Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Ahmet Hakan - Hürriyet Lütfi Hocaoğlu
Tutumunu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim
2702 Okunma, 41 Yorum

15.12.2011

EĞER “Cüppeli Ahmet Hoca” ile ilgili ortalığa dökülen onca malzemeye, ithama ve iddiaya karşın...

“Cüppeli Hocamız yapmaz öyle şeyler, hepimiz Cüppeliyiz” demeyi tercih ediyorsan...

Sen ideal bir müritsin.

Her tarikata nasip olmaz senin gibisi...

Eğer “cemaat” için “Türkiye’yi onlar yönetiyor. Hatta dünyayı bile onlar yönetiyor” diye konuşuyorsan...

İki ihtimal vardır:

Ya “cemaat” adına korku salarak menfaat temin eden gizli bir cemaatçisin...

Ya da “cemaat” seni gerçekten çok etkilemiş.

Eğer önde gelen “cemaat” üyesi isen...

Ve “cemaat” için yapılan “Türkiye’yi onlar yönetiyor. Hatta dünyayı bile onlar yönetiyor” türü yorumlar karşısında susmayı tercih ediyorsan...

Tek bir ihtimal var:

Durumdan memnunsun.

Ve işin keyfini çıkarıyorsun.

Eğer “tutukluluk” konusunda...

“Hiçbiri çıkmasın, hepsi içeride kalsın” diyor, başka da bir şey demiyorsan...

Gerçekten çok acımasız birisin.

Acilen “adalet duygusu geliştirme” ve “hakkaniyet edinme” kurslarına başlamalısın.

Eğer gönlünü AK Parti’nin parçalanmasına bağlamışsan...

Ve “parçalansalar da bu iş bitse” diyorsan...

Kelimenin tam anlamıyla ucuzcusun.

“Ucuz zaferlerin zevk vermemesi” konulu bir konferans, sana ilaç gibi gelecektir.

Eğer sahada yenemediğin bir takımın operasyonlarla alt edilmesine razı oluyorsan...

Hatta bundan gizli bir keyif duyuyorsan...

Sen “düellocu” değil, “pusucu”sun...

Eğer eline geçen her fırsatı iktidara değil de muhalefete vurmak için kullanıyorsan...

Yani muhalefete muhalefet yapma konusunda mahirsen...

Sen bir kahramansın.

Ama sahte kahraman...

Eğer eleştiri oklarını bir kez olsun içinde bulunduğun cemaate, derneğe, gruba, partiye yöneltmiyor...

Ve karşı tarafı ok yağmuruna tutuyorsan...

Sen iflah olmaz bir gettocusun.

Yazının tamamı için tıklayınız.

 

 

Yorum:

Cübbeli ve her şeyin sorumlusu cemaat (!)

Cübbelinin kaseti çıkmış.

Kasetinde ayıp şeyler varmış.

İnsanlar buna inanır veya inanmaz. Montajdır veya değildir. Kendisi inkâr ettiği için kesin bir şey söylenemez. Velev ki doğru olsun. Bu kasetin Cübbelinin diğer kasetleri yanında hiç bir ehemmiyeti yoktur. Diğer kasetlerinin ise kendisinin olduğu açıktır ve bunu kabul eder ve hatta orada söylediklerini savunur.

Bunlardan bir derlemeyi http://www.dailymotion.com/video/xbxe4s_cubbelyyy-dynden-cikaran-sozlery_fun adresinden izledim.

