Uğur Dündar - Sözcü
Hüseyin Bağdatlı
REZA, RÜŞVET VE ÇÜRÜMÜŞLÜK
464 Okunma, 0 Yorum

http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/ugur-dundar/reza-rusvet-ve-curumusluk-2114526/

 

UĞUR DÜNDARIN, 2 ARALIK 2017 TARİHLİ.

REZA, RÜŞVET VE ÇÜRÜMÜŞLÜK, YAZISINA CEVABEN.

 

Sayın Uğur Dündar ; AK PARTİ nin iktidara açılan yolunun iski skandalı olduğunu, iski skandalı aktörlerinin chp li olduğunu bildiğinize göre, sözü; skandal ile gelen skandal ile gider demeye getiriyorsunuz  anladık da, siz bu ülkede dönen dolapları bilmeyecek kadar cahil bir yazar değilsiniz.

Bildiğiniz halde, bilmiyormuş gibi yaptığınız ülke meselelerini sizin anlatacağınız yok madem, ben size yardımcı olayım.

Az buçuk siyaset ile iştiğal etmiş olanlar fark etmişlerdir ki, ciddi manada milli ve manevi hassasiyeti yüksek insanların etrafı çeşitli yöntemler ile kripto vatan hainleri doldurmuştur.

Bu milleti savaş ile yenemeyeceğini anlayan haçlılar, Çanakkale hezimetlerinden sonra uzuuun vadeli nesillerin dejenerasyonu ile ülkemizi işgal etme yöntemi ile savaşlarına devam etmektedirler.

Bu iddiamı belgesi de; CHP zihniyetinin Avrupa hayranlığı ile devam ettirilmiş, yazılı ve görsel medya aracılığı ile, 80 li yılların sinema filimleri ile neslimizin kırmızı çizgileri gri çizgiye,son yıllarda da gri çizgiler sarıya dönüştürülmüştür. Bu gidişatı milletimiz 15 temmuzda fark etmiş,Reis i cumhurumuzun telkinleri ile durdurmuştur.

2000 Yıllarında; üçlü kualisyon hükümeti var idi, ekonomiyi yönetecek adam bulamadık sözde, abd den ithal bakan getirmiş idik.Kemal Derviş 1 milyar dolar abd den alabilmek için  3 kere adb ye gitmiş, 500 milyon dolar getirdi diye Türkiyede bayram havası estirenler uğur Dündar gibi Avrupa sevdalıları idi.

Recep Tayyib Erdoğan diz çöktürülmüş ülke ekonomisini devraldı, saf ve temiz duygular ile göreve başladı, onu destekleyenlerin çoğu bu günlere hazırlıklı kripto ajanlar idi. El altında destekleyerek Erdoğanın milletin gönlünde taht kurmasını sağladılar, kendisi zaten samimi idi ve samimiyeti üzerine kurgu yapıldı.

Aradan 1 yıl zaman geçti ki ne görsün, borsada spekülasyonlar entrikalar ile millet sömürülüyor. Sinirlendi kendi kendine tahminimce şöyle mırıldandı, yahu ben bu ülkede başbakan isem kim bu ülkede fırıldak çevirebilirki dedi ve  kürsü konuşmasını yaptı, hiç unutmuyorum; sözleri aynen aktarıyorum, siz kimsiniz ki benim ülkemde at oynatacaksınız, elinizdeeen geleni ardınıza koymayııın dedi. Ben bu sözleri canlı izliyordum, ailem şahit aynen şunları söyledim, Başbakanımız samimiyeti ile beraber tarihin en hatalı dış mıhraklara yarayacak konuşmasını yapmıştır, inşallah ülkemiz bu konuşmadan zarar görmez dedim, bir hafta geçmedi sinagoglar ve HSBC bankası bombalandı 55 ölü yüzlerce yaralı. Eylemi de elkaide örgütü üslendi, ardından da elkaide liderleri ile Erdoğanın montajlanmış fotografları basına servis edildi. Amaç neydi ? Millet desin ki , vaaaay bee kime oy vermişiz meğer, adam elkaidenin hayranı imiş.

Sonraki yıllarda da dış mıhraklar kripto ajanları vasıtası ile Erdoğana desteklerini devam ettirerek her işlerini yürüttüler. Erdoğan tehlikenin yarım yamalak farkında olduğu ve dillendiremediği kanatindeyim.

Erdoğan kimi zaman onlara dostum dostum diyerek zaman kazanmaya çalıştı isede, onlar planlarında hiç değişiklik yapmadılar.

Erdoğanı aşamadıkları mevzuları aşmak için de, bombalı eylemler ile terör örgütlerini kullanarak yüzlerce insanımızı katlederek yollarına devam ettiler.

Nasıl ki dış oyun kurucular, iski skandalını tertipleyip, istanbulu CHP den alıp Erdoğan a verdiler, Erdoğan ın hitabet gücünü ve samimiyetini o yıllarda tespit ettiler, tüm planlarını bu istikamette geliştirdiler ve bu günlere kadar oynamayı başardılar. Pkk, pyd işid silahlı örgütlerin can alıcı fiziki eylemleri nin yanında, maneviyatımızı bombalayan Ensar vakfı iftiraları,

İSKİ skandalı, REZA skandalı, aczimendi tiyatrosu, feto ihaneti, yarın başka başka cemaatler üzerinden yapılacak operasyonlar, yani bu ülkenin milli ve manevi değerlerini yerle yeksan etme gayretlerinin tamamı, Çanakkale den sonra Haçlı savaşının psikolojik devamıdır.

Erdoğan ın hatası; ilk yıllarda koltuk hırsının, ferasetinin önüne geçmiş olmasıdır.

 Bu ülke anca bukadar yönetilir, ahde vefalı olunmalı, ülkesi için ömrünü feda edenlere iftira edilmemeli, eden hainlerede alet olunmamalı Uğur bey.

 

YAPILMASI ZARURİ OLAN.

Ülkemiz üzerinde oynanan tüm oyunları, mecliste gurubu bulunan tüm siyasi partilerin liderlerinin de katılımı ile hdp dahil,ortak basın toplantısı yaparak,  tüm yaşananları, gerçekleri, devlet sırrından çıkarıp günahı ve sevabı ile millete itiraf etmek, erken seçime gidip kripto kadrolardan kurtulup, vatana ihanete varacak eylemlere idam cezasını getirip, Erdoğan ın liderliğinde aslımıza dönmektir.

Uluslar arası mahkemeler ne ceza keserlerse kessinler biz millet olarak bedelini ödemeye hazırız. Bitsin artık bu tiyatro.          Hüseyin BAĞDATLI

 

 

 

 

 

 

Hüseyin Bağdatlı


Sayı: 442 | Tarih: 3.12.2017
Ergün Diler
İç hesaplaşma
Sermaye’ye akıl
541 Okunma
Süleyman Karagülle
Uğur Dündar
REZA, RÜŞVET VE ÇÜRÜMÜŞLÜK
ABD HEDEF SAPTIRIYOR
464 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
Mehmet Barlas
Tuvalete gitmek de ABD’nin iznine mi bağlı?
Artık akıllanmak gerek
422 Okunma
Tayibet Erzen
Ahmet Hakan
Amerikan yargısı neden inandırıcı olamıyor?
Tam bir tiyatro
411 Okunma
Lütfi Hocaoğlu
Yusuf Kaplan
İslâm’ın önünü açmaya odaklanırsak, kimse diz çöktüreme
Avrupa mı? Asya mı? değil Avrasya birliği!
377 Okunma
Ali Bülent Dilek