Hüseyin Bağdatlı
AŞI OLMAYACAĞIM,ÇÜNKÜ !!!
28.12.2020
379 Okunma, 3 Yorum

ÇİN AŞISI GELECEKMİŞ.

ŞAHSI KARARIM. AŞI OLMAYACAĞIM.

İnsan vücudu hertürlü mikroba karşı kendi aşısını ( Antikor) üretir.

Organik beslenemediğimiz için bağışıklık sistemimiz zayıfladı. Vücudumuz virüslere karşı gerekli aşıyı (Antikor) üretmede zorlanır oldu. Pandemi geçene kadar mümkün olduğu kadar dinlenmek, morali yüksek tutmak, evden çıkmamak, vucut direncini yüksek tutmak lazım. Hoşunuza giden, size moral veren işlerle meşgul olun. Moralinizi bozma ihtimali olan işlerden, görüşmelerden, tartışmalardan uzak durun. Kur an ı kerim i en kolay anlaşılır, sade olan Elmalı Hamdi Yazır tefsirinden okuyun, Allah ın emir ve yasaklarını öğrenerek vakit geçirin. Müthiş moral bulacaksınız.

ENDİŞELERİM.

Şahsen; yaratılış gayemize uygun, insan fıtratını yaşatmaya yeminli bir mü'min olarak, İnsanı insan yapan değerleri, şüpheli gıdalar, ilaçlar kullanarak tehlikeye atmanın, haram olduğuna inanıyorum.

Aşı olmayacağım çünkü; Düşmanlar tarafından üretilen aşı yı, müslümanlara kurulmuş tuzak silah olarak görüyorum.

Aşı olmayacağım çünkü; Gelecek olan aşılar, Covid19 a karşı faydalı olsa bile, yapay olduğu için, ileriki yıllarda yan etkileri olacaktır. Kısırlık, şuursuzluk, imansızlık gibi. Çipli Robotlaştırılma ihtimalimiz çok yüksek. Şüpheli şeylerden kaçının diyen AYET lere ve sahih HADİS lere; hayatımın her döneminde uymaya gayret ettiğim gibi, aşı konusunda da uyacağım.

Aşı olmayacağım çünkü; Beni kimse zor kullanarak aşıya olmaya zorlayamaz. Aşısız yaşarım veya aşısız ölürüm. Hayat benim hayatım. Giderim bir dağ köyüne organik beslenerek yaşarım. Ömrümüz bitince, vade dolunca zaten öleceğiz.

Korkarım ki, aşı olmayanlara, ileriki yıllarda cüzzamlı muamelesi yapacaklar, mevcut devlet hizmetlerinin tamamından tecrit etmeye teşebbüs dahi edeceklerdir.

Böyle bir uygulama yapılırsa şayet !!! Aşı olmayanlar, ileriki yıllarda haklı çıkacaklar, sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edeceklerdir.

Aşı olanlar ise, çeşitli hastalıklara düçar olacaklar, kısır kalacakları için, nesilleri de devam etmeyecektir. Böyle bir tehlike olma ihtimali yüksek, insan hayatı bu, Riske giremeyiz.

İnşaallah Devlet büyüklerimizi uyandıracak bir şeyler gelişir, ALLAH bir çıkış yolu gösterir, aşıların zararları, millet aşı olmadan ortaya çıkar da, kurtuluruz bu dertten.

Akıl var mantık var kardeşim. Kâfir, müslümanı öldürmek, yok etmek için can atarken, Dünya'nın çeşitli beldelerinde müslümanları katledenler bize şifa olacak aşı yı verir mi ALLAH aşkına.

Çin, Doğu Türkistan lı müslüman kardeşlerimize zülmederken, ben onun üreteceği aşı ile şifa bulacaksam eğer, ölürüm daha iyi.

Biz Müslüman Türk milletiyiz, omurgalarımızı test etmeye kalkmasın kimse.

