Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Uğur Dündar - Sözcü Hüseyin Bağdatlı
Emperyalizme kafa tutmanın bedeli!.. 15 Şubat 2019
268 Okunma, 0 Yorum

Yıl 1974…
Bülent Ecevit ile Prof. Necmettin Erbakan'ın kurdukları hükümet, Kıbrıslı Türkleri Rum çetelerin soykırımından kurtarmak için tarihi “Barış Harekatı”nı yapıyor.

★★★

Bu karara başından itibaren karşı çıkan ABD, harekatın başarıyla sonuçlanmasının ardından ambargo kararı aldırıyor.
Amaç, söz dinlemeyen iktidarı cezalandırmak ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) caydırıcı gücünü kırmaktır.
Askeri araç-gereç ve ekipman kısıtlamasıyla başlayan ambargo öylesine boyutlara ulaşıyor ki o tarihe kadar bazı sınır karakollarında görev yapan Alman çoban köpeklerinin gönderilmesi bile durduruluyor. TSK bunun üzerine öz kaynaklara ve kendi savunma sanayisini geliştirmeye yöneliyor. Bu arada Gemlik'teki Askeri Veteriner Araştırma Enstitüsü'nde sürdürülen çalışmalarla, halk arasındaki adı Karabaş olan Kangal köpeklerinin de aynı görevi başarıyla yapabilecekleri kanıtlanıyor. Böylece Kangallların ünü, Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya yayılıyor. Hatta daha önce “Bu köpekler eğitilemez” raporu veren Amerikalılar bile, kendi ülkelerinde Kangal çiftlikleri kurmaya başlıyor!

https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarlar/ugur-dundar/emperyalizme-kafa-tutmanin-bedeli-3535226/?utm_source=yazarlar&utm_campaign=diger_yazilar&utm_medium=diger★★★

YORUM

Doğumlar sancısız olmaz. Bugün Türkiye de yaşanmakta olan ekonomik kriz, ak ile karanın ayırd edilmesine vesile olacak olan, bana göre hayırlı bir krizdir. 

Allah rızası nın 2. plana itilmesi nin elbet bir bedeli olacaktır. Bu bedeli ödeyecek olan bizleriz, akıllanır da, kur anda Allah ne emrediyor diye meraklar başlayıp, kendimize çekidüzen verdiğimiz zaman Allah; insanlığa yeni bir kredi daha verecektir. Bu kredi; 3. bin yıl kur an düzeni olan Adil Düzen kredisidir.

Adil Düzen in; araştırılması ve öğrenilmesi halinde, aklen fikren ilmen kabul edemiyecek veya yapılacak olan itirazlara, kur an dairesinde delilleri ile verilemeyecek cevap yoktur.

İşte; emperyalist sermayenin, sömürü düzenine,muhalif olan, Adil Düzen den korkuları; her iddianın kur an delilleri ile beslenmiş olmasıdır.

Sonuç olarak; Adil düzen e mani olmaya çalışanlar, dünyevi musibetler ile helak olacaklar, Allah;Adil düzen ( kur an düzeni ) inanalarına, sabrettikleri takdirde, muvaffakiyetler ihsan edecek ve 3. bin yıl, birkaç yıl içerisinde başlamış olacaktır.

NOT; İtalik ifadeler,yorumlar; Hüseyin Bağdatlı ya aittir.

 

 

 

Hüseyin BağdatlıYorumYap

Sayı: 505 | Tarih: 17.2.2019
Ahmet Hakan
Aday olamayınca istifa edenler için hazırladığım laflar
Günümüz siyaseti
331 Okunma
Lütfi Hocaoğlu
Ergün Diler
Yeni dalga
Sorunlar
325 Okunma
1 Yorum
Süleyman Karagülle
Mehmet Barlas
Çarpıtılmış gerçeklerin dünyasında yaşamak kolay değil
Hakemliğin gerekliliği
314 Okunma
Tayibet Erzen
Uğur Dündar
Emperyalizme kafa tutmanın bedeli!.. 15 Şubat 2019
Adil Düzen'in doğum sancıları
268 Okunma
Hüseyin Bağdatlı
Yusuf Kaplan
Dünyanın alacağı şekli, İslâm’ın teo-politiği belirleye
3. BİN YIL TÜRKİYE TEO -POLİTİĞİ ADİL DÜZENDİR!
240 Okunma
Ali Bülent Dilek