Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Nihal Bengisu Karaca - HaberTürk Hakan Kandal
Son Yemek...
505 Okunma, 0 Yorum

 

16 Aralık 2011 Cuma

http://www.haberturk.com/yazarlar/nihal-bengisu-karaca/697547-son-yemek

yorum:  

Karaca yazısının son paragrafında Cübbelinin  sermayenin dünya düzenine iman etmediği için hapishaneye gönderildiğini ima ediyor. Bak senin gibi deli dolu ama aslında gayet zeki olan Adnan Hoca karşısına güzelleri alıp iltifatlara boğarken sen ise gizlice yurtdışından güzeller getirtmekle suçlanıp içeri atılıyorsun demeye getiriyor. Adnan Hoca burada sermayeye uyum sağlamış kişi iken Cübbeli gavura da gavur diyemeyecek miyiz yani diyerek sermayenin dