Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Ahmet Yücel
ÇEŞİTLİ KONULAR
29.4.2016
4021 Okunma, 3 Yorum

YENİ ANAYASA

Yeni Anayasa konusu Ak Parti hükumetinin 2002'den bu yana sözleri arasında vardır. Başörtüsü zulmüne son verileceği de sözleri arasındaydı, daha önce bu sözü yerine getirmek istediğinde, özellikle sol kesim karşı çıktı. Demek ki, bazı sorunların çözülmesi için vaktini-saatini iyi ayarlamak, toplumsal mutabakatın oluşmasını ve gelişmesini sağlamak gerekiyor.

Yeni Anayasanın yapılmasının zamanı geldi. Tahminim yine sol kesim karşı çıkacaktır. Bu anayasa mutlaka yapılmalıdır. Gerekirse kasım ayında seçime de gidilmelidir. Seçime gidilecek olursa, seçim barajı düşürülmeden (Seçim barajı da miadını doldurdu, baraja karşıyım ya sıfır baraj olmalı ya da aynen devam etmeli) gidilmelidir. Ülkemizi bölmek gibi emelleri olanları, barajı düşürerek yeniden Milletin Meclisine taşımak, aziz şehitlerimizin ruhlarını incitecektir.

BAŞKANLIK

Başkanlık konusu ve detayları belirtildikten sonra,Anayasa ve Başkanlık konuları Referandum ile millete sorulmalıdır. Bu iki konu ve Erken Genel Seçim birlikte yapılabilir. Bu şekilde seçim maliyeti de azaltılmış olacaktır.

''Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir.'' Öyleyse milletin iradesine saygı duyulmalıdır. Milletin çoğunluğu ''BAŞKANLIK İSTİYORUZ.'' derse, herkes buna saygı duymak zorundadır.

LAİKLİK

Laiklik tüm inançlara karşı hoşgörülü olmayı gerektirir. Fakat yakın zamana kadar İslam inancına ve başörtüsü emrine karşı bir zulüm aracı olarak kullanılmıştır. Başörtüsü ile okumak, laikliğe aykırıdır şeklinde yorumlanmış ve bacılarımız üniversiteyi terk etmek zorunda bırakılmıştır.

Bu nedenle, laiklik yeni anayasada tarif edilerek yer almalıdır.

PARALELCİLER

''Okullarımız kapanmasın da, isterse Türkiye yıkılsın.'' diyenler vatan hainidirler. Dün başörtüsüyle Milletin meclisine gelen Millet vekilimiz Merve hanım efendiyi, hem Milletin meclisinden hem de vatandaşlıktan kolayca çıkarmışlardı dönemin hükumeti.

Bugün bu Paralelciler ve tüm terör destekçileri neden kolayca vatandaşlıktan çıkarılamıyor?

Bir diğer konu, kurunun yanında yaş da yanmasın. Bu adalet olmaz. Herhangi bir polisi, bu paralelci diye ihbar etseniz, paralelci olmadığı halde bile hemen bu paralel damgası siciline dahi işler. 7 Hazirandan önce örneği yaşandı. Bu konuyu daha önce yine Akevler.org'da dile getirdim. AKİM'e mi yazmadım, Sayın Başbakanımızın TBMM mailine mi yazmadım, Sayın Cumhurbaşkanımıza mı yazmadım. Velhasıl trafik polisliğinden Asayiş şubeye böyle bir haksızlığa maruz kalan polislerimiz, biri bacımın eşi olduğu için biliyorum. Eniştem, biz yine Ak Partiye oy vermeye devam ediyoruz fakat bu haksızlığı yapanlara ve çözmeyenlere hakkımızı helal etmiyoruz. Yine de olur ya çözmek için benimle iletişime geçmek isteyen bir yetkili olursa diye cep tel aşağıda yazacağım inşallah.

