Gönlü bol Gazze, pinti vicdan Kanada
969 Okunma, 0 Yorum
Nihal Bengisu Karaca - HaberTürk
Hakan Kandal

20.01.2010 18:58:51

"PARA ile imanın kimde bulunacağı bilinmez" diye bir laf vardı, şimdilerde çok saçma geliyor. Paranın kimde olduğunun bilinmediği dönemleri çoktan geride bıraktık. Yüksek ya da düşük yaşam standartları, ekonomi ya da istatistik bilim ve birimlerinin gözünden kaçacak gibi değil. Zaten parası olan parasını göstererek yaşamak istiyor artık, göstererek yaşama arzusu kendisini statü sembolleriyle temsil ediyor. Yüksek standart, kendisini gözümüze sokmaktan yana. İmanın kimde olduğu bilinebiliyor mu? Benim bildiğim şu: İman vicdan ile akraba. Vicdan ise "çok para", "çok yüksek standart" ile başı hoş olan bir kavram değil.

Yorum:

Kanadalıların ahlaki erozyonundan bahsedip doğunun yüceliği üzerine demagoji yaparak yazarın okuyucusuyla birlikte gerçekleştirdiği ortak illüzyona alan razı veren razı diyebiliriz. Birisi sizi uyutuyor, siz de uyutulduğunuzu bile bile narkoza giriyorsunuz. Gönüllü illuzyon birlikteliği batıyı tu kaka yaparken doğuyu yüceltmenin peşine düşmüşse önce bir stop levhasını koyalım.

Bugün Haiti’de yüz binler ölüyor ve daha fazlası açlıktan ve güvenlik krizinden dolayı ölmeyi bekliyorsa bunun sorumlusu batı değildir! Türkiye’dir!  Çünkü Allah dünyada adaleti ve güven tesis etmeyi Türk milletine vermiştir. Allah’ın Kanadalılarına değil… Sen önce Türkiye’ye eleştirini getir. Üç-beş tane kurtarma ve yardım kuruluşu oraya gidiyormuş da Türkiye, doğu halkları, Filistinliler ne kadar yüce insanlarmış da; Kanadalılar, batılılar ne kadar hilkat garibesi yaratığımsılarmış da… Kendini kandırmaya devam et. Vicdanını rahatlatmaya çalış... Samimi Filistinlerin üzerinden kendine rant edin.

Evet, dünyayı bu duruma getiren batıdır, batının emperyalizmi, bencilliği, anti-demokratik yapılanması, insan sevgisinden nasibini almaması, vahşi kapitalizmi vesaire vesaire. Bilmediğimiz bir şey söyleyin. Peki, batının bu şımarıklığına, bu pervasızlığına bu terbiye edilmemişliğine bu vahşiliğine izin veren kim! Türkiye! Sen Türk halkı Haiti’deki ölen insanlardan bir Kanadalının sorumlu olduğundan bir milyar kat daha fazla sorumlusun!  Senin görevin dünyaya huzur getirmek, barış getirmek. Peh peh dünya barışıymış! Devletin malı deniz yemeyen keriz niyetiyle devletin kuyusundaki son damlalara üleşen bir insan topluluğu dünyaya barış getirecek… Böyle şerefli bir tarihe asla layık olmayan bir halk.  Evet sensin! Her ne kadar şimdi narkozlanmış olsan da bir gün rahmet tokatları ile kendine gelecek ve görevini yerine getireceksin. Çünkü seçilmiş olan sensin. Unutma! Bugün batının zalimliği senin aslından uzaklaşmandandır. Suçlu sensin , batı değil!   

 

Hakan Kandal


Sayı: 33 | Tarih: 24.01.2010
Gülay Göktürk
Vicdansızlar Kim?
1234 Okunma
Adem Çevik
Mümtazer Türköne
Vatana ihanet planı' nasıl engellenir?
1140 Okunma
2 Yorum
Arif Ersoy
Zülfü Livaneli
İnsanoğlu insankızı
1135 Okunma
Ali Bülent Dilek
Mehmet Altan
Ağca için Alpaslan Türkeş ne demişti?
1088 Okunma
Mehmet Hikmetumut
Hayrettin Karaman
Kardeşlik uygulaması
1065 Okunma
2 Yorum
Hilmi Altın
Yılmaz Özdil
Deveyi diken...
1038 Okunma
Leyla Okta
Bekir Berat Özipek
Batman tenha değil
1024 Okunma
Bünyamin Demir
Can Ataklı
Sarıgül’ün Cevapları-4
1018 Okunma
Mesut Karaaytu
Ruşen Çakır
Adalet istiyoruz
1015 Okunma
Tayibet Erzen
Ebubekir Sifil
Gerçek diyalog ve hoşgörüye doğru
1000 Okunma
Zafer Kafkas
Toktamış Ateş
Bir başka açıdan
994 Okunma
Osman Eskicioğlu
Oktay Ekşi
İyimser Olalım mı?
993 Okunma
Vahap Alma
Mahir Kaynak
Önce karar, sonra delil
990 Okunma
1 Yorum
Süleyman Karagülle
Mehmet Niyazi
Bu yazıyı saklayınız
982 Okunma
Abdurrahman Erol
Nihal Bengisu Karaca
Gönlü bol Gazze, pinti vicdan Kanada
969 Okunma
Hakan Kandal
Abdülkadir Özkan
Tam güne karşı çıkış tamamen duygusal!..
964 Okunma
Özgül Ertuğrul
Fehmi Koru
Kimlerin ayıbıysa onlar düşünsün
962 Okunma
Ahmet Kirtekin
Fikret Bila
Semineri hangi komutan izledi
955 Okunma
1 Yorum
Harun Özdemir
Ahmet Hakan
Mustafa hakkında birkaç önemli şey
952 Okunma
5 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Mehmet Şevket Eygi
Niçin Durgun, Sönük, Sessiz, Hareketsiz?
945 Okunma
Emine Hocaoğlu
Ahmet Altan
Görevleri Suç
933 Okunma
Özer Ataç
Reşat Nuri Erol
Yeni krizler geliyor hep gelecek
902 Okunma
Ilker Ardic