Aynı şekilde ABD Suriye'de ve Dünyada yapmadığı zulüm kalmadı. Almanya ise, PKK yı besledi,başımıza 50 yıldır bela etti, fetö cülere kol kanat gerdi, haala bizi tehdit ederken, onlardan gelecek şifa yerin dibine batsın.

Hal böyleyken.

Aşı olacağım diyen devlet büyüklerimiz Covid19 dan daha öldürücü virüs ile mi tehdit ediliyorsunuz diye düşünmeden edemiyor insan. Lütfen;

Eeeeey devlet büyüklerimiz; Ahmet Maranki ile Abdurrahman Dilipak ı aşı ve Covid konusundaki videolarını dikkatli dinleyin. Devlet'e rağmen yanlış konuşuyorlarsa suç işliyolar demektir, cezalandırın o zaman. Ceza veremiyorsanız, doğru söylüyorlar ki, itiraz edemiyorsunuz.

Adamlar kanal kanal gezip, aşının getireceği sorunları anlatıyorlar. Kimse birşey diyemiyor. Demek ki haklılar. Benim fikirlerim bunlardan etkilenerek oluşmadı. Ben kâfirden, düşmandan medet umacak kadar imanımı ve milliyetimi kaybetmedim çok şükür. Allah cc şaaafiidir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, sizler de benimle aynı endişeleri taşıdığınızı düşünüyorum, fakat, diğer taraftan aşı olacağınızı söylüyorsunuz. Ben bunu, yahudi derin sermayesi ne karşı söylenmiş, tedbir amaçlı devlet refleksi olarak anlamaya çalışıyorum. İnşallah yanılmam.

Kıymetli Cumhurbaşkanımız; Milletinizi, güvenilirliği şüpheli olan aşıya mecbur etmeyin, etmeyeceğinize de inanıyorum. Bu işin geri dönüşü yok, şakası yok. Aşıya milleti mecbur ederseniz, ALLAH cc sizi affetmeyecektir.

Millet olarak size güveniyoruz. Sermayenin bu tuzağına düşeceğinize inanmıyorum. İnşaallah bu sefer, iş işten geçmeden, çin tarafından kandırıldık dersiniz de, bugüne kadarki kandırılmalarınıza kefaret; millet lehine bir kandırılma olur.

Saygılar sunuyorum.

Dertli vatandaşınız Hüseyin Bağdatlı.

 


YorumcuYorum
Ahmet Yücel
28.12.2020
22:43

AŞI OLACAĞIM ÇÜNKÜ:

Tedbir kuldan takdir Allah'tan.

''Bir yerde salgın hastalık varsa oraya girmeyin, bulunduğunuz yerde salgın hastalık varsa oradan çıkmayın.''

Hz Ömer bir beldeye gireceği zaman orada veba hastalığı olduğunu öğrenir ve girmekten vaz geçer. Ey Müminlerin emiri, Allah'ın kaderinden mi kaçıyorsun? diye soranlara, ''Evet, Allah'ın kaderinden yine Allah'ın kaderine kaçıyoruz.'' diye cevap verir.

Dinimiz bize sağlığımızı korumamızı emrediyor. Bize tedbir almak düşüyor. Takdir yine Allah'ın.

Yabancı aşıları beğenmezsek, Nisan-Mayıs gibi yerli aşılarımız hazır olacak inşallah.

Kaç yıl boyunca grip aşısı oldum, bir zararını görmedim. Bugüne kadar bebeklikten kaç yaşına kadar zorunlu aşılar yapılıyor. Hangi hastalıklar aşı ile bitirildi, araştırmak gerek.

Peygamber efendimiz,  ''Ey Allah'ın kulları, tedavi olunuz. Allah dermansız dert yaratmadı.' 'buyuruyor.. Bizler de dişimiz bile ağrısa doktora koşuyoruz, verilen ilaçları kimyasaldır deyip almaktan vaz geçiyor muyuz?

