Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Mahir Kaynak - Star Süleyman Karagülle
ABD’yi Ziyaret
1021 Okunma, 11 Yorum

 

08/12/2013

- Kılıçdaroğlu ABD’yi ziyaret ederek partisinin ABD’deki kötü imajını düzeltmek istiyor.

- CHP’nin ABD’de kötü imajı yoktur. Sermaye ona muhalefet görevini vermiştir.

 

- Siyasi kararlar bir kişi tarafından alınmaz, bürokratlar veya etkili yazarlar alırlar. Karşı tarafa ya dostça ya da baskı ile kabul ettirirler.

- Kararları sermaye alır, basın yoluyla bürokratlara duyurur, bürokratlar da isteyerek veya istemeyerek basının da uydurduğu emirleri yerine getirirler.  Yazarlar yazmazsa aç kalırlar, bürokratlar yapmazsa basının iftirası ile atılırlar.  28 Şubat kararları basın tarafından duyurulunca suç işlemişlerdir ama o zamanın Yargıtay hakimleri suçu bulduğu için gizliliği kalmamıştır diyerek kanununu çiğnemişlerdir. Çünkü basından korkmuşlardı.

 

- Baykal’a yapılan operasyon şahsi değil siyasi idi. Tayyip’i Başbakan yapmıştı.

- Baykal, Başkanlığı Dervişe devretmedi. Erdoğan’ı iktidar etti.  İslami doğrultusunda konuştu.  Saldırma görevini yerine getirmedi.  Samimi solcu gider, samimi milliyetçi gider, samimi Müslüman gider, samimi AB’li gider. Rol icabı solcu, Türkçü, Müslüman ve uygarlıkçı olmak gerekir.

 

- Kılıçdaroğlu’nun ABD’de etkili olması için Sermayeyi veya Obama Putin Erdoğan üçlüsünden birini tutması gerekir. Tarafsız olursa kimse ilgilenmez.

- Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a saldırmakla sermayenin istediğini yapıyor. Ama sermaye Kılıçdaroğlu yerine Derviş’i getirmek istiyor.  Sermaye askerler gibi aldığı karardan vaz geçmez, ısrar eder sonunda başarır.

 

14/12/2013

İki Model

- Soğuk savaşta, ABD SSCB görünüşte iki düşmandı. Oysa bölüştükleri dünyaya hakim olmak için düşman görünüyor, silahlarını birbirlerine ajanlar aracılığı ile veriyorlardı. Ajanların aşırı artmasına göz yumuyorlardı

- Köyünde ajanlara yer verdi. Türkiye’nin ve Sovyetlerin. Bunlardan samimi olmayanlar hayatta kalıyor hep ikil oynuyorlardı, samimi olanlar ise en yakınları tarafından öldürülüyordu. Taraf söz konusu değildi.

 

- Bu günde sermaye ile ulus devletlerarası silahsız çatışma vardır. Kuleler bunun için yıkılmıştır.  Sonunda, anlaşabilir.

- Bin senede bir yeni İslam’ı uygarlık yenilenir.  Bahçeyi yeniden fidanlandırmak için eski ağaçları kökünden sökmek gerek. III. bin yıl uygarlığının kurulması için, II. binyıl uygarlığının eskimiş kök ve gövdelerin sökülmesi gerekmiştir. Ateizm sosyalizm bununla görevli idi. Şeytani görevi yüklenmişti. Tarlalar temizlenmişti. Artık yeni fidanları dikme zamanı gelmiştir. Obama, Putin ve Erdoğan bununla görevlendirildi. Adil Düzen’i getirseler yerinde kalırlar yahut giderler, başkaları gelir.

 

- ABD’nin İran’a yakınlaşması,  atom silahının yanında terör silahını kontrol altına almak, sermaye silahını de dengelemek için ve Çin’den ayırmak için bu yaklaşmayı yapmıştır.

- Sermaye dünyayı ikiye bölüyordu. İran Rusya ve Çin bir blok, Türkiye AB ve ABD’de bir blok olacak böylece yeni denge din veya rejime değil de coğrafi bölünmeye dayanacaktı. Müslümanlar da ikiye ayrılarak etkilerini kaybedecek arada ezilip gideceklerdi. Obama, Putin, Erdoğan üçlüsü bunu önlemek için İran’a yaklaştılar. Türkiye ve Rusya zaten yakındı. Obama da katıldı.

 

NOT: Yazıda yer alan italik ifadeler Süleyman Karagülle’ye aittir.

