AKEVLER ADİL DÜZEN DERGİSİ

Akevler Adil Düzen Dergisinin diğer yayın kuruluşlarından temel farkı dergi sorumlusunun veya yönetim kurulunun hakem kararı olmadan yazarlara ve yorumculara müdahale yetkisinin olmamasıdır.

İlgililere duyurulur.

Dergi Hakkında:

Akevler Adil Düzen İnternet Dergisi bütün görüşlere yer verir. Adil Düzen’in kendisi, düzeni oluşturan toplulukların uzlaşarak oluşturdukları bir sistemdir. Bu amaçla bütün görüşlerin dile getirildiği bir derginin oluşturulması amaçlanmıştır.

Güncel konuları işleme ve günlük sorunlara çare bulma hedeflenmiştir. Bu çare topluluk tarafından bulunacaktır. Türkiye'deki etkin yazarların o haftaki düşüncelerinden örnekler alma yöntemi esas alınmıştır.

Sorumluluğu yüklenmek şartı ile herkes bu derginin yorumcu ortağı olabilir. Türkiye ve Dünya basınında yer almış herhangi bir yazarı seçip kendisine yazar yapabilir ve istediği dilde yayınlayabilir. 0212 452 76 51 numaralı telefondan irtibata geçerek gerekli bilgiler alınabilir veya web sitesi üzerinden dergi yorumcu yazarlığı başvurusu yapılabilir.

Yorumcu yazar bir yazar seçecek ve onun o haftaki yazılarını okuyarak önemli gördüğü yazı ya da yazı parçalarını alıntı yapabilecektir. Böylece merkezi talimatla değil, yorumcu yazarın inisiyatifi ile Türkiye’deki ve Dünyadaki etkin yazarların görüşlerine dergide yer verilmiş olacaktır.

Dergiye isteyenler okuyucu sıfatıyla katılabilirler. Yazılara yorum yapabilmek için üye olma ve şifre alma gerekir.

Dergi yönetimi belirli bir görüşü okuyucuya empoze etmek amacında değildir. Dergi, okuyucu ve yazarların görüşlerini birbirine aktarabilecekleri bir görüşler alanı olmak amacıyla çıkarılmaktadır. Bu alanda isteyenin görüşlerini arz etmesi, isteyenin de istediğinin görüşünü alması hedeflenmiştir.

Hakemlik maddesi:

Yazarlar, yorumcu yazarlar, yorumcular ya da kendilerinden bahsedilenler, bu dergide yer alan yorumcu yazarlardan birini hakem seçip karşı tarafın da hakem seçmesini isteyebilir. Karşı taraf hakemini seçmelidir. Seçmediği takdirde dergi sorumlusu onun adına hakem seçer. İki hakem yorumcu yazarlardan birini başhakem seçer, böylece oluşmuş olan hakem heyeti karar verir. Bu karar Türkiye Cumhuriyeti Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesine tebliğ edilir. Tarafların temyiz hakları HMK’ya göre gerçekleşir. Kesinleşen hakem kararlarına uymayanlar yorumculuktan ve web sitesinden çıkarılır.

 
Sayı: 56 | Tarih: 4.7.2010
Ahmet Altan
Futbol ve hayat
1318 Okunma
Özer Ataç
Dücane Cündioğlu
Mantık Açılımı
1131 Okunma
Abdülkadir Altınhan
Zülfü Livaneli
Değişken bir kavram: Müstehcenlik
832 Okunma
Ali Bülent Dilek
Mehmet Şevket Eygi
Kıyamet Alâmetleri Belirdi
757 Okunma
Emine Hocaoğlu
Mehmet Altan
G-20’de terörde kaçıncıyız?
748 Okunma
1 Yorum
Mehmet Hikmetumut
Nihal Bengisu Karaca
Mavi marmara
729 Okunma
Hakan Kandal
Ebubekir Sifil
Entellektüel Obezite
719 Okunma
Zafer Kafkas
Fehmi Koru
İsrail özür dilemesin
718 Okunma
Ahmet Kirtekin
Ahmet Hakan
Ne diyeyim
713 Okunma
2 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Oktay Ekşi
Susanları özledik
698 Okunma
3 Yorum
Vahap Alma
Mahir Kaynak
SONUÇLARDAN SEBEPLERE
664 Okunma
Süleyman Karagülle
Derya Sazak
Pervari sonrası
650 Okunma
2 Yorum
Serdar Turan
Ruşen Çakır
Hizbullah da açılmak istiyor
644 Okunma
2 Yorum
Tayibet Erzen
Reşat Nuri Erol
Yeni Anayasa’da, ‘Yeni Devlet’ organisazyonu...
597 Okunma
4 Yorum
Ilker Ardic