Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Mehmet Barlas - Sabah Tayibet Erzen
Doğru sözlüler demagoglar kadar cesur olmazlarsa o ülke
22 Okunma, 0 Yorum

05.09.2019

Doğru sözlüler demagoglar kadar cesur olmazlarsa o ülkenin işi zordur

Özgürlük ve demokrasi üzerinden demagoji yapmak kolaydır. Önemli olan insan haklarını, hukuku ve ülkenin dirliğini savunanların seslerinin de, demagogların sesleri kadar yüksek çıkmasıdır. Bu durumun son yansımasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Bursa'da yaptığı ve "Pejmürde ederiz" başlığı ile verilen konuşmasına karşı, sözde demokrasi savunucularının bir ağızdan tepki göstermeleridir. İstanbul'un yeni Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Diyarbakır ziyareti üzerine onu uyaran konuşmasında Süleyman Soylu özetle şu noktaların altını çizmişti:

Atatürk ve terör örgütü

 

Tamamı için https://www.sabah.com.tr/yazarlar/barlas/2019/09/05/dogru-sozluler-demagoglar-kadar-cesur-olmazlarsa-o-ulkenin-isi-zordur

 

Yorum:

Gariplikler bitmiyor

Ülkede demeç sorunu yok, çok şükür. Herkes esip gürlüyor. Gürlüyor ama önceden bir sığınak bulmayı da ihmal etmiyor. Hak için konuşan yok, herkes kendini sağlama alıyor, gerisine zaten ‘politika’ deniyor. Hem zaten kelle koltukta yazı yazan, yorum yapan insanlardan da kimse kahramanlık beklemiyor.

Seçilmiş, atanmış kavgası veriliyor, ne ilginç. Sanki seçilmiş olmanın bir önemi varmış gibi. Kişinin aday olmasına, seçilmesine engel olmayan suçlar ne tuhaftır ki göreve gelmesine engel olabiliyor. Bu nasıl bir hukuk anlayışıdır, önce onu açıklığa kavuşturalım, gerisi zaten çorap söküğü gibi gelir.

 

Tayibet ErzenYorumYap

Sayı: 534 | Tarih: 8.9.2019
Ergün Diler
İki seçenek
Beklenen 2033
77 Okunma
1 Yorum
Süleyman Karagülle
Ahmet Hakan
İstanbul’a kayyım: Aklından bile geçirme
Merkezi sistem çıkmazı
34 Okunma
Lütfi Hocaoğlu
Mehmet Barlas
Doğru sözlüler demagoglar kadar cesur olmazlarsa o ülke
Gariplikler bitmiyor
22 Okunma
Tayibet Erzen