 

Yorum:

ABD ve İsrail

Önce Kuran’ın haber verdiğine göre, III. bin yılda İsrail devleti kurulacak ama Müslümanların himayesinde olacaktır. Hıristiyanlarla Müslümanlar anlaşacaklar. Bu tespitten sonra tarihi gelişme şöyle olmuştur.

1897’de Bazel’de yaptıkları kongreye ABD Yahudileri karşı çıkmışlardır. Avrupa Yahudileri galip gelmişler, kongreyi akit etmişleridir. O aman merkezi Londra olan Yahudiler, kongre kararına sahip çıktılar. Birinci Cihan savaşı ile İmparatorlukları yıktılar. İsrail’i Osmanlılardan ayırdılar. İkinci Cihan savaşını Hitlerle ayarlayarak Yahudileri zorla İsrail’e topladılar.  

İsrail’in gelişip ABD Yahudi sermayesinin yerini alması için Filistinlileri de desteklediler ve iki tarafı da silahlandırarak savaştırıyorlar. Böylece İsrail Yahudilerinin dünya ticaretine hakim olmasını önlediler.

1947 (48’de) İsrail devletini kurdular. 1997’de İsrail devletini kuracaklardı. Ortadoğu devletlerini onar milyonluk devletçiklere bölecekler, silahsızlaştıracaklar, İsrail’i atom silahı ile silahlandıracaklar ve ateist bir orta doğu blok oluşturacaklardı. Ortadoğu diktatörleri halkı dinsizleştirmişlerdi.

28 Şubat denemesini başaramadılar. Şimdi Ergenekon ve Balyoz davaları ile üçüncü Cihan savaşını çıkaracaklardı.  

Başaramadılar. Takdiri ilahi böyledir. CHP ile yaptığımız koalisyonla, sermayenin bu oyununu bozduk.  Humeyni de solcularla anlaştı. Gorbaçov Sovyet baskısını sona erdirdi. Dünya solcuları din düşmanlığından vazgeçtiler.

ABD’deki Yahudileri ikiye ayrıldılar.  Banker Yahudiler, Patron Yahudiler. Böylece sermaye ile ulusal devletler arasında çatışma başladı. İran ile olan düşmanlık sona erdi. İsrail de banker patronların yanından patron bankerler tarafına geçti. Kuran’ın bildirdiklerine tamamen uygun istikamette ileri devam ediyor.

İsrail bir barış devleti olacaktır. Dünya Yahudileri oraya toplanacaktır. Batı Şeria onların olacaktır. Gazze onların olacaktır. Siyasi ve dini etkileri olamayacaktır. Siyasi ve dini hakimiyet Hıristiyanlarla Müslümanların elinde olacak.  Ticarette ve ilimde ise Yahudilerin etkinliği devam edecektir. Faizli sistemi terk edeceklerdir.

Bundan sonra cereyan edecek olayları bu varsayımlara göre takip ederseniz, Adil Düzen’in yorumlarını anlarsınız. Bazen aksi istikamette gelişme olabilir. Mesela Obama, Putin, Erdoğan üçlüsü yenilebilir. Ama bu sermayenin zaferi olacaktır. Başka Obama, Putin ve Erdoğan gelecektir. Gidiş bizim Kuran’dan öğrendiklerimize göre olacaktır. Bazı hususlarda hata olabilir, tamamen yanlış anlamak mümkün değildir.

 

Süleyman Karagülle

Yorumcu 
Yorum 
Reşat Nuri Erol
20.12.2013
08:21

FEHMİ bu yazıyı niye yazdı?

http://haber.stargazete.com/yazar/nasil-bir-memleket-burasi-allahim/yazi-818535

Sayfa: 2 / 2 (11 Yorum)Prev1[2]Next


YorumYap

Sayı: 235 | Tarih: 15.12.2013
Mahir Kaynak
ABD’yi Ziyaret
ABD ve İsrail
1021 Okunma
11 Yorum
Süleyman Karagülle
Yusuf Kaplan
'Erdoğan'Erdoğandan fazla birşeydir.
Çoluk,çocuk,balon.
691 Okunma
Ali Bülent Dilek
Ahmet Hakan
Demek devletin bir mahremi vardır ha
X Files
608 Okunma
Lütfi Hocaoğlu
Mehmet Barlas
Başbakan Erdoğan haddini bilmez bir kişi galiba
Fazla mı sabırlıyız ne!
566 Okunma
Tayibet Erzen
Mehmet Şevket Eygi
Koruyalım Korunalım
Kuran'la Erken Tanışalım
554 Okunma
Emine Hocaoğlu