Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş

AKEVLER ADİL DÜZEN DERGİSİ

Akevler Adil Düzen Dergisinin diğer yayın kuruluşlarından temel farkı dergi sorumlusunun veya yönetim kurulunun hakem kararı olmadan yazarlara ve yorumculara müdahale yetkisinin olmamasıdır.

İlgililere duyurulur.

Dergi Hakkında:

Akevler Adil Düzen İnternet Dergisi bütün görüşlere yer verir. Adil Düzen’in kendisi, düzeni oluşturan toplulukların uzlaşarak oluşturdukları bir sistemdir. Bu amaçla bütün görüşlerin dile getirildiği bir derginin oluşturulması amaçlanmıştır.

Güncel konuları işleme ve günlük sorunlara çare bulma hedeflenmiştir. Bu çare topluluk tarafından bulunacaktır. Türkiye'deki etkin yazarların o haftaki düşüncelerinden örnekler alma yöntemi esas alınmıştır.

Sorumluluğu yüklenmek şartı ile herkes bu derginin yorumcu ortağı olabilir. Türkiye ve Dünya basınında yer almış herhangi bir yazarı seçip kendisine yazar yapabilir ve istediği dilde yayınlayabilir. 0212 452 76 51 numaralı telefondan irtibata geçerek gerekli bilgiler alınabilir veya web sitesi üzerinden dergi yorumcu yazarlığı başvurusu yapılabilir.

Yorumcu yazar bir yazar seçecek ve onun o haftaki yazılarını okuyarak önemli gördüğü yazı ya da yazı parçalarını alıntı yapabilecektir. Böylece merkezi talimatla değil, yorumcu yazarın inisiyatifi ile Türkiye’deki ve Dünyadaki etkin yazarların görüşlerine dergide yer verilmiş olacaktır.

Dergiye isteyenler okuyucu sıfatıyla katılabilirler. Yazılara yorum yapabilmek için üye olma ve şifre alma gerekir.

Dergi yönetimi belirli bir görüşü okuyucuya empoze etmek amacında değildir. Dergi, okuyucu ve yazarların görüşlerini birbirine aktarabilecekleri bir görüşler alanı olmak amacıyla çıkarılmaktadır. Bu alanda isteyenin görüşlerini arz etmesi, isteyenin de istediğinin görüşünü alması hedeflenmiştir.

Hakemlik maddesi:

Yazarlar, yorumcu yazarlar, yorumcular ya da kendilerinden bahsedilenler, bu dergide yer alan yorumcu yazarlardan birini hakem seçip karşı tarafın da hakem seçmesini isteyebilir. Karşı taraf hakemini seçmelidir. Seçmediği takdirde dergi sorumlusu onun adına hakem seçer. İki hakem yorumcu yazarlardan birini başhakem seçer, böylece oluşmuş olan hakem heyeti karar verir. Bu karar Türkiye Cumhuriyeti Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesine tebliğ edilir. Tarafların temyiz hakları HMK’ya göre gerçekleşir. Kesinleşen hakem kararlarına uymayanlar yorumculuktan ve web sitesinden çıkarılır.

 


Sayı: 52 | Tarih: 6.6.2010
Nihal Bengisu Karaca
Beyaz Türk’ün Mavi Marmara hazımsızlığı
930 Okunma
8 Yorum
Hakan Kandal
Mahir Kaynak
Siyasî sonuçlar
864 Okunma
17 Yorum
Süleyman Karagülle
Ahmet Hakan
Boşuna ölmediler
642 Okunma
4 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Toktamış Ateş
Mavi Marmara
560 Okunma
Osman Eskicioğlu
Dücane Cündioğlu
Gazze'nin Ekonomi Politiği
539 Okunma
Abdülkadir Altınhan
Hayrettin Karaman
Hedef ambargoyu kaldırmak
536 Okunma
Hilmi Altın
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm çöküyor...
523 Okunma
9 Yorum
Ilker Ardic
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm çöküyor...
513 Okunma
Ilker Ardic
Ebubekir Sifil
Halk İradesi Mi? Sivil Toplum Mu?
508 Okunma
Zafer Kafkas
Fikret Bila
İsrail Kaybetti
502 Okunma
Harun Özdemir
Mehmet Şevket Eygi
Bu İşin Sonu Üçüncü Dünya Savaşıdır
492 Okunma
Emine Hocaoğlu
Derya Sazak
Gülenin uyarısı
475 Okunma
Serdar Turan
Ruşen Çakır
Mavi Marmara İskenderun Limanı’na uğradı mı?
474 Okunma
Tayibet Erzen
Oktay Ekşi
Yalnızlaşıyor
451 Okunma
Vahap Alma
Zülfü Livaneli
Kriz
450 Okunma
Ali Bülent Dilek