Cübbeli vaaz veriyor. Peygamberin Hızır’dan üstün olduğunu anlatmayla başlıyor işe. Arkasından Cebrail’den de üstün olduğunu söylüyor. Miraçta Peygamberin yanında Cebrail’in yaya kaldığını anlatıyor. Sonra bir hikâye anlatmaya başlıyor ciddi ciddi. Peygamber bir gün Cebrail’e sormuş. “Sen vahyi nereden alıyorsun?” demiş. Cebrail cevap vermiş. “Bir perdenin arkasından alıyorum ama perdenin arkasını hiç görmedim”. Peygamber “Sen o perdeyi bir arala” demiş. Cebrail itiraz eder gibi olunca Peygamber tekrar “Sen o perdeyi bir arala” demiş. Cebrail bir sonraki vahyi almaya gittiğinde perdeyi aralamış. Ne görsün? Peygamber içeride oturuyor. Bunu ciddi ciddi anlatıyor. Arkasından 15 sene önce Azrail’in canını almak için hocaefendisine geldiğini, hocaefendisinin ise Azrail’e ben gelmek istemiyorum dediğini ve onun böyle bir hakkının olduğunu anlatıyor. Sonra Resulullah’ın zaman ve mekandan beri olduğunu, şu anda burada olduğunu söyledikten sonra 18.000 alemin Resulullah’ın nurundan yaratıldığını, onun bu alemlerin hepsinin arasında gezip dolaştığını açıklıyor. Resulullah’ın bedeninin kabirde olduğunu ama kabirde onun kısıtlanmadığını söyledikten sonra Peygambere göre yerin altı, göğün üstü, arş, kürsü, hepsi eşittir diyor. Onun kabrinde diri olduğunu söylüyor. Ama bu öyle bir hayatla diriliktir ki bütün diriler hayatını ondan alıyor diyor. Nurunun alemleri kapladığını, cennetlerin bile olun nuruyla aydınlandığını söylüyor. Videonun en son kısmında ise cemaat üyeleri topluca görünüyor. Bayram Ali hoca konuşuyor. Peygambere Ya resulallah diye hitap ederek “sen bizim cananımızsın” dedikten sonra başlıyor Peygamberin benzetilemeyeceği şeyleri ve nedenlerini saymaya: “Ona güneş diyemem, güneş batar. Ona su diyemem, su durdum mu kokar. Ekmektir diyemem, ekmek durdum mu bayatlar. Çok leziz bir yemektir diyemem, yemek durdum mu ekşir.” Sonra ana fikre geliyor sıra: “Muhammed Mustafa’nın benzetilebileceği hiç bir varlık yoktur” (haşa) dedikten sonra “İmam-ı Rabbaninin dediği gibi Muhammed=Allah, eti kemiği var farklı olarak, o kadar” (haşa) diyerek şirkini açık ve net söylüyor.

Başa dönelim.

Velev ki Cübbeli zina, fuhuş, kaçakçılık, çete vs. gibi suçları işlemiş olsun. Ne olur? Allah isterse affeder. Ama şirki affeder mi? Cevabı Kuran’dan verelim:

Kesinlikle Allah ona şirk koşulmasına mağfiret etmez. Bunun dışındakine dilediği kimse için mağfiret eder. (Nisa 48)

Hıristiyanlar İsa’ya Allah’ın oğlu demiş. Bu sözden dolayı yer gök çatlayacak. Ya Muhammed’e Allah’ın kendisidir (haşa) dendiği için ne olacak? Hıristiyanlar ne kadar da masum kaldılar buna göre.

Tutuklanan Cübbeli bir şey daha patlattı. Neymiş efendim, olayın sorumlusu cemaatmiş. Ne olursa, ne başlarına gelirse cemaatten zannediyor insanlar. Ahmet Hakan güzel analiz yapmış. Sadece Cübbeli mi? Milli Görüşçüler de cemaat düşmanı. Neymiş efendim, cemaat bütün kötülüklerin anasıymış. Önce siz kendinize bakın. Kendinizi düzeltin. Size oy verselerdi böyle mi diyecektiniz cemaat hakkında? Size oy veriyorlar diye il başkanınız ne kadar komik bir açıklama yaptı Cübbelinin tutuklanmasıyla ilgili, duymadınız mı? Neymiş efendim, o bölgedeki patrikhaneyi güçlendirmek için bu cemaatle uğraşıyorlarmış.