Kıymetli kardeşim Bağdatlı, fikrinize saygı duyuyorum fakat nefsim aşı olmaktan yana, belki aşı sırası bize geldiğinde yerli aşılar da gelmiş olacak, gönlüm yerli aşıdan yana fakat o olmazsa yine aşı olacağım. SELAMLAR.

Ahmet Yücel
28.12.2020
22:50
Belki yakın zamanda bu virüs 19' un ilacı bulunacak, tedavisi olacak. İsteyen bu hastalığa yakalanır, tedavi olur, onca sıkıntıyı çeker, isteyen hasta olmamak için tedbir alır, aşı olur. Takdirde varsa yine hasta olur. Ben yine tedbir kuldan takdir Allah'tan derim aşımı olurum. Tedavisi, ilacı bulunmuş olsa bile.
Av.FarukKaradag
29.12.2020
20:09

Aşıya gelince aşı çalışmaları 1940’lı yıllarda başlamış ve 1960’ta ilk defa piyasaya sürülmüş ama yan etkilerinin çok olması ve aşının bir takım sıkıntıları olması dolayısıyla öncelikle çok yaygınlaşamamış 1980’li yıllardan sonra grip aşısının piyasada özellikle Türkiye’de sürüldüğünü görüyoruz. Aşının özelliklerine gelecek olursak: Bir inaktive aşı var bir de canlı aşı var. Canlı aşı dediğimiz zaman (aslında virüslere canlı demek de doğru değil) virüsler bir RNA ya da DNA parçası içeren, bunu bir zarfla çeviren yapılar. Canlı değiller aslında. Bilgisayar virüslerine de çok benzetiyorum ben onları bu bakımdan. Mesela bilgisayara USB'yi taktığınız zaman bir virüs bulaşıyor bilgisayar zombi haline geliyor. Aşılarda da böyle bir sıkıntı var. Grip virüsünü zayıflatılmış hale getirebilmek için aşıların üretim aşamalarında birtakım olaylar var. Bunlardan da kısaca bahsedelim. Bir aşıyı üretmek için kültüre ekmeniz gerekiyor o enfektif ajanı. O kültür de ne olabilir? Ya canlı hücrelerdir yahut da bir dokudur. O doku genellikle maymun ya da köpek böbreği oluyor. Bunlara ektiğiniz zaman bu virüsleri. İlk zamanlarda ama yumurta kullanılmış, bildiğimiz tavuk yumurtası. Bundan 160 defa pasaj yapılmış. Pasaj ne demek? O kültürün tekrar tekrar yapılması demek. Yani 160 tane yumurta kullanmanız gerekiyor bir aşıyı elde etmek için. Aşıyı yaptığınız zaman % 100 etkili % 100 koruyucu olmuyor, böyle bir sıkıntımız var. Ama diğer meslektaşlarımın söylediğine baktığınız zaman % 90 koruyuculuğu var diyor. Halbuki bu koruyuculuk oranı değil. Serumda bulunan, gribe karşı gelişen bağışıklık sisteminin ürettiği antikorları kast ediyorlar. Ama o antikorların gribe karşı koruyucu etkileri çok çok az. Çünkü virüsler hücre içerisine giren ve kendileri o hücreyi ürettiren birtakım varlıklar. Canlı demiyorum bakın, varlıklar. Ve onun için antikorların özellikle viral hastalıklarda koruyucu etkisi çok çok sınırlı. Onun için bakın yapılan çalışmalarda Sidmap ve Eurosurveillance çalışması çok önemli bu konularda. Bakmışlar ki grip aşısının etkinliği söylenildiği gibi değil. Çok çok, çok çok düşük ve yan etkileri daha fazla. Onun için buna kost efektif derler. Maliyetine değmediği söyleniyor. Ama niye o zaman bu kadar çok grip aşısı ön plana sürülüyor? Bi eczaneye girdiğiniz zaman dikkat edin, kapısında “grip aşınızı yaptırdınız mı?” diye yazar. Neden, çünkü bunların tamamı ticari kaygılarla yapılan şeyler. İşin başka cephesi de var. Bu grip aşısını yaptığınız zaman yan etkilerinden dolayı da hastayı kendinize bağımlı hale getiriyorsunuz…

