Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Nihal Bengisu Karaca - HaberTürk Hakan Kandal
Felaket sonrası
457 Okunma, 0 Yorum

3 Eylül 2010 Cuma, 13:34:27

PAKİSTAN’da sular durulmuyor, dinmiyor, çekilmiyor. Emine Erdoğan maiyetinde İslamabad‘a geldiğimiz gün Lahor‘da 33 kişinin öldüğü bombalı saldırıyı öğrendik. Selin ardından gelen ikinci felaket ise, coğrafi nedenlerden ötürü sel sularının akacak mecra bulamaması. Sel suları ya içdeniz gibi durgun ve hastalık üreten su birikintilerine dönüşüyor, ya toprakla karışıp bataklık ve dolayısıyla hastalık oluşturuyor.

http://www.haberturk.com/yazarlar/548626-felaket-sonrasi

yorum: Eğer bir yaratıcı varsa O’na Pakistan’ın başına gelenleri sorduğumuzda ne cevap verirdi? Asya’nın güneyini vuran Tsunamide olduğu gibi doğal bir olay olduğunu, felaketin ardında insani bir nedenin olmadığını mı söylerdi? Zavallı tatlısu muhafazakârlarının gittikçe liboşlaştığı ve dünyevileştiği süreçte toplumsal felaket tecrübelerini samimiyetsiz bağış kampanyaları ile karşılamaya çalışan kitlelerin yaklaşan asıl felaketten haberi var mı?

Büyük ve asıl olan felaket yaklaşıyor! Şu asla unutulmasın, karanlık ne kadar cesur ve pervasızsa yaratıcının gazabı da o kadar yakın ve şiddetlidir. Karanlık kendinden emin ve galip olacağına tam bir imanla yoluna devam ederken karanlığa eşlik edenler karanlığın gücü ile büyülenmiş ve karanlıktan bile daha karanlık gözleriyle yaratıcıya meydan okuyorlar. Güce tapan halk kim güçlüyse ona alkış tutuyor. Zenginler semirdikçe semiriyor, fakirler zengin olmak için karanlığın yolunu gözlüyor. Din adamları, kanaat önderleri sermayenin kucağında zikir çekiyor. Yaratıcının savaş melekleri öfkeden kıpkırmızı kesilmiş, gören yok. Hasan Sabbah hortlayarak ve çağımıza ışınlanarak, The Matrix’in ajanları ile birlikte her yere yayılıyor. İnsanlar markete gidiyor, ekmeğini alıyor, kahvaltısını yapıyor, işine gidiyor, evine dönüyor. Hep böyle devam edecek sanıyor. Rutin hayatın zamanın tek akışı olduğunu sanıyor. The Matrix’in insanları uyuyor, ajanlar daha güçlü daha cesur. Neo inançlı ama hasta ve yalnız. Morpheus inancını kaybetmiş. Trinity sevgisini. Gazeteciler, yazarlar, bilim adamları, sanatçılar, siyasetçiler, zenginler, orta sınıf, köylüler ve gençler herkes gücün safında. Savaş melekleri yeryüzüne inmek üzere. Ama daha önce felaket melekleri sırada görülüyor. İyilik potansiyeli olanlara şefkat tokatı, kötülere ise cehennem yumruğu gelmek üzere. Ama insanlar uyuyor, karanlığın gücüyle büyülenmiş ve zehirlenmişler. Karanlık ve zavallı işbirlikçileri yaratıcının insanlığı onların eline bıraktığına inanarak baştan kaybettiler. Bugünün kazananları yarının zavallı kaybedenleri, bugünün zavallı kaybedenleri yarının kazananları olacaklar. Çünkü yaratıcı böyle buyurdu…

 

Hakan KandalYorumYap

Sayı: 65 | Tarih: 5.9.2010
Mahir Kaynak
ABD’nin Hedefi
538 Okunma
Süleyman Karagülle
Ahmet Hakan
Ahmet sen neden burada değilsin
502 Okunma
2 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Mehmet Şevket Eygi
Kur'âna Saygı
478 Okunma
Emine Hocaoğlu
Oktay Ekşi
Af Yanlışları
474 Okunma
Vahap Alma
Nihal Bengisu Karaca
Felaket sonrası
457 Okunma
Hakan Kandal
Reşat Nuri Erol
Çatışmadan 'çare'ye
454 Okunma
2 Yorum
Ilker Ardic
Ebubekir Sifil
Ellerimizle İşlediklerimiz Yüzünden
452 Okunma
Zafer Kafkas
Nazlı Ilıcak
Yıkıntıdan umut doğabilir
425 Okunma
Fatma Karuç
Ruşen Çakır
İstanbul Diyarbakır’ı gölgede bıraktı
411 Okunma
Tayibet Erzen