Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Hüseyin Bağdatlı
KÖYLER CENNET OLACAK
22.1.2018
2185 Okunma, 0 Yorum

                  KÖYLERİMİZDE NELER YAPABİLİRİZ

Dünya da süper güçlerin savaşları nın, ülkemize sıçradığı günümüzde, her türlü savaş hali, ambargo ve ekonomik krizlerin kapımızı çalabilme ihtimalini de dikkate aldığımız zaman, yıllardır hayalini kurduğum, kendi kendine yeten köy pröjelerinin hayata geçirilmesi vaktinin geldiğini ve geçmekte olduğunu hissetmekteyim.

 

Şahsım olarak, aşağıda bir kısmını sıralayacağım projeleri hayata geçirebilecek,  birikim ve kabiliyete sahip olduğumu yakinen tanıştığım çalışma arkadaşlarım ve bir kısım köylülerim bilmektedirler.

Bu birikimlerimi kullanmak istediğim öncelikli yer,  köyüm, Arhavim ve Artvinim  ve ilçeleridir. Zaman çok hızlı işliyor, dünyalık koşturmaların arasında nezaman 50 yaşıma geldiğimi hayretler içerisinde düşünüyorum.  Kalan ömrümü bu ve benzer projelere vakfettim ve EKOLOJİK KÖYLER koperatifi kurup hizmet etmeye karar verdim.

Köylerimizin  ömrünün nekadar kaldığını çocuklarınızın kabiliyetlerini inceleyip kolayca hesaplayabilirsiniz., herşeyden önemlisi ise; dedelerimizin, ninelerimizin bu köylerin inşasında ve oluşmasında çektikleri çileleri hiçe saymak, onların bu köylerde yetiştirdiği gençlerin Çanakkale ve kurtuluş savaşlarında verdikleri şehitler ve o şehitlerin yarı aç, yarı tok, yalın ayak verdikleri mücadeleleri hiçe sayarcasına tedbirler almamak, köylerimizin ihyası için projeler geliştirenlere, samimi gayreti olanlara yardımcı olmamak, çekememezlik gibi duygular ile engel olmaya, fitne sokmaya çalışmak vatana ihanet ile eşdeğerdir.

İlgilenen, ilgilenmeyen herkes şunu bilsin ki, kendi kendine yeten köy pröjemize destek verilmez ise, ben bir mü min olarak ALLAHA karşı vazifemi yapmış, ahrette de ecdadımızın huzurunda anlı açık, başı dik olarak gideceğim. Bu dünyada da kendi kendine yeten köy projemize sahip çıkılmadığını görecek olur isem, bireysel çalışmaya başlayarak, kendi imkanlarım ile, kendi kendisine yeten ev ve aile pröjeme başlayacağım.

Şu ana kadar yaptığım koperatif kurma çalışmalarımda olumsuz bir tepki veren olmadı fakat, insanlarımızın bazıları öylesine bıktırılmış ki, yaa ne koperatifi, yaşayayım da öleyim, geriye kalanlardan bana ne der gibi bir hale gelmişler.

Birçoğu da birbirlerinden razı değil, kimi dinlersen  kendini haklı görüyor.

Evet bence herkes haklı, kimsenin bir suçu yok. Suç sistemin, sistem öyle çalışıyor ki, insanların birliği ve berberliği, koperatif veya dernek gibi kuruluşların etrafında toplanıp tek vucut olmaları; emperyalist, kapitalist sömürü düzeninin çarklarına çomak sokuyor.

Bu durumu iyi bilenler, İstemeye istemeye de olsa sistemin kölesi haline gelmiş olanların cesaret edip organize edebilecekleri bir iş değildir.

Küçük ölçekli olsa dahi, böyle bir oluşumun, birlik ve beraberlik faliyetlerinin manası, abd ye, israile, uluslar arası emperyalist sermaye ve onlardan beslenen uşklarına açılmış ap açık savaştır.

