Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Ergün Diler - Takvim Süleyman Karagülle
Uyarı atışları
261 Okunma, 0 Yorum

15/06/2018

1-Uyarı atışları

Pentagon ile Kraliçe anlaştı. Beyaz Saray ve Rothschildler ortada. Trump Canada’ya hakaret etti. Kraliçe Ortadoğu’da birlik istiyor. Pentagon ise parça parça devletleri istiyor.

- Sermaye Ortadoğu’yu on milyon küçük devlete bölmek ve silahsızlandırmak istemektedir. İsrail’in emrinde Ortadoğu birliğini kuracaktır. Böylece onunla tüm dünyayı yönetecektir. Savaşlar bu planın gereğidir.  Bu planı başarma şansı yoktur. Demek ki ortada yalnız perde arkasında Sermaye var. Belki de Rothschildler bile aynadaki görüntüdür.

 

2- Bilek güreşi

Bilderberg’de Pentagon ile Rothschildler özel görüşmeler yaptılar. Konu Türkiye idi. Pentagon Türkiyesiz olmaz diyordu. Rothschildler’in hoşuna gitmedi çünkü Rusların onlarla birçok ortaklıkları vardır.

- ABD süper güç olma idealinde. Türkler bunu yarım bin yıl başardılar.  Türkiye’nin birçok avantajı vardır.

a) Türkiye dünyanın merkezindedir. Çevresindeki devletlerin hepsinden güçlüdür. İran dışında Türkiye ile savaşacak bir güç yoktur. İran’la da arası iyidir.

b) Türkiye İslam aleminin temsilcisidir. Bu birinci avantajdır. İkinci avantaj ise, Türk halkı Rus halkı tarihte hep beraber yaşadılar. Yöneticiler arasında kavga olmuştur ama halklar yer yönüyle birlikte yaşamıştır. Türklerin arasında kavgalar var da Ruslarla kavgaları yoktur. ABD Sovyetlere Türkiye ile girmeye çalıştı. Gülen’in okulları böyle doğdu.

c) Türkler Avrupa ile iç içedirler. 5 milyon insanın karnı Avrupa’da doymaktadır. Avrupa ile hep iyi ilişkilerimiz oldu.

d) Türkiye Peygamberler düzenini benimsemiş Adil Düzen’in merkezi olmuştur. Türkiyesiz bir düzen, peygambersiz bir düzendir. Bir asırlık uygulama bunu başaramadı.

Erdoğan Akevler’in kurucularını uzaklaştırdı, yenileriyle iş yapmaktadır. Bu, çok yanlıştır. Yenilere imkan tanınmalıdır ama eskiler uzaklaştırılmamalıdır. Akevler ekibini tasfiye etti, Milli Görüş ekibini tasfiye etti, Gülen grubunu tasfiye etti. Şimdilik orduyla ilişkileri iyidir. Halkla arası iyidir.

 

3- Başka senaryo

Bir yıl önce Trump, Putin ve Şi görüşme yaptılar. Derin devleti bitirme kararı aldılar.

- Mahir Kaynak a) ABD ve Sermaye’nin ikiye bölündüğünü yazdı. b) Amerika’da devletle Sermaye arasında kavga olduğunu yazdı.  En az on yıl var ki varsayımlar üzerinde yorumlar yaparım. 15 Temmuz’u ABD Rus generaline, Rus generali de Türkiye’ye bildirdi böylece elli senelik bir plan iki saatte bitirildi. Hemen yazmıştım bunu. Sonra Afrin’e girdiğimizde “Bu iyi haber, artık terör sona erdiriliyor. Buna Sermaye de katılıyor.” dedim.  Üç liderin görüştüğünü bilmiyordum. Kudüs fethedilecek, Siyonist olmayan Yahudilere teslim edilecek. Kur’an’ın bildirdiğine adım adım gidiliyor.

 

4- Başka senaryo

Eskiden ABD’de iki güç vardı, Rockefeller ve Rothschildler. Şimdi bunlar güç kaybetti. AIPAC ve ondan daha güçlü yeni bir ortaya çıktı. Ortadoğu’daki İslami hareketleri o yönetiyor.

- Sermaye 19. yüzyılın başında, Müslümanların dengeyi oluşturamayacağı görüşüne varmış, din dengesi yerine rejim dengesini denedi. Şimdi ise Müslümanların da güçlü olduğu ortaya çıktı. Onunla ilişkiler kuruyor. Sorun Müslüman Hristiyan sorunu dediler. Sorun, İslam ve küfür sorunudur. Sermaye yine boş işlerle uğraşıyor.

 

5- Komite!

Pentagon, ABD’li Yahudi sermayedarları kullanıyor. Dünyanın her tarafını Dolar ile dolaşan görevliler Dolar’la istediklerini yapıyorlar. 15 Temmuz’u da bunlar yaptı. Kaynak Birleşik Arap Emirlikleridir. Körfeze hükmetme vaadi karşılığı Dolar ile darbeler oluyor.

-Güzel de hani 15 Temmuz’u Gülen yapmıştı. Gülen’le ben üç dört yıl buluşarak birlikte çalıştık.  Samimi bir Müslümandır, çalışkandır, kanaat sahibidir. Sezileri vardır ama öncelikle ne bir medreseden mezundur ne de bir üniversiteden. Çevresindekiler kararlar alırlar, ona onaylamayacağı cümleler için göstermezler bile.  Yanındakilerin hemen tamamı ajandır çünkü bizim tanıdıklarımızdan kimse yoktur.

15 Temmuz yarım asırlık bir planın bir gecede fiyasko verdiği bir olaydır.

 

NOT: Yazıda yer alan italik ifadeler Süleyman Karagülle’ye aittir.

 

Yorum:

Asıl aktörler kim?

Bir derin güç var. Biz bu gücü Rockefeller ve Rothschildler olarak görüyoruz. Belki de onlar da Gülen gibi fatura edilen kimselerdir. Bunları teşhis edip suçlamak yanlıştır. Öyle bir iş yapacaksınız ki karşı taraf kim olursa olsun etkisiz hale gelmelidir. Siz teşhis koyup savaşla yapacaksınız bunu. Sistem onu etkisiz hale getirmektedir. Faizsiz düzeni kurduğunuz zaman Sermaye emeksiz servet edinemez. Dolaysıyla böyle istediği gibi harcayamaz. Bizim hedefimiz semt bonoları çıkarmak olmalıdır.

 

 

 

Süleyman KaragülleYorumYap

Sayı: 470 | Tarih: 17.6.2018
Ergün Diler
Uyarı atışları
Asıl aktörler kim?
261 Okunma
Süleyman Karagülle
Mehmet Barlas
FETÖ ile PKK aynı prizden elektrik alıyor
Çözüm kümesi Küfür cephesi
258 Okunma
Tayibet Erzen
Uğur Dündar
Size bir sır vereyim mi?
Sır mı kaldıki veresin ?
222 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
Ahmet Hakan
Bu seçimde ilk kez
Her seçimde her zaman
217 Okunma
Lütfi Hocaoğlu
Yusuf Kaplan
Hakikat neresi, siyaset nereye düşer?
Hakikat siyaseti nasıl olacak?
214 Okunma
Ali Bülent Dilek