TERÖR

''Dışı dost içi düşmanlardan usandım.'' Salih Baba

Bu teröristlere para ve silah vererek satın alan dış devletler. Türkiye Cumhuriyeti Devletini bölemeyecek-lerini çok iyi biliyorlar. Onların belki nihai hedefi Orta Doğuda bir Kürt devleti kurmaktır. Ülkemizi buna razı etmek şartıyla tüm terörist kölelerini, silahlarıyla beraber Kürt devletine taşımak olacaktır.

İSLAM BİRLİĞİ

 "İslamın lideri yine Türkiye olacak. Bugün ki Müslümana bakarsan olmaz amma; olacak benim sultanım" 
  Musa Dede Baştürk ( Dede Paşa Hazretleri 1879 Bayburt - 4 Eylül 1973 Erzincan)

 Allah'ın izniyle İslam Birliği konusunda da gerekli adımlar atıldı.

İSLAMİ BASIN

Bu millet ne zamana kadar inançlarımıza düşman olan basını desteklemeye, onların gazetelerini almaya devam edecek?

Buna son vermediğimiz sürece onların gözlüğünden bakmaya, onlar gibi konuşmaya devam edeceğiz.

EĞİTİM

İmam Hatip Okulu evimize çok uzak olduğu için, kızımı, oğlumu İmam Hatib'e gönderemedim. Bütün orta okul ve liselerimizde İmam Hatip okulları programına yakın dersler olsaydı, vatandaşlarımız evlerine en yakın okullara çocuklarını gönderdiğinde gönülleri daha rahat olacaktı.

Avrupa'da çocuklara ana okullarından itibaren dini eğitim veriliyor. Biz neden Ana Okullarından başlayıp, Liseler dahil, seviyelerine göre uygulamalı dini eğitim veremiyoruz?

 

ahmetyucel@msn.com

info@ahmetyucel.net

0.538.489.4581

 


Yorumcu 
Yorum 
Recep EROL
30.04.2016
17:26
Öncelikle yazdığınız yazılar için Allah cc razı olsun. Size bir eleştiride bulunacağım. Yazılarınızın büyük bir kısmını ak parti sempatizanı olarak yanlı bir şekilde yazdığınızı düşünüyorum. İkinci eleştirim ise yaptığınız yorumların birçoğu yanlış ve KUR'AN'ni değil. üçüncüsünü ise bir soru ile yönelteceğim, İslam Birliği adına Erbakan Hocadan sonra ne adım atıldı ? İslam işbirliği teşkilatını İslam birliği olarak algılıyorsanız ona bir şey diyemem. Bu yorumlar tamamen benim şahsi görüşümdür bu Görüşlerimden dolayı yanılmış da olabilirim doğrusunu Allah cc bilir. Selam ve Dua ile.
Ahmet Yücel
30.04.2016
22:12

Ve Aleyküm Selam hocam. Sizden de Allah razı olsun.

Yazı ve yorumlarımda Kuran'a göre yanlışlarım olabilir, Kuran'ı bütün manasıyla bilen bir kul değilim fakat öğrenme gayretindeyim. Öğrendikçe düşüncelerimde ve yaşantımda değişiklik olabiliyor.

Erbakan hocamızın gönlümdeki yeri çok farklı olmakla birlikte, sayın Erdogan'ı ve sayın Davutoğlu'nu da seviyorum. Hatasız kul olmaz kimse peygamber değil. Allah için dua ediyorum.

Ak Partinin yanlış icraatlarını eleştiriyorum bir yandan yine dua ediyorum bu icraatlardan dönsünler diye.

50 yaşımdayım, 2002 ye kadar hep Erbakan hocamıza oy verdim. 1996 yılında Erbakan hocamızı iki defa rüyamda görmek nasip olmuştu.

2002 den bu yana Ak Partiye oy veriyorum. 2004 te zinanın AB için suç olmaktan çıkarılmasına ve AB kapısında beklemeye devam edilmesine  vb yanlış icraatlarına karşıyım. Bu icraatlara karşı eleştirilerde bulundum. Bunu şunun için yazdım. Sempatizanlar bu yanlışları dahi savunabiliyor.