Ama akılsız insanlar için bunlar bir şey ifade etmez. Onlar zorlama te’viller yaparlar. O sözün amacı budur, bu sözün amacı budur. İmam Rabbani söylediyse doğrudur. Onu sen anlayamazsın. Senin kafan basmaz. Sen kendini her şeyi biliyor mu zannediyorsun? Sen tasavvufa mı saldırıyorsun? Senin dini yönün sıfır. Anlamadığın konularda konuşma. Eğer Rabbani söylediyse orada bir incelik vardır, dırdır da dırdır, dırdır da dırdır.

Allah insana akıl vermiştir. Yanında da kitap vermiştir. Kitabı anlayalım ve uygulayalım diye akıl vermiştir. Kitabı semerimizde taşıyalım, zora gelince 41 Yasin okuyalım diye değil. Kitapsız İslamiyet adamı böyle şirke götürür. Allah’ın tek affetmeyeceği günah da şirktir. Ama insanın en meyilli olduğu günah da şirktir. İnsanlar gayba inanamazlar. İlla gözleri görecek, elleri temas edecek ilahlarına. İnanacakları Allah’ın illa ki eti kemiği olacak. Bu durumda ne yapsınlar? Eti kemiği olan bildikleri en kıymetli insanı, Peygamberi ilahlaştıracaklar. Ne diyelim Allah insanları kitabı sadece taşıyanlar, kitap yüklüler olmaktan kurtarsın.

 

 

Lütfi Hocaoğlu

Yorumcu 
Yorum 
Ahmet Yücel
22.02.2016
23:46

Sevgili Cengiz hocam, yorumlarınız içinden bir cümleyi alıyorum:

''Zulüm var ise işimiz kolay çünkü Allah buna müdahale eder ve Adil düzen gelir. ''

Zulüm varsa, o zulmü kullarına layık gören de yine Allah CC değil midir?

Biz Allah'ın Müslüman kulları, dünyaya daldık, Ahireti unuttuk, büyük günahları açıktan işler olduğumuz gibi, misal olarak,''Bu zamanda faizsiz işler yürümüyor.'' vb cümleleri söyler olduğumuz için, Cenabı Allah bize yine kul eliyle zulmü layık görmüş olamaz mı?

Allah kullarını nasıl terbiye edeceğini bilemez mi?

Yine sizin sözünüze döneyim, Zulüm varsa bu da Allah'tan, belki biz tövbe ederek, pişman olarak, Allah'a dönünceye kadar bu zulüm devam edecek. Belki o zaman Adil Düzen gelecek, belki de o zaman Ak Parti Adil Düzen ve Milli Görüş icraatlarını uygulayacak.

Sayfa: 5 / 5 (41 Yorum)Prev1234[5]Next


YorumYap

Sayı: 131 | Tarih: 18.12.2011
Ahmet Hakan
Tutumunu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim
Cübbeli ve her şeyin sorumlusu cemaat (!)
2702 Okunma
41 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Mahir Kaynak
(Bu hafta yazı yazmamıştır!)
Tekel sermaye
699 Okunma
7 Yorum
Süleyman Karagülle
Mehmet Şevket Eygi
Ahlaksızlıkla Bir Yere Varamayız
Kuran'ı Anlamaya Çalışmak
681 Okunma
Emine Hocaoğlu
Zülfü Livaneli
karanlıkta yıldız gibi parlayan bir hekim
Hak gelmeden batıl gitmez
681 Okunma
2 Yorum
Ali Bülent Dilek
Hüseyin Gülerce
AB'ye Girmediğimiz İyi Mi Oldu?
AB'ye Güvenmek
617 Okunma
3 Yorum
Zafer Kafkas
Ruhat Mengi
Yapacak bir şey kalmamışsa
Balık Hafızası
606 Okunma
4 Yorum
Vahap Alma
Ruşen Çakır
İslamcıların rakibi yine İslamcılar
Rakibimin Düşmanı Dostumdur
573 Okunma
Tayibet Erzen
Nihal Bengisu Karaca
Son Yemek...
Cübbe altından sopa...
508 Okunma
Hakan Kandal