Prof. Dr. Alişan YILDIRAN

(Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Tıp Fakültesi Çocuk İmmünoloji-Allerji BD Başkanı)

Son Yorumlanan Makaleler
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-27
6.03.2021 62 Okunma
2 Yorum 06.03.2021 10:06
Mete Firidin
Âdem
17.02.2021 232 Okunma
2 Yorum 06.03.2021 07:27
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-26
4.03.2021 129 Okunma
3 Yorum 04.03.2021 09:58
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-25
3.03.2021 153 Okunma
4 Yorum 03.03.2021 08:45
Hüseyin Bağdatlı
TÜRK KİMDİR ?
28.02.2021 94 Okunma
2 Yorum 02.03.2021 17:21
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-24
1.03.2021 147 Okunma
4 Yorum 01.03.2021 09:56
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-23
28.02.2021 119 Okunma
4 Yorum 28.02.2021 11:10
Süleyman Karagülle
Kur’an Seminerlerinin başlangıcı ve (10)
28.02.2021 82 Okunma
1 Yorum 28.02.2021 11:03
Reşat Nuri Erol
Kapitalizm ve Erbakan metodu ile TEDAVİ-22
26.02.2021 161 Okunma
8 Yorum 26.02.2021 10:31
Reşat Nuri Erol
Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hocamız - 4
25.02.2021 129 Okunma
4 Yorum 26.02.2021 10:28
Reşat Nuri Erol
Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hocamız - 3
24.02.2021 141 Okunma
4 Yorum 26.02.2021 10:27
Reşat Nuri Erol
Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hocamız- 1
22.02.2021 182 Okunma
4 Yorum 26.02.2021 10:23
Reşat Nuri Erol
Âlim, âlem, ölüm ve M. Emin Saraç Hocamız - 2
23.02.2021 244 Okunma
4 Yorum 26.02.2021 09:10
Reşat Nuri Erol
Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-21
21.02.2021 171 Okunma
4 Yorum 21.02.2021 09:55
Reşat Nuri Erol
Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-20
17.02.2021 174 Okunma
4 Yorum 17.02.2021 09:20
Reşat Nuri Erol
Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-19
16.02.2021 185 Okunma
6 Yorum 16.02.2021 13:18
Reşat Nuri Erol
Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-18
14.02.2021 204 Okunma
4 Yorum 14.02.2021 13:48
Reşat Nuri Erol
Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-17
13.02.2021 221 Okunma
4 Yorum 13.02.2021 11:02
Reşat Nuri Erol
Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-16
12.02.2021 222 Okunma
4 Yorum 12.02.2021 09:07
Süleyman Karagülle
KUR’AN VE İLİM SEMİNERLERİMİZ (6)KUR’AN VE TARİH
10.02.2021 138 Okunma
1 Yorum 12.02.2021 03:46
Mete Firidin
Piç
5.12.2020 757 Okunma
2 Yorum 10.02.2021 07:29
Reşat Nuri Erol
Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-15
9.02.2021 236 Okunma
4 Yorum 09.02.2021 08:08
Süleyman Karagülle
AŞI OLMAYACAĞIM
6.02.2021 557 Okunma
1 Yorum 09.02.2021 07:53
Reşat Nuri Erol
Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-14
7.02.2021 275 Okunma
8 Yorum 07.02.2021 10:41
Reşat Nuri Erol
Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-13
6.02.2021 273 Okunma
4 Yorum 06.02.2021 07:03
Reşat Nuri Erol
Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-12
4.02.2021 253 Okunma
3 Yorum 04.02.2021 10:07
Lütfi Hocaoğlu
Bilgisayardan Kuran Öğrenmek. Ruhu-l Kuran Projesi
1.08.2009 11310 Okunma
31 Yorum 04.02.2021 07:47
Reşat Nuri Erol
Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-11
2.02.2021 288 Okunma
3 Yorum 02.02.2021 08:39
Reşat Nuri Erol
Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-10
1.02.2021 258 Okunma
3 Yorum 01.02.2021 12:41
Mete Firidin
Hınzır
12.11.2018 5255 Okunma
19 Yorum 31.01.2021 23:14
Reşat Nuri Erol
Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-9
31.01.2021 294 Okunma
2 Yorum 31.01.2021 09:57
Reşat Nuri Erol
Sömürüyorum; ben kapitalizm! Ve TEDAVİ-8
28.01.2021 414 Okunma
3 Yorum 30.01.2021 13:34
Süleyman Karagülle
ERDOĞAN’IN ZİYARETLERİ
28.01.2021 407 Okunma
1 Yorum 30.01.2021 13:34
Süleyman Karagülle
SAADET PARTİSİ
29.01.2021 407 Okunma
1 Yorum 30.01.2021 13:34
Reşat Nuri Erol
Sömürdüm, hala sömürüyorum; ben kapitalizm!-7
27.01.2021 313 Okunma
2 Yorum 27.01.2021 11:14
Reşat Nuri Erol
Sömürdüm, hala sömürüyorum; ben kapitalizm!-6
26.01.2021 336 Okunma
1 Yorum 26.01.2021 09:54
Reşat Nuri Erol
Sömürdüm, hala sömürüyorum; ben kapitalizm!-5
25.01.2021 362 Okunma
1 Yorum 25.01.2021 11:12
Reşat Nuri Erol
Sömürdüm, hala sömürüyorum; ben kapitalizm!-4
24.01.2021 332 Okunma
6 Yorum 24.01.2021 11:00
Reşat Nuri Erol
Sömürdüm, hala sömürüyorum; ben kapitalizm!-3
23.01.2021 320 Okunma
4 Yorum 23.01.2021 10:05
Reşat Nuri Erol
Sömürdüm, hala sömürüyorum; ben kapitalizm!-2
21.01.2021 348 Okunma
5 Yorum 21.01.2021 14:07
Reşat Nuri Erol
Sömürdüm, hala sömürüyorum; ben kapitalizm!-1,
20.01.2021 345 Okunma
4 Yorum 20.01.2021 09:51
Reşat Nuri Erol
Bir Millî Gazete okuyucusunun değerlendirmeleri
19.01.2021 401 Okunma
7 Yorum 19.01.2021 18:28
Reşat Nuri Erol
Kâbe ve Hz. Âdem, Hz. İbrahim, Hz Muhammed
18.01.2021 396 Okunma
6 Yorum 18.01.2021 09:21
Reşat Nuri Erol
2021 yılı için dualarımız ve dileklerimiz var...
17.01.2021 362 Okunma
6 Yorum 17.01.2021 11:29
Reşat Nuri Erol
Yine, yeniden, 2021 de reformlar yılı olacak! - 8
14.01.2021 316 Okunma
5 Yorum 14.01.2021 10:42
Ahmet Yücel
ADİL EKONOMİK DÜZEN
9.01.2021 288 Okunma
1 Yorum 10.01.2021 01:07
Reşat Nuri Erol
Yine, yeniden, 2021 de reformlar yılı olacak! - 6
7.01.2021 322 Okunma
2 Yorum 09.01.2021 11:18
Reşat Nuri Erol
Yine, yeniden, 2021 de reformlar yılı olacak! - 7
9.01.2021 374 Okunma
5 Yorum 09.01.2021 10:49
Reşat Nuri Erol
Yine, yeniden, 2021 de reformlar yılı olacak! - 5
4.01.2021 361 Okunma
5 Yorum 04.01.2021 11:40
Reşat Nuri Erol
Yine, yeniden, 2021 de reformlar yılı olacak! - 4
1.01.2021 355 Okunma
6 Yorum 03.01.2021 12:29