merkezi talimatla değil, yorumcu yazarın inisiyatifi ile Türkiye’deki ve Dünyadaki etkin yazarların görüşlerine dergide yer verilmiş olacaktır.

Dergiye isteyenler okuyucu sıfatıyla katılabilirler. Yazılara yorum yapabilmek için üye olma ve şifre alma gerekir.

Dergi yönetimi belirli bir görüşü okuyucuya empoze etmek amacında değildir. Dergi, okuyucu ve yazarların görüşlerini birbirine aktarabilecekleri bir görüşler alanı olmak amacıyla çıkarılmaktadır. Bu alanda isteyenin görüşlerini arz etmesi, isteyenin de istediğinin görüşünü alması hedeflenmiştir.

Hakemlik maddesi:

Yazarlar, yorumcu yazarlar, yorumcular ya da kendilerinden bahsedilenler, bu dergide yer alan yorumcu yazarlardan birini hakem seçip karşı tarafın da hakem seçmesini isteyebilir. Karşı taraf hakemini seçmelidir. Seçmediği takdirde dergi sorumlusu onun adına hakem seçer. İki hakem yorumcu yazarlardan birini başhakem seçer, böylece oluşmuş olan hakem heyeti karar verir. Bu karar Türkiye Cumhuriyeti Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesine tebliğ edilir. Tarafların temyiz hakları HMK’ya göre gerçekleşir. Kesinleşen hakem kararlarına uymayanlar yorumculuktan ve web sitesinden çıkarılır.

 
Sayı: 160 | Tarih: 8.7.2012
Mehmet Şevket Eygi
Ezana Hıyânet Etmek
Hoşlanılmıyor ama yapılıyor
748 Okunma
Emine Hocaoğlu
Mahir Kaynak
Dünden bugüne
Uçak nerde düştü?
724 Okunma
5 Yorum
Süleyman Karagülle
Nihal Bengisu Karaca
Özel bir gün
Kürt sorunu-Şark Meselesi
716 Okunma
Hakan Kandal
Yusuf Kaplan
Tarihin yükü:Bir ruh,ışık ve yol/culuk serencamı
Hammalın ipi
711 Okunma
1 Yorum
Ali Bülent Dilek
Mehmet Barlas
AB rüyamızın yarısı sanki yıkılmış gibi...
Adil Düzen Semtleri
675 Okunma
3 Yorum
Tayibet Erzen
Ahmet Altan
PKK ve AKP
Özür
666 Okunma
3 Yorum
Vahap Alma
Ahmet Hakan
Yıldızlar da kayar
Sağlıkta dönüşüm ama kime?
628 Okunma
1 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Hüseyin Gülerce
Mahkemeler değişti,aslında ne oldu?
Değişen Bir Şey Yok..
620 Okunma
1 Yorum
Zafer Kafkas