Vatana, millete hizmet etsinler diye oyumu Ak Partiye veriyorum. "Ameller niyetlere göredir." hadis

"Önce ahlak ve maneviyat." ilkesine bağlıyım. SP Milli Görüşün tek temsilcisi biziz diyor fakat millete hizmet etmek için ittifak yaparak meclise girmekten kaçınıyor. Sonuç sıfır vekil, emek ve zamanı israf ediyorlar. Bu adaletsiz seçim barajına karşı Erbakan hocamızın yaptığı gibi ittifak yaparak meclise girmeli sonra istifa ederek SP ni temsil etmeliydi diye düşünüyorum. Erbakan hocamız tek başına meclise girerek, bir çiçekle baharın geldiğini göstermişti.

Diğer sorunuza gelince, İslam İşbirliği Teşkilatı, İslam Birliği değildir fakat belki İslam Birliği için yeni bir adım yeni bir başlangıç olur diye ümit ediyorum. Cenabı Allah ümitlerimizi boşa çıkarmasın diye dua ediyorum.

Allah sizden razı olsun hocam. Size ve Eygi hocamıza dua ediyorum. Allah'a emanet olunuz. 


Ahmet Yücel
01.05.2016
01:14

İlave olarak,

Yukarıdaki yazımda Kur'an'i olmayan kısımlar:

1. ''Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir.''   bu ifade bana ait değildir.  Halkçıyız diyenler bu görüşü savunmakla birlikte, Müslümanların idareci olmasına karşıdırlar. Bize göre ''Güç ve kuvvette, hakimiyette Allah'ındır.'' Allah dilemedikçe insanoğlu parmağını bile kımıldatamaz.

2. ''Laiklik'' Devletler laik olabilir fakat Müslüman laik olamaz. Peygamber efendimiz İslam devletini kurdu ve yönetti. Eğer laiklik yeni anayasada yer alacaksa, tarifi de anayasaya eklenmelidir.

3. ''Başkanlık'' ise istişarelere önem verilmek şartıyla kanaatimce ''halifeliğe'' yakındır. İnşallah Türkiye İslam aleminin lideri olduğunda bunu görmüş olacağız.

24 Ocak 1998 yılında Hakka yürüyen Abdurrahim Reyhan hazretleri, sayın Erdoğan için: ''Ya Rabbi, Erdoğan beyimizin yolunu sonuna kadar açık eyle!'' şeklinde dua etmişti.

Merhum Alparslan Türkeş de, Allah dostlarını seviyor ve hürmet ediyordu. 1991 de, Reyhan hazretlerine,''Erbakan çok şey istiyor.'' dediğinde Reyhan hazretleri. ''Kabul ediniz, siz de ülkemizde kazançlı çıkacak.'' dediklerinde, Merhum Türkeş ittifakı kabul etmişti. Geçen zaman Reyhan hazretlerini haklı çıkardı. 1991 de meclise girildi, 1995 de % 21 oy seviyesine ulaşıldı. Sonrası Refah-Yol hükumetinin 11 aylık da olsa büyük bir hizmeti oldu. ''Kullar nimetin kıymetini bilirse, Allah nimetini artırır, bilmezse ellerinden alır.''

Bir Ayet de, ''Siz nefislerinizde olanı değiştirmedikçe, Allah sizin hakkınızdaki hükmünü değiştirmez.'' buyrulmuştur.

Bir hadis de,''Nasılsanız öyle idare edilirsiniz.'' buyruluyor.

Bugün Müslümanların çok büyük çoğunluğu beş vakit namazı kılmıyor. İçki, kumar, faiz vb büyük günahlar aleni işleniyor. Biz bu günahlardan tövbe ederek vazgeçmedikçe, Allah CC hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecek kanaatindeyim.

