dedesinin torunu
874 Okunma, 0 Yorum
Nihal Bengisu Karaca - HaberTürk
Hakan Kandal

 

27 Kasım 2011

http://www.haberturk.com/yazarlar/nihal-bengisu-karaca/691735-dedesinin-torunu

yorum

Muhafazakarların ve dinsiz ateist solun ve de ab destekli liberallerin ortaklaşa Dersim olaylarını sahiplenmesi ve de sermaye tarafından emekliye sevkedilen cumhuriyet solunun da olaylara devletçi ve uzlaşmacı yaklaşması gayet normal. Anormal olan Dersim konusu neden şimdi dile getirildi sorusuna verilmeyen cevaplar.

Mütedeyyin dindoşların alevilere olan antipatikliği malumken, onları Sünni olmadıkları için Müslüman bile kabul etmedikleri ortadayken, Alevileri son dinin son mazlumları gibi lanse etmeleri nasıl bir samimiyet olabilir? Bu ülkede aleviler Sünnileri sevmez, Sünniler de Alevileri. Şimdi dindoşların ortaya çıkıp malum siyasi çıkarlar gereği Alevilere hoş görünme ve onların oy pusulalarını tek partiden başka bir tek partiye döndürme çabaları temiz siyaset örneği midir?

Acaba resmin büyüğü ne olabilir? Yarın devlet adamları Ermenilerden özür diler mi? Neden olmasın? Malum Demirel geleneği; dün dündür, bugün bugündür günümüz siyasetçilerine sirayet etmiş, halk da bunu özümsemiştir. Dün, CHP’nin bedelli askerlik teklifine” zenginler yan gelip yatacak, garibanlar askere gidecek ha!” diyenler şimdi tam anlamıyla bunu gerçekleştirmişlerdir. Halkın vicdanı yamulunca hafızası da gider ve yamuklukları doğru olarak görür. Yarın Ermenilerden özür dilendiğinde kimsenin gıkı çıkamayacaktır. Sonra Çerkezlerden, sonra Süryanilerden sonra Gürcülerden, herkesten özür dilenecek. Bu özürlerin amacı gerçekten de Türkiye’nin tarihiyle yüzleşmesi mi yoksa Türkiye’nin özür alanlarına bölünmesi mi olacak göreceğiz.

Dersim olaylarında Cumhuriyet, Yavuz Sultan Selim ne yapmışsa onu yapmıştır? Ama çok önemli bir fark var. Yavuz Sultan Selim, çocukları ve kadınları asla öldürmezdi, eşkıya aşiretleri temizler, devletin otoritesini getirir ve İstanbul’a dönerdi.  Savaşta kadın ve çocuk öldüren zaten Müslüman değildir. Bu fark da yeni cumhuriyetin İslamiyet’ten ne kadar uzaklaştığının delili olsun. Sırf homojen bir devlet kurulacak diye Sünni Müslümanlığı esas alan ve farklılıkları dönemin şartları gereği törpüleyen devlet aslında samimi bir Müslüman Türk devleti olmuyor tabii ki. 100 yıl sonra Müslümanlar Osmanlı devletini mi yoksa 1. Türkiye Cumhuriyetini mi hayırla yâd edecekler?2. Türkiye Cumhuriyetini kuranlar kesinlikle samimi mümin-müslümanlar olacaktır. Gerçek bir demokrasi gelecek ve Sünniler ve Aleviler kendi dinlerini ve özel hukuklarını özgürce yaşayacaklardır. İnsanların özgürce yaşamasına karşı olan ve kendi faşist zihniyetlerini başkalarına zorla dikte edenler yok olup gideceklerdir. Yani ateist sol,  sermayeci dindoşlar ve ab destekli liboşlar yok olacaklar.

Cumhuriyet solu yıllarca bu ülkeyi kendisinin babasının malı sandı, hangi hakla! Şimdi de sermaye destekli dindoşlar bu ülke bizim diyor. Oysa Erbakan ne demişti? “Bu ülkenin gerçek sahipleri şehitler ve gazilerdir.”Kim kendi ruhunda şehitleri ve gazileri hissediyorsa, bu ülke onundur. Bu ülke ona şehitlerden ve gazilerden miras kalmıştır. Bugün her yerde bu ülkenin sahte sahipleri göğüslerini gere gere gerdan kıra kıra havalı havalı pozlar verebilirler, iyi de Saddamın ve Kaddafinin de  o pozlarını bilirdik, son pozlarını da biliyoruz.

 

 

 

Hakan Kandal


Sayı: 128 | Tarih: 27.11.2011
Nihal Bengisu Karaca
dedesinin torunu
Bu ülkenin gerçek sahipleri
874 Okunma
Hakan Kandal
Ahmet Hakan
Ey CHP’li kardeşlerim
Tarihle hesaplaşmak
664 Okunma
2 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Mehmet Şevket Eygi
Müslüman Kimdir?
Barış İçinde Olandır
638 Okunma
1 Yorum
Emine Hocaoğlu
Mahir Kaynak
Asker ve terör
Adil Düzen’e göre insanlık anayasası
590 Okunma
1 Yorum
Süleyman Karagülle
Ruhat Mengi
PKK’nın canı yine ateşkes istemiş!
Daha Doymadınız mı?
585 Okunma
1 Yorum
Vahap Alma
Zülfü Livaneli
Atatürk SEYYİT RIZA'yı affedecek korkusu
dersimiz dersim
576 Okunma
Ali Bülent Dilek
Hüseyin Gülerce
Dersim:Vesayetin Çivisi
Hafızayı Müsbet Yönde Kullanmak
558 Okunma
1 Yorum
Zafer Kafkas
Ruşen Çakır
Dersim’den Başbakan’a daha çok ekmek çıkar
Sene 2011, aylardan Kasım!
534 Okunma
1 Yorum
Tayibet Erzen