Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş

AKEVLER ADİL DÜZEN DERGİSİ

Akevler Adil Düzen Dergisinin diğer yayın kuruluşlarından temel farkı dergi sorumlusunun veya yönetim kurulunun hakem kararı olmadan yazarlara ve yorumculara müdahale yetkisinin olmamasıdır.

İlgililere duyurulur.

Dergi Hakkında:

Akevler Adil Düzen İnternet Dergisi bütün görüşlere yer verir. Adil Düzen’in kendisi, düzeni oluşturan toplulukların uzlaşarak oluşturdukları bir sistemdir. Bu amaçla bütün görüşlerin dile getirildiği bir derginin oluşturulması amaçlanmıştır.

Güncel konuları işleme ve günlük sorunlara çare bulma hedeflenmiştir. Bu çare topluluk tarafından bulunacaktır. Türkiye'deki etkin yazarların o haftaki düşüncelerinden örnekler alma yöntemi esas alınmıştır.

Sorumluluğu yüklenmek şartı ile herkes bu derginin yorumcu ortağı olabilir. Türkiye ve Dünya basınında yer almış herhangi bir yazarı seçip kendisine yazar yapabilir ve istediği dilde yayınlayabilir. 0212 452 76 51 numaralı telefondan irtibata geçerek gerekli bilgiler alınabilir veya web sitesi üzerinden dergi yorumcu yazarlığı başvurusu yapılabilir.

Yorumcu yazar bir yazar seçecek ve onun o haftaki yazılarını okuyarak önemli gördüğü yazı ya da yazı parçalarını alıntı yapabilecektir. Böylece merkezi talimatla değil, yorumcu yazarın inisiyatifi ile Türkiye’deki ve Dünyadaki etkin yazarların görüşlerine dergide yer verilmiş olacaktır.

Dergiye isteyenler okuyucu sıfatıyla katılabilirler. Yazılara yorum yapabilmek için üye olma ve şifre alma gerekir.

Dergi yönetimi belirli bir görüşü okuyucuya empoze etmek amacında değildir. Dergi, okuyucu ve yazarların görüşlerini birbirine aktarabilecekleri bir görüşler alanı olmak amacıyla çıkarılmaktadır. Bu alanda isteyenin görüşlerini arz etmesi, isteyenin de istediğinin görüşünü alması hedeflenmiştir.

Hakemlik maddesi:

Yazarlar, yorumcu yazarlar, yorumcular ya da kendilerinden bahsedilenler, bu dergide yer alan yorumcu yazarlardan birini hakem seçip karşı tarafın da hakem seçmesini isteyebilir. Karşı taraf hakemini seçmelidir. Seçmediği takdirde dergi sorumlusu onun adına hakem seçer. İki hakem yorumcu yazarlardan birini başhakem seçer, böylece oluşmuş olan hakem heyeti karar verir. Bu karar Türkiye Cumhuriyeti Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesine tebliğ edilir. Tarafların temyiz hakları HMK’ya göre gerçekleşir. Kesinleşen hakem kararlarına uymayanlar yorumculuktan ve web sitesinden çıkarılır.

 


Sayı: 2 | Tarih: 22.6.2009
Ertuğrul Özkök
Siyasi papağanlık çetelesi
623 Okunma
1 Yorum
Süleyman Akdemir
Yılmaz Özdil
Kod Adı...
621 Okunma
Leyla Okta
Hayrettin Karaman
Laikçilerin telaşı
599 Okunma
Hilmi Altın
Mehmet Altan
Askeriye hukuktan korkar mı?
597 Okunma
Mehmet Hikmetumut
Ahmet Turan Alkan
Ordu için orduya rağmen
592 Okunma
Emine Hocaoğlu
Cengiz Çandar
“Gerçek”lerden kaçış yok...
566 Okunma
Ekrem Fildişi
Taha Kıvanç
Kim takar bu gazeteleri
564 Okunma
Ahmet Kirtekin
Mahir Kaynak
Böyle Gitmez
560 Okunma
Süleyman Karagülle
Reşat Nuri Erol
Dünyaya D-8 adaleti gerek!
546 Okunma
Zübeyir Erol
Hakan Albayrak
Başbakan'a sorular cevaplar
545 Okunma
Veysel İpekçi
Nihal Bengisu Karaca
'F. Gülen'i bitirme planı' moral desteğini nereden
541 Okunma
Hakan Kandal
Ruşen Çakır
İran Ezberleri
539 Okunma
Tayibet Erzen
Ahmet Hakan
Alenen Beddua
529 Okunma
1 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Kadri Gürsel
İran'ın sorunu
515 Okunma
Erkan Tulacı