Biz tövbe eder ve çoğunluk olarak Allah'ın ipine sımsıkı sarılırsak, Allah CC bize dilerse Ak Parti eliyle, dilerse Saadet Partisi eliyle, dilerse Akevler çalışanları eliyle ADİL DÜZENİ/ADİL EKONOMİK DÜZENİ bahşedecektir.

Unutmayalım Allah'ın vaadi haktır. ''ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR, KAFİRLER İSTEMESE DE.'' Ayet meali.YorumYap

Çok Okunan Makaleler
Ahmet Yücel
YUNUS SURESİ 62-63-64. AYETLER VE TEFSİRİ
19.2.2016 13127 Okunma
Ahmet Yücel
TARİKATLAR İKİYE AYRILIR
22.2.2016 11088 Okunma
Ahmet Yücel
DÜŞMANIMI BİLSEM
17.2.2016 5170 Okunma
8 Yorum 22.02.2016 23:54
Ahmet Yücel
MÜSLÜMANI TEKFİR ETME HASTALIĞI
21.3.2016 4382 Okunma
1 Yorum 21.03.2016 23:04
Ahmet Yücel
BAŞBAKANIMIZ SAYIN DAVUTOĞLU'NA ARZ EDİYORUM
28.2.2016 4349 Okunma
Ahmet Yücel
ALLAH DOSTLARI, TARİKAT/TASAVVUF
18.2.2016 4155 Okunma
Ahmet Yücel
BİR HADİS VE DÜNYANIN GİDİŞATI
5.5.2017 4118 Okunma
5 Yorum 06.05.2017 02:29
Ahmet Yücel
GÜLDEN BÜLBÜLLERE KİTABINDAN PAYLAŞIMLAR
2.3.2016 4108 Okunma
1 Yorum 02.03.2016 00:52
Ahmet Yücel
BU VATAN SAHİPSİZ DEĞİL
17.7.2016 4092 Okunma
1 Yorum 17.07.2016 03:38
Ahmet Yücel
ÇEŞİTLİ KONULAR
29.4.2016 4021 Okunma
3 Yorum 01.05.2016 01:14
Ahmet Yücel
İSLAMİ HABER SİTELERİ - ELEŞTİRİ
19.11.2016 3749 Okunma
4 Yorum 22.11.2016 14:57
Ahmet Yücel
GÜLÜMSEYEN GELECEK
4.3.2016 3748 Okunma
Ahmet Yücel
TASAVVUF İLE İLGİLİ
28.2.2016 3712 Okunma
Ahmet Yücel
İLİM BİR NOKTA İDİ, CAHİLLER ÇOĞALTTI
3.6.2017 3653 Okunma
1 Yorum 03.06.2017 19:24
Ahmet Yücel
Tarîkat, Peygamber Efendimizin yolu
17.8.2016 3574 Okunma
Ahmet Yücel
RAZI OLAMADIĞIM İKİ ŞEY
4.3.2016 3544 Okunma
Ahmet Yücel
15 TEMMUZ 2016
6.8.2016 3514 Okunma
Ahmet Yücel
ŞERİAT TERAZİSİ İLE ÖLÇEN YOLUNU ŞAŞIRMAZ.
9.9.2016 3482 Okunma
Ahmet Yücel
ŞEHİTLİK
10.4.2016 3414 Okunma
Ahmet Yücel
EN BEREKETLİ FETİH
1.1.2017 3410 Okunma
Ahmet Yücel
SALİH BABA DİVANI'NDA ŞERİAT, TARİKAT, RABITA
27.11.2016 3383 Okunma
Ahmet Yücel
MÜSLÜMAN MÜSLÜMANI İNCİTMEZ.
11.7.2016 3368 Okunma
Ahmet Yücel
HUZURLU YARINLARA YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ ENGELLEYEMEZLER.
1.7.2016 3344 Okunma
Ahmet Yücel
FAİZSİZ BANKACILIK diye bir derdimiz olmalı.
20.2.2017 3285 Okunma