Biz mü minler ise; Bu sömürü ve faiz düzenine karşı tedbirler geliştirmek, insanlarımıza kurulan bu tuzağı bozmakla mükellefiz, sonuçta herkes bildiği kadar ahrette hesaba çekilecektir, nasıl ki Namaz farz ise, faiz düzenini ortadan kaldırmak için projeler geliştirip uygulamaya koymak da, imkan sahiplerinin, bu projelere destek verip çalışmaları da namaz gibi farz ı ayın dır.

Samimi bir Müslüman olarak yakinen  tanıdığımız ve şahit olduğumuz cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyib ERDOĞAN Dünyevi en üst makama geldiği halde, ne faizi kaldirabilmekte, ne fuhşiyata dur diyebilmekte, yani sistem öyle kurulmuş ki, o sistemin kırmızı çizgilerini aşamamaktadır. Ne alakası var canım, adam cumhurbaşkanı olmuş, istese yapardı diye düşünmeyin. Allah cc kendi rızası istikametinde fiilen gayret ve çalışma başlamadan, diğer ŞER düzeni bozmaz. Samimi çalıştığımızın iki misli kadar faizli sömürü şer sistemine Allah cc  zarar verecektir. Hak tesis edildikçe, batıl yok olup gidecektır. Biz mü minler, feraset ve vakar ile, türlü engellere, saldırılara, fitnelere, tuzaklara sabırla göğüs gereceğiz, maddi kayıplarımız olacak belki ama, Allah cc en sonunda mükafatını misli ile verecek. Bizler o mükafatı görmesek dahi, gelecek nesillerimiz görecekler, bizlere dua edecekler. ALLAH cc da bizlerden razı olacaktır.

Evet değerli okuyucularım, bir köy koperatifinin önemini anlatmak için bu kadar başınızı ağırttım.

 

 

 

                KÖYLERİMİZ İÇİN NELER YAPMALIYIZ.

1)   Devletin verdiği hibe ve faizsiz kredileri kullanarak,  koperatif bünyesinde pröfesyonel, büyük ve küçük baş hayvancılık yapılmalı. Pröfesyönel çobanlar ve et ile süt ürünlerini elde edecek elemanlar çalıştırılmalı.

2)   Arıcılık ile uğraşan uzman köylülerimizi koperatif bünyesine alıp, onlara ek pay verilip arıcılığı devlet destekli hibe ve faizsiz krediler ile mümkün olduğu azamı ölçekte yapmalıyız.

3)   Kadastro sebebi ile ormana kalmış arazilerimizi devletten 50 yıllığına kiralayıp  ihya edilmeli, asıl hak  sahiplerinin zimmetine verilip koperatifin işçileri ile mısır ekilmeli, un ihtiyacı ile saman ihtiyacı bu şekilde giderilmeli. Ot ihtiyacı için meralar canlandırılmalı.

4)   İçme suları şişeleme tesisleri kurulmalı ve pazarlanmalı.

5)   Maden sularımızın testi yaptırılmalı.

6)   İlaç sektöründe kullanılabilen bitkiler toplanmalı ve ilaç firmalarına satılmalı.

7)   Köylerimizdeki meyveler toplanıp koperatif bünyesinde pekmez, sirke vb ürünler elde edilmeli.

8)   Alabalık çiftlikleri kurulmalı.

9)   Bıldırcın ve yumurtası üretilmeli.

10)   Orman müdürlüğünün damgaladığı tomruklar ve odunlar kesilip pazarlanmalı.

11)   Yayla konaklama ve turizmi için gerekli alt yapı çalışmaları yapılıp turizme açılmalı.

12)   Elde edilecek gelirler ile güneş enerjisi tesisi kurulmalı, tüm köy enerji ihtiyacı karşılanmalı, hatta mümkün olur ise, köy yolu yaylaya kadar ısıtmalı sistem asfalt ile kaplanmalı, yaz kış yayla turizmi aktif olmalı.

