AKEVLER ADİL DÜZEN DERGİSİ

Akevler Adil Düzen Dergisinin diğer yayın kuruluşlarından temel farkı dergi sorumlusunun veya yönetim kurulunun hakem kararı olmadan yazarlara ve yorumculara müdahale yetkisinin olmamasıdır.

İlgililere duyurulur.

Dergi Hakkında:

Akevler Adil Düzen İnternet Dergisi bütün görüşlere yer verir. Adil Düzen’in kendisi, düzeni oluşturan toplulukların uzlaşarak oluşturdukları bir sistemdir. Bu amaçla bütün görüşlerin dile getirildiği bir derginin oluşturulması amaçlanmıştır.

Güncel konuları işleme ve günlük sorunlara çare bulma hedeflenmiştir. Bu çare topluluk tarafından bulunacaktır. Türkiye'deki etkin yazarların o haftaki düşüncelerinden örnekler alma yöntemi esas alınmıştır.

Sorumluluğu yüklenmek şartı ile herkes bu derginin yorumcu ortağı olabilir. Türkiye ve Dünya basınında yer almış herhangi bir yazarı seçip kendisine yazar yapabilir ve istediği dilde yayınlayabilir. 0212 452 76 51 numaralı telefondan irtibata geçerek gerekli bilgiler alınabilir veya web sitesi üzerinden dergi yorumcu yazarlığı başvurusu yapılabilir.

Yorumcu yazar bir yazar seçecek ve onun o haftaki yazılarını okuyarak önemli gördüğü yazı ya da yazı parçalarını alıntı yapabilecektir. Böylece merkezi talimatla değil, yorumcu yazarın inisiyatifi ile Türkiye’deki ve Dünyadaki etkin yazarların görüşlerine dergide yer verilmiş olacaktır.

Dergiye isteyenler okuyucu sıfatıyla katılabilirler. Yazılara yorum yapabilmek için üye olma ve şifre alma gerekir.

Dergi yönetimi belirli bir görüşü okuyucuya empoze etmek amacında değildir. Dergi, okuyucu ve yazarların görüşlerini birbirine aktarabilecekleri bir görüşler alanı olmak amacıyla çıkarılmaktadır. Bu alanda isteyenin görüşlerini arz etmesi, isteyenin de istediğinin görüşünü alması hedeflenmiştir.

Hakemlik maddesi:

Yazarlar, yorumcu yazarlar, yorumcular ya da kendilerinden bahsedilenler, bu dergide yer alan yorumcu yazarlardan birini hakem seçip karşı tarafın da hakem seçmesini isteyebilir. Karşı taraf hakemini seçmelidir. Seçmediği takdirde dergi sorumlusu onun adına hakem seçer. İki hakem yorumcu yazarlardan birini başhakem seçer, böylece oluşmuş olan hakem heyeti karar verir. Bu karar Türkiye Cumhuriyeti Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesine tebliğ edilir. Tarafların temyiz hakları HMK’ya göre gerçekleşir. Kesinleşen hakem kararlarına uymayanlar yorumculuktan ve web sitesinden çıkarılır.

 
Sayı: 23 | Tarih: 15.11.2009
Mehmet Şevket Eygi
Onbeş yaşındaki kız
1827 Okunma
Emine Hocaoğlu
Reşat Nuri Erol
Erbakan ve Adil Düzen
1021 Okunma
3 Yorum
Ilker Ardic
Bekir Berat Özipek
Özal Olsa Ne Yapardı?
869 Okunma
2 Yorum
Bünyamin Demir
Nazlı Ilıcak
Yalçınkaya yola çıktı
840 Okunma
Fatma Karuç
Nihal Bengisu Karaca
Islak imza bin yıl sürecek mi
827 Okunma
2 Yorum
Hakan Kandal
Ahmet Hakan
Sevdim bu bakanı
796 Okunma
3 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Fehmi Koru
Horoz dövüşü
796 Okunma
Ahmet Kirtekin
Zülfü Livaneli
AKP niçin başaramayacak
785 Okunma
Ali Bülent Dilek
Yılmaz Özdil
Pire
769 Okunma
Leyla Okta
Mahir Kaynak
Katkı maddesi
753 Okunma
2 Yorum
Süleyman Karagülle
Mehmet Niyazi
Tarihî bir kurumumuzun feryadı
752 Okunma
Abdurrahman Erol
Oktay Ekşi
Çiçeği yaşatmak
749 Okunma
Vahap Alma
Ahmet Altan
SONSUZLUK
718 Okunma
Özer Ataç
Fikret Bila
Orgeneral Başbuğ değil; Gönül ve Atalay yetkili
714 Okunma
1 Yorum
Harun Özdemir
Ruşen Çakır
Yeni bir şey öğrenemedik
712 Okunma
Tayibet Erzen
Toktamış Ateş
Ordu siyaset ve yalanlar...
712 Okunma
1 Yorum
Osman Eskicioğlu
Mehmet Altan
Devletimizi tanıyalım
703 Okunma
Mehmet Hikmetumut
Hayrettin Karaman
Alevi ve Kürt meseleleri
653 Okunma
Hilmi Altın