1 Yorum 23.02.2017 16:41
Ahmet Yücel
Sayın Temel Karamollaoğlu hocamıza mektup
3.3.2017 3233 Okunma
Ahmet Yücel
SAADET PARTİSİ NEREYE?
4.3.2018 3222 Okunma
5 Yorum 15.03.2018 22:46
Ahmet Yücel
REFERANDUM VE UÇAN YALANLAR
2.4.2017 3198 Okunma
8 Yorum 11.04.2017 01:12
Ahmet Yücel
MİLLİGAZETE.COM.TR EDİTÖRÜNE küçük bir tavsiye.
8.8.2017 2926 Okunma
4 Yorum 19.08.2017 16:23
Ahmet Yücel
BABAM SENİ KANDIRIR
12.11.2017 2825 Okunma
3 Yorum 13.11.2017 17:38
Ahmet Yücel
DECCAL’E
7.12.2017 2761 Okunma
3 Yorum 07.12.2017 09:26
Ahmet Yücel
FAİZSİZBANKACILIK.COM.TR
10.6.2017 2712 Okunma
1 Yorum 11.06.2017 01:16
Ahmet Yücel
GECENİN KADRİNİ BİLMEK - KARDEŞLİĞİMİZ
28.5.2017 2640 Okunma
2 Yorum 28.05.2017 20:05
Ahmet Yücel
ADİL DÜZEN VE MÜSLÜMANLAR
26.7.2017 2611 Okunma
1 Yorum 26.07.2017 17:18
Ahmet Yücel
Senden gelene razıyım ya Rabbi.
22.6.2018 2609 Okunma
6 Yorum 23.06.2018 19:28
Ahmet Yücel
YENİ GÜNDEMLERE YELKEN AÇARKEN
18.4.2017 2557 Okunma
Ahmet Yücel
FAİZ BELASINDAN KURTULMAK
1.4.2018 2498 Okunma
2 Yorum 02.04.2018 12:31
Ahmet Yücel
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA SAYGILARIMLA ARZ EDİYORUM.
2.7.2018 2453 Okunma
2 Yorum 10.07.2018 04:28
Ahmet Yücel
ADİL DÜZEN NE ZAMAN, NASIL GELECEK, BİZİM HİZMETİMİZ NE
19.9.2017 2317 Okunma
2 Yorum 19.09.2017 09:17
Ahmet Yücel
GELECEK SEÇİMLER
15.4.2018 2290 Okunma
3 Yorum 21.04.2018 21:54
Ahmet Yücel
''25 Haziranda hepinizi sürmez isem namerdim!'' diyor.
24.6.2018 2256 Okunma
2 Yorum 29.06.2018 16:42
Ahmet Yücel
Dünya nereye gidiyor? BİR YORUM
8.10.2017 2105 Okunma
Ahmet Yücel
YASİN KILAR KARDEŞİMİZE
28.8.2018 2031 Okunma
4 Yorum 31.08.2018 00:30
Ahmet Yücel
RECEP EROL KARDEŞİMİZE
22.10.2017 2009 Okunma
Ahmet Yücel
CEDDİMİZ OSMANLI
16.8.2017 1972 Okunma
Ahmet Yücel
KARAGÜLLE HOCAMIZA
29.10.2017 1951 Okunma
Ahmet Yücel
Sizi Seviyoruz başkanım ama ulaşmak zor gibi...
1.9.2018 1912 Okunma
1 Yorum 02.09.2018 18:48
Ahmet Yücel
SALİH BABA DİVANI'NDAN
7.12.2017 1898 Okunma
Ahmet Yücel
MEZHEPLER, GÜNCELLEME, SEFERİLİKTE NAMAZ
10.3.2018 1829 Okunma
Ahmet Yücel
DUALAR, AZİM VE SABIRLA GELEN BAŞARI.
11.7.2018 1812 Okunma
6 Yorum 12.07.2018 13:53
Ahmet Yücel
CEDDİMİZ OSMANLI - 2
19.8.2017 1795 Okunma
Prev[1]2Next