13)   Uygun yerlerin ve gerekli yerlerin tamamına teleferik yapılmalı.

14)   Bölgemizde yapılan hes lerden hak talep edilerek, açık kapı var ise anlaşmaya varılmalı, heslerden üretilen elektrikten de istifade edilmeli, şehir elektriği kesilirse hes  ten otamatik geçişli destek alınmalı.

15)   Tarım krediden her türlü fidan alınıp uygun olan yerlerde yetiştirilmeli.

16)   Tarlalarımızda yetişen temel ihtiyaç ürünleri ekilmeli.

17)   Daimi çay toplama ekipleri kurulmalı, çay sezonu tüm çayları bu ekipler toplamalı. Çaylardan elde edilen gelirler işçilik payı düşülerek, koperatife de % 10 pay verilerek çaylık sahiplerine verilmeli.

18           Ormandan elde edilecek tomrukların işlenebileceği entegre  ahşap işleme, ahşap evler, park bahçe mobilyaları üretim fabrikası kurulmalı ( Bu faliyeti bireysel olarak başlatmış bulunmaktayım, tomruk biçme atölyesi kiralandı, atölye sahibi ile tomruk karşılığında kira bedeli olarak anlaşma tazelenecektir.  Atölye faal olup  kullanıma hazırdır, bitişiğimizdeki terkedilmiş fabrikayı da milli eğitim bakanlığından isteyeceğiz, sayın mv limize rica edeceğiz, nasip ise olacak.)

19           Bu yıl nasip olur ise, ilk işimiz, köyümüzdeki 4800 m3 orman genel müdürlüğü tarafından damga yapılmış olan keresteleri kesip, kiralamış olduğumuz atölyede ahşap evlere uygun biçme işlemidir. Bu faliyetlereden elde edilecek kerestenin % 10 u koperatifimizin hesabına yatırılacaktır. Yaklaşık 100 bin tl ve üzerinde koperatifimizin bu yıl ormandan geliri olacaktır.

20           Köyümüzün tecrübeli isimlerinden ilave faliyetler için fikirleri alınacaktır.

21           Şehirlerarası ötöbüs firmaları ile anlaşma yapılmalı, koperatif üyelerine özel tarife uygulanmalı.

22           Havayolu firmaları ile özel anlaşma yapılmalı, koperatif üyelerine özel tarife uygulanmalı.

23           Köylülerimizin cenaze ve düğün gibi günlerinde, tüm hizmetleri koperatifimiz tarafından ücretsiz organize edilmeli.

24           Köylerimizin gençlerine yukarıda saydığım iş kollarında yeteneklerine uygun işler verilerek, eğitim aldıkları dönemlerde ek ücretler verilerek, ödüllendirilerek köy hayatı sevdirilmeli.

25           Şehirlerde yaşayan gençlerimize, tatil iş eğlence karışımı, özel yaz eğitim programları hazırlanmalı, yeme içme, konaklama ücretsiz olacağı gibi, başarılı olanlara hatırı sayılır ödüller verilmeli. Programın içeriğinde, köylerde yaşayabilmek için gerekli her şey öğretilmeli, inek sağmasından, ahır temizlemeye, odun kesmeye, ormanlarda, tehlikeli yerlerde gezebilme kabiliyetine, avlanma, vs vs.

26           Yaşlılarımıza özel turlar düzenlenerek, özledikleri her yere götürülmeli, özlemleri giderilmeli.

27           Vip araçlar ve arzi cipleri alınarak ihtiyaca göre kullanılmalı.

28           Büyük şehirlerden hava alanına gelen 60 yaş üstü yaşlılarımıza veya genç hastalara özel ücretsiz servis hizmeti verilmeli.

29           Koperatifimize ait denizde balık avlanma tekne vb ekipmanımız olmalı.

30           Koperatifimize ait lokanta ve marketimiz olmalı.

31           Koperatifimize ait inşaat malzemeleri satışımız olmalı.

32           Koperatifimize ait, iş makineları, kamyon tır, ihtiyaca binaen her araç olmalı.

33           İş kuranlara, evlenenlere, okuyanlara, sıkıntıda olanlara faizsiz krediler verilmeli, ileriki yıllarda oluşacak hisselerinden mahsup edilmeli. Koperatife üye olmayan köylülere de kefilsiz koşulsuz kendi beyan edeceği tarihlerde ödemesi şeklinde, çalışma saatı süresi miktari karşılığında, borçlandırılarak kredi verilmeli.

34           EEEEE bu kadar artan para ne olacak derseniz, onada çare var, HELİKOPTER ALALIM DERİM.

Kıymetli dostlarım, bu projeler, 2011 genel seçimlerinde  BBP ARTVİN MV adayı olduğum dönemde yaptığım projelerim idi. Koperatifimize nasip olsun inşallah. Hüseyin BAĞDATLI. huseyinbagdatli08@gmail.com

                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 
YorumYap

Çok Yorumlanan Makaleler
Hüseyin Bağdatlı
ÇÖZÜM; AKEVLER ADİL DÜZENDE
2.3.2019 1330 Okunma
7 Yorum 03.03.2019 09:22
Hüseyin Bağdatlı
SEÇİMLER ÖNCESİ VE SONRASI
19.4.2019 1146 Okunma
6 Yorum 20.04.2019 01:04
Hüseyin Bağdatlı
KUDÜS; BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA.
7.12.2017 2009 Okunma
6 Yorum 09.12.2017 19:37
Hüseyin Bağdatlı
Erdoğan’ı Yıpratma senaryoları
23.7.2018 1503 Okunma
6 Yorum 25.07.2018 16:26
Hüseyin Bağdatlı
Adil düzenin ayak sesleri dolardan geliyor.
12.8.2018 1561 Okunma
5 Yorum 12.08.2018 19:05
Hüseyin Bağdatlı
TRUMP DELİ’Mİ ?
27.8.2018 1561 Okunma
5 Yorum 27.08.2018 23:32
Hüseyin Bağdatlı
ABD, İSRAİL BAHANE
15.1.2018 2110 Okunma
5 Yorum 16.01.2018 16:21
Hüseyin Bağdatlı
AHŞAP EVLER
11.6.2017 2893 Okunma
5 Yorum 13.06.2017 00:36
Hüseyin Bağdatlı
23 HAZIRAN İSTANBUL SEÇİMLERİ.
19.6.2019 998 Okunma
5 Yorum 20.06.2019 23:15
Hüseyin Bağdatlı
EVET Mİ ? HAYIR MI ?
15.4.2018 1916 Okunma
4 Yorum 16.04.2018 13:15
Hüseyin Bağdatlı
MUHARREM İNCE
6.5.2018 1845 Okunma
3 Yorum 06.05.2018 18:33
Hüseyin Bağdatlı
ESED NİÇİN KİMYASAL KATLİAM YAPSIN.
8.4.2018 1719 Okunma
3 Yorum 09.04.2018 01:08
Hüseyin Bağdatlı
MUVAFFAKİYET NEDİR.
19.6.2017 2710 Okunma
3 Yorum 15.07.2017 18:05
Hüseyin Bağdatlı
KIYAMET GELMİŞ, UZATMALARI OYNUYOR İNSANLIK
24.12.2017 2094 Okunma
2 Yorum 26.12.2017 15:37
Hüseyin Bağdatlı
REZA, RÜŞVET VE ÇÜRÜMÜŞLÜK HA
2.12.2017 2363 Okunma
2 Yorum 02.12.2017 22:20
Hüseyin Bağdatlı
ŞEYTAN ÜÇGENİ, HEDEFLERİ;ERDOĞANSIZ TÜRKİYE
5.12.2017 2208 Okunma
1 Yorum 05.12.2017 23:27
Hüseyin Bağdatlı
ATATÜRKÇÜLÜK
19.11.2017 2094 Okunma
1 Yorum 19.11.2017 22:07
Hüseyin Bağdatlı
YILBAŞINA BAKIŞIM.
29.12.2017 2150 Okunma
1 Yorum 29.12.2017 18:56
Hüseyin Bağdatlı
SON NOEL
31.12.2017 2077 Okunma
1 Yorum 01.01.2018 18:31
