Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş

AKEVLER ADİL DÜZEN DERGİSİ

Akevler Adil Düzen Dergisinin diğer yayın kuruluşlarından temel farkı dergi sorumlusunun veya yönetim kurulunun hakem kararı olmadan yazarlara ve yorumculara müdahale yetkisinin olmamasıdır.

İlgililere duyurulur.

Dergi Hakkında:

Akevler Adil Düzen İnternet Dergisi bütün görüşlere yer verir. Adil Düzen’in kendisi, düzeni oluşturan toplulukların uzlaşarak oluşturdukları bir sistemdir. Bu amaçla bütün görüşlerin dile getirildiği bir derginin oluşturulması amaçlanmıştır.

Güncel konuları işleme ve günlük sorunlara çare bulma hedeflenmiştir. Bu çare topluluk tarafından bulunacaktır. Türkiye'deki etkin yazarların o haftaki düşüncelerinden örnekler alma yöntemi esas alınmıştır.

Sorumluluğu yüklenmek şartı ile herkes bu derginin yorumcu ortağı olabilir. Türkiye ve Dünya basınında yer almış herhangi bir yazarı seçip kendisine yazar yapabilir ve istediği dilde yayınlayabilir. 0212 452 76 51 numaralı telefondan irtibata geçerek gerekli bilgiler alınabilir veya web sitesi üzerinden dergi yorumcu yazarlığı başvurusu yapılabilir.

Yorumcu yazar bir yazar seçecek ve onun o haftaki yazılarını okuyarak önemli gördüğü yazı ya da yazı parçalarını alıntı yapabilecektir. Böylece merkezi talimatla değil, yorumcu yazarın inisiyatifi ile Türkiye’deki ve Dünyadaki etkin yazarların görüşlerine dergide yer verilmiş olacaktır.

Dergiye isteyenler okuyucu sıfatıyla katılabilirler. Yazılara yorum yapabilmek için üye olma ve şifre alma gerekir.

Dergi yönetimi belirli bir görüşü okuyucuya empoze etmek amacında değildir. Dergi, okuyucu ve yazarların görüşlerini birbirine aktarabilecekleri bir görüşler alanı olmak amacıyla çıkarılmaktadır. Bu alanda isteyenin görüşlerini arz etmesi, isteyenin de istediğinin görüşünü alması hedeflenmiştir.

Hakemlik maddesi:

Yazarlar, yorumcu yazarlar, yorumcular ya da kendilerinden bahsedilenler, bu dergide yer alan yorumcu yazarlardan birini hakem seçip karşı tarafın da hakem seçmesini isteyebilir. Karşı taraf hakemini seçmelidir. Seçmediği takdirde dergi sorumlusu onun adına hakem seçer. İki hakem yorumcu yazarlardan birini başhakem seçer, böylece oluşmuş olan hakem heyeti karar verir. Bu karar Türkiye Cumhuriyeti Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesine tebliğ edilir. Tarafların temyiz hakları HMK’ya göre gerçekleşir. Kesinleşen hakem kararlarına uymayanlar yorumculuktan ve web sitesinden çıkarılır.

 


Sayı: 4 | Tarih: 5.7.2009
Ahmet Hakan
Bölünmede yeni trendler
773 Okunma
Lütfi Hocaoğlu
Nihal Bengisu Karaca
Koşun koşun, TSK'yı yıpratıyorlar!...
668 Okunma
Hakan Kandal
Ertuğrul Özkök
Recm
667 Okunma
Süleyman Akdemir
Ahmet Turan Alkan
Delil dediğin yetersiz olur...
613 Okunma
1 Yorum
Emine Hocaoğlu
Mahir Kaynak
12 Eylül'ü yargılamak
599 Okunma
2 Yorum
Süleyman Karagülle
Fehmi Koru
Darbe Endişesi
598 Okunma
Ahmet Kirtekin
Bekir Coşkun
Darbe Önleme Duası...
597 Okunma
1 Yorum
Ersoy Kılıç
Hayrettin Karaman
Gerginlik ve güven bunalımı
548 Okunma
Hilmi Altın
Yılmaz Özdil
Hatırla Sevgili...
529 Okunma
Leyla Okta
Nazlı Ilıcak
Mutlu olmak elimizde
528 Okunma
Fatma Karuç
Ruşen Çakır
Sivil 28 Şubat Süreci
511 Okunma
Tayibet Erzen
Hakan Albayrak
Dengeciliğin bu kadarı dengesizliktir
509 Okunma
Veysel İpekçi
Mehmet Altan
Albay'ı Amiral görmek isteriz...
505 Okunma
Mehmet Hikmetumut
Reşat Nuri Erol
Türk halkının ve insanlığın seçimi
424 Okunma
Zübeyir Erol