Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Mehmet Barlas - Sabah Tayibet Erzen
Filmlerde sigara yerine çiçek koymak mı yoksa zam mı ca
20 Okunma, 0 Yorum

Filmlerde sigara yerine çiçek koymak mı yoksa zam mı caydırıcıdır?

05.08.2019

Konya'nın Beyşehir ilçesinde bir konser veren Serdar Ortaç daha sonra hayranlarıyla sohbet etmiş. Ortaç evlilik hakkında konuşurken "Evlilik normal bir şey değil, yani iki tane deli olmanız lazım" demiş.

 

Deliler de gerekir

Aslında çok samimi ve bir ölçüde doğru bir tanım bu. Çünkü sade evlilikte değil hemen her çeşit toplumsal kurumda zaman zaman delilerin de bulunması gerekir. Bunlar sayesinde o kurumlar çekici ve hatta devrimci olur... Çok akıllı ve çok istikrarlı siyasetçileri kimse hatırlamaz.

 

Deli sansürcü

 

Tamamı için https://m.sabah.com.tr/yazarlar/barlas/2019/08/05/filmlerde-sigara-yerine-cicek-koymak-mi-yoksa-sigaraya-zam-mi-caydiricidir

 

Yorum:

Cezalar ve caydırıcılık

Bireysel ahlak olmadıktan sonra yasakların işe yaramadığı hepimizin malumudur. 'Çöp atmayınız' uyarısını gören insan ya hiç aldırmıyor ya da etrafına bakıp hiçkimsenin görmediğinden iyice emin olduktan sonra atıyor. İnsanlar ahlaki olarak bunu yapma gerekliliği duymadıkları için ve şu anki cezalar çok da etkili olmadığı için yasaklar hiç etkili olmuyor.

 

Cezalarda caydırıcılık esastır ve otokontrol mekanizması gereklidir. Kimsenin başına bir polis konamayacağına göre devamlı herşeyi yasaklamak yerine bırakalım insanlar sonuçlarına katlanacaklarını bilerek davransınlar.

Tayibet ErzenYorumYap

Sayı: 530 | Tarih: 11.8.2019
Ergün Diler
Büyük güç
Son Nefes
32 Okunma
Süleyman Karagülle
Ahmet Hakan
Yiğit Bulut, Babacan’a tam da istediğini verdi!
Hakkı konuşmamak
29 Okunma
Lütfi Hocaoğlu
Mehmet Barlas
Filmlerde sigara yerine çiçek koymak mı yoksa zam mı ca
Cezalar ve caydırıcılık
20 Okunma
Tayibet Erzen