Hüseyin Bağdatlı
İYİ PARTİ, İYİ Mİ YAPIYOR
20.12.2017 1957 Okunma
1 Yorum 20.12.2017 20:50
Hüseyin Bağdatlı
HAKİKİ MANADA BAYRAM
24.6.2017 2161 Okunma
1 Yorum 25.06.2017 19:26
Hüseyin Bağdatlı
REİS DİKKAT !!!
13.4.2018 1797 Okunma
1 Yorum 13.04.2018 18:57
Hüseyin Bağdatlı
SOYAĞACI TUZAĞI
10.2.2018 2003 Okunma
1 Yorum 10.02.2018 13:11
Hüseyin Bağdatlı
24 HAZIRAN
21.5.2018 1661 Okunma
1 Yorum 22.05.2018 00:23
Hüseyin Bağdatlı
SİYASETİN İTİBARİ HİÇ OLDU
25.10.2018 1389 Okunma
1 Yorum 25.10.2018 21:23
Hüseyin Bağdatlı
SURİYE ZİRVESİ VE SONUÇ
27.10.2018 1558 Okunma
1 Yorum 28.10.2018 03:27
Hüseyin Bağdatlı
24 Hazıran 2018 Seçim Analizim.
1.7.2018 1673 Okunma
1 Yorum 01.07.2018 13:46
Hüseyin Bağdatlı
SEÇİM SONUÇLARI
24.6.2019 894 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
İMAMOĞLU OLMAKLA, İMAM OLUNAMIYOR.
2.7.2019 794 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
EN BÜYÜK İSRAF
28.11.2019 620 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
CORONA VİRÜS
3.2.2020 455 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
CORONA VİRÜSÜ VE ABDEST.
8.3.2020 355 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
CORONA'NIN NİYETİ
3.4.2020 308 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
ANNELER GÜNÜ
11.5.2020 189 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
HÜZÜNLÜ BAYRAM
26.5.2020 80 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
TV DİZİLERİ İLE GELEN TEHLİKE
9.1.2019 1125 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
KARADENİZDE İSLAM ALARM VERİYOR.
2.6.2018 1481 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
BİZ KİMİZ, NEYİN PEŞİNDEYİZ.
21.4.2018 1577 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
MİLLET VEKİLİ KRİTERLERİ
29.4.2018 1455 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
ZEYTİNDALI HAREKATI, AFRİN
24.2.2018 1649 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
AFRİN ZAFERİ
20.3.2018 1679 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
BÜYÜK ŞEYTAN ABD
5.4.2018 1593 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
KÖYLER CENNET OLACAK
22.1.2018 2185 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
MEVCUT ZİHNİYETİN YENİSİNİ KURARAK DÜZEN DEĞİŞMEZ
2.10.2017 2129 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
KÖYLER DEVLETİN KASKOSUDUR
17.10.2017 2194 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
15 TEMMUZ DARBE TEŞEBBÜSÜNÜN MUSEBBİPLERİ
7.11.2017 2045 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
YEŞİLÇAM FİLİMLERİNİ ÖZLEYEN
11.11.2017 1878 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
REİS i CUMHUR NE YAPMALI
12.11.2017 2001 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
SON KUMPASA DİKKAT
23.12.2017 1827 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
KÖR DÜĞÜM
23.11.2017 2015 Okunma