Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Nihal Bengisu Karaca - HaberTürk Hakan Kandal
Mavi marmara
618 Okunma, 0 Yorum

MAVİ Marmara gemisinin başına gelenler sonrasında hemen pek çok köşe yazarı, gemiyi Türkiye ile İsrail arasında çıkabilecek bir savaşın sorumlusu olarak işaretlediler. Yardım gönüllülerine yapılan korkunç saldırıyı değil, yardım götürülmesi işlemini “rezalet” olarak nitelendirdiler. Gelgelelim, hayatın bir mantığı var ve o mantık gerçek rezaletin altını çize çize ilerliyor. İsrail’in bilmem kaçıncı kez tekrarladığı görüşme talebinin sonuncusu Türkiye tarafından kabul edildi ve Davutoğlu, Binyamin Netanyahu‘yu temsilen Endüstri ve Ticaret Bakanı Ben Eliezer ile görüştü. Bu görüşme Avigdor Lieberman‘ı by-pass etme pahasına gerçekleştirildi. İsrail’deki mevcut hükümet büyük bir meşruiyet kaybı yaşıyor. Lieberman çıldırmış durumda. “Rezalet” gerçekten.
2009’daki Dökme Kurşun operasyonunda kendi binası da bombalardan nasibini aldığı halde hiç ses çıkarmamış BM’- nin Mavi Marmara gemisine yaptığı saldırıdan dolayı İsrail’i kınamış olması da önemliydi, ama pek ses getirmedi. Çünkü önem atfedilirse, diplomatik başarı hanesine yazılması gerekecekti.

http://www.haberturk.com/yazarlar/529201-israile-artci-soklar

 

Yorum:

 

Yazarımız her zaman olduğu gibi incir kabuğunu doldurmayan küçük başarılar gibi görünen züğürt tesellilerini büyük başarılar gibi göstermeye çalışırken ne kadar kötü bir illuzyonist olduğunun farkında olmadığını artık birilerinin kendisine söylemesi lazım diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

 

Kameralar karşısında one minute, perde arkasında yes sir dış politikasını benimseyen ve görmezden gelen Türk halkınin bu atılan tiratları sindirdiği açıkca görüldüğünde yazarımıza bu kadar da yüklenmek çok da adil görülmeyebilir. Ama ben o halktan biri değilim, suç ortaklığında yazar, halk ayırımı yapmak çok da doğru değil.

 

İsrail hükümetine hiçbir şey olmayacak, 9 Türk vatandaşını açık sularda katlettiler, kimsenin gıkı çıkmadı. Türkiye' nin bir daha asla konulu şarkı sözlerinin kamuoyunun gazını alma amaçlı olduğunu gizleme gereği görmeyen bulanık zihinlerin cirit attığı bir ülkede çok fazla söze gerek yok. Bekle,temasa ve tecrübe et.

 

Hakan KandalYorumYap

Sayı: 56 | Tarih: 4.7.2010
Ahmet Altan
Futbol ve hayat
1176 Okunma
Özer Ataç
Dücane Cündioğlu
Mantık Açılımı
987 Okunma
Abdülkadir Altınhan
Zülfü Livaneli
Değişken bir kavram: Müstehcenlik
730 Okunma
Ali Bülent Dilek
Mehmet Şevket Eygi
Kıyamet Alâmetleri Belirdi
654 Okunma
Emine Hocaoğlu
Mehmet Altan
G-20’de terörde kaçıncıyız?
648 Okunma
1 Yorum
Mehmet Hikmetumut
Nihal Bengisu Karaca
Mavi marmara
618 Okunma
Hakan Kandal
Fehmi Koru
İsrail özür dilemesin
613 Okunma
Ahmet Kirtekin
Ebubekir Sifil
Entellektüel Obezite
597 Okunma
Zafer Kafkas
Ahmet Hakan
Ne diyeyim
590 Okunma
2 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Oktay Ekşi
Susanları özledik
584 Okunma
3 Yorum
Vahap Alma
Mahir Kaynak
SONUÇLARDAN SEBEPLERE
564 Okunma
Süleyman Karagülle
Derya Sazak
Pervari sonrası
545 Okunma
2 Yorum
Serdar Turan
Ruşen Çakır
Hizbullah da açılmak istiyor
529 Okunma
2 Yorum
Tayibet Erzen
Reşat Nuri Erol
Yeni Anayasa’da, ‘Yeni Devlet’ organisazyonu...
497 Okunma
4 Yorum
Ilker Ardic