Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş

AKEVLER ADİL DÜZEN DERGİSİ

Akevler Adil Düzen Dergisinin diğer yayın kuruluşlarından temel farkı dergi sorumlusunun veya yönetim kurulunun hakem kararı olmadan yazarlara ve yorumculara müdahale yetkisinin olmamasıdır.

İlgililere duyurulur.

Dergi Hakkında:

Akevler Adil Düzen İnternet Dergisi bütün görüşlere yer verir. Adil Düzen’in kendisi, düzeni oluşturan toplulukların uzlaşarak oluşturdukları bir sistemdir. Bu amaçla bütün görüşlerin dile getirildiği bir derginin oluşturulması amaçlanmıştır.

Güncel konuları işleme ve günlük sorunlara çare bulma hedeflenmiştir. Bu çare topluluk tarafından bulunacaktır. Türkiye'deki etkin yazarların o haftaki düşüncelerinden örnekler alma yöntemi esas alınmıştır.

Sorumluluğu yüklenmek şartı ile herkes bu derginin yorumcu ortağı olabilir. Türkiye ve Dünya basınında yer almış herhangi bir yazarı seçip kendisine yazar yapabilir ve istediği dilde yayınlayabilir. 0212 452 76 51 numaralı telefondan irtibata geçerek gerekli bilgiler alınabilir veya web sitesi üzerinden dergi yorumcu yazarlığı başvurusu yapılabilir.

Yorumcu yazar bir yazar seçecek ve onun o haftaki yazılarını okuyarak önemli gördüğü yazı ya da yazı parçalarını alıntı yapabilecektir. Böylece merkezi talimatla değil, yorumcu yazarın inisiyatifi ile Türkiye’deki ve Dünyadaki etkin yazarların görüşlerine dergide yer verilmiş olacaktır.

Dergiye isteyenler okuyucu sıfatıyla katılabilirler. Yazılara yorum yapabilmek için üye olma ve şifre alma gerekir.

Dergi yönetimi belirli bir görüşü okuyucuya empoze etmek amacında değildir. Dergi, okuyucu ve yazarların görüşlerini birbirine aktarabilecekleri bir görüşler alanı olmak amacıyla çıkarılmaktadır. Bu alanda isteyenin görüşlerini arz etmesi, isteyenin de istediğinin görüşünü alması hedeflenmiştir.

Hakemlik maddesi:

Yazarlar, yorumcu yazarlar, yorumcular ya da kendilerinden bahsedilenler, bu dergide yer alan yorumcu yazarlardan birini hakem seçip karşı tarafın da hakem seçmesini isteyebilir. Karşı taraf hakemini seçmelidir. Seçmediği takdirde dergi sorumlusu onun adına hakem seçer. İki hakem yorumcu yazarlardan birini başhakem seçer, böylece oluşmuş olan hakem heyeti karar verir. Bu karar Türkiye Cumhuriyeti Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesine tebliğ edilir. Tarafların temyiz hakları HMK’ya göre gerçekleşir. Kesinleşen hakem kararlarına uymayanlar yorumculuktan ve web sitesinden çıkarılır.

 


Sayı: 48 | Tarih: 9.5.2010
Ebubekir Sifil
Apolojetik
973 Okunma
Zafer Kafkas
Mahir Kaynak
Olumsuz gelişmeler
657 Okunma
5 Yorum
Süleyman Karagülle
Ahmet Hakan
Alçağın zaferi
623 Okunma
1 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Mehmet Şevket Eygi
İslâm’da Cihad ve İctihad
623 Okunma
2 Yorum
Emine Hocaoğlu
Oktay Ekşi
İftiralar Yıldıramadı
577 Okunma
Vahap Alma
Mehmet Altan
Ağrı'da Soğan Var mı?
575 Okunma
Mehmet Hikmetumut
Hayrettin Karaman
Oylar çöpe mi gidiyor?
561 Okunma
Hilmi Altın
Mümtazer Türköne
Ölçüyü şaşıranlar kaybediyor
545 Okunma
Arif Ersoy
Fehmi Koru
Kirli, çirkin ve tiksinti verici
542 Okunma
Ahmet Kirtekin
Reşat Nuri Erol
Tarımdaki çöküş nedir?
539 Okunma
Ilker Ardic
Toktamış Ateş
Emekçinin bayramı
525 Okunma
Osman Eskicioğlu
Nihal Bengisu Karaca
1 Mayıs ve maketiyle yetinmek...
510 Okunma
Hakan Kandal
Zülfü Livaneli
Hitler bahane...
507 Okunma
Ali Bülent Dilek
Ruşen Çakır
8. madde iki milliyetçilik arasında kaldı
505 Okunma
Tayibet Erzen