Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Ergün Diler - Takvim Süleyman Karagülle
Büyük güç
33 Okunma, 0 Yorum

1- Büyük güç 

Dört güç var; ABD Sermayesi, ABD yönetimi, İngiltere Sermayesi, İngiltere yönetimi. Bir de derin güçler var. ABD derin gücü, İngiltere derin gücü. Dört grubu da derin güçler yönetiyor. Bunlar bazen anlaşıyor, bazen çarpışıyor. Bu günlerde bunların gizli kapılar ardında anlaşmakta oldukları anlaşılıyor.

- Büyük güç 1960’a kadar anlaşmış durumda idi. 1960’ta Türkiye’de darbeyi gerçekleştirdiler. Hedefe varamadılar çünkü Türk Ordusu onların istediğini yapmadı, İslamiyet’e cephe almadı. Ondan sonra derin güç taktik değiştirdi. Askerlerle darbe yerine sivil darbelerle işi yürütmeye başladı. Ankara’da Danıştay denemesi de sonuçsuz kaldı. Tük Halkı meclise yürümedi. 15 Temmuz denemesi de başarısız oldu.  İmamoğlu’nda da başarısız kaldı. Türkiye’de demokrasi bitecekti. Güçlendi.

Evet, işçilik dönemi sona erdi, ortaklık dönemine giriyoruz. Bu değişimle derin güçler uyanıyorlar. Sorun burada. Meşru iktidarlar da henüz ortaklık dönemine giremedi. Sorunlar çözülmedi ama Sermaye de at oynatamıyor.

 

2- Sıra nerede

Derin güç çalışıyor, ülkeleri hedef alıyor. Çoğu zaman muvaffak oluyor. Bazen Türkiye’de başarıya ulaşamıyor. Dünyadaki tüm olaylar bu alınan hedefin gereği olarak yapılmaktadır. Yeni kararlar var, yeni hedefler var, tam bilemiyoruz.

-Derin gücün taktiği dünyayı ikiye bölmek, sonra bunları savaştırmak. Mağlup olana yardım, etmek galip getirmek sonra da ikisine istediğini dikte etmek. Birinci ve İkinci Cihan Savaşlarında son derece başarı ile bu taktiği uyguladı. Bugün uygulanamıyor. Bunun temel sebebi şudur; İslam alemini bölmezseniz, onun tarafı galip gelir ve karşı tarafa yardım etseniz de yenemezsiniz. İslam alemini Sünni-Şii olarak bölemediler, Humeyni ve Erbakan bunu önledi. Şimdi Arap-Acem çatışması hazırlığında, bunu da başaramıyor. Çünkü Araplar ihanetlerinin cezasını ağır bir şekilde çözdüler. Herkes Osmanlıları arıyor. Şanslıyız.

 

3- Yatta zirve

Yunanistan’da Rothschildler’in yatında zirve yapıldı, önemli misafirler ağırlandı. Rus patronları vardı.  Yeni bir hareket beklenebilir.

- Petrol ve İpek Yolu üzerinde kurulan çatışmalar boş çatışmalardır. İpek Yolu üzerinde anlaşsalar, biri yapsa bile onu yapanlar savunamaz, karşı taraf ya tahrip eder ya da eline geçirir. Tek çıkar yol, vakıf kurmak ve insanlığın ortak malı olarak işletmektir. Bu böyle olacaktır. Üçüncü cihan savaşından sonra veya çıkmadan petrolden başka enerji kaynaklarının devreye girmesi ile petrol önemini kaybedecek, her ülke kendi enerji kaynağına kendisi sahip olacaktır. Enerji tarım gibidir. Tekel kuramazsınız.

 

4-Ajan-da!

Aile ve İngiltere yetkilileri İngiltere’nin Rusya, Çin ve Avrupa Birliği ile olmasını Kraliçe ise ABD ile olmasını istiyor. Olaylar Kraliçe’nin etkisiz olduğunu gösteriyor. Veliaht oğlu da yanında değil.

- Sermaye önce İspanyolları sonra Fransızları sonra Germenleri sonra İngilizleri sonra ABD’yi hakim kıldı, dünyayı yönetti. Müslümanlarla Hıristiyanları savaştırdı, denge kurdu. Kapitalistlerle sosyalistleri savaştırdı, denge kurdu. Türkiye’de başlayan Adil Düzen İran’a ve Rusya’ya etki etti. Dünya artık Sermaye’nin emrinde değildir. Olsa bile işçilik dönemi ömrünü tamamladı. Çözümleri yok.

 

5-Hesaplaşma

Dışarıdaki hesaplaşma Türkiye’ye yansıyor ve çekişmeler devam ediyor. Parti kuruluşları da bunun içinde.

-Sermaye bu çatışmayı dengeli bir şekilde yürütmek istiyor. Cepheleri ayırıyor. %50, %50 ve bunun için partileri finanse ederek kurduruyor. Görev alan partiler Dolarları hiç ettikten sonra sözlerinde durmuyorlar. Uzanlar bunun kurbanı oldu, HDP de böyle. Parti mensupları partilerine uymadıkları için başarılı olamıyorlar. Gül görevi kabul etmedi, Arınç kabul etmedi.  Babacan şimdi tam görevli. Davudoğlu da devrede ama henüz ona görev verilmedi. Kabul etse bile ona vermezler.

Askerler bize 1980’lerde bir tavsiyede bulundular, “Mevcut partilere katılın.” dediler. Ben de tavsiyede bulunuyorum; herkes partisine dönsün ve uzlaşsın. Sermaye’nin çanına ot tıkayalım.

 

NOT: Yazıda yer alan italik ifadeler Süleyman Karagülle’ye aittir.

 

Yorum:

Son Nefes

Sermaye dünyayı sağ sol diye ikiye ayırmış, onları çatıştırıyor, adamlarını iktidar ediyor ve yürütüyordu. Erbakan ve Ecevit bu oyunu bozdular. Dünyada sağ-sol çatışmasını bitirdiler. Derin güç şimdi insanlığı çatıştıramıyor. Barutu bitti, deniz göründü.

Azgın boğa kıstırıldı. Yakında yakalanacak. Zararı azaltalım.

 

Süleyman KaragülleYorumYap

Sayı: 530 | Tarih: 11.8.2019
Ergün Diler
Büyük güç
Son Nefes
33 Okunma
Süleyman Karagülle
Ahmet Hakan
Yiğit Bulut, Babacan’a tam da istediğini verdi!
Hakkı konuşmamak
29 Okunma
Lütfi Hocaoğlu
Mehmet Barlas
Filmlerde sigara yerine çiçek koymak mı yoksa zam mı ca
Cezalar ve caydırıcılık
20 Okunma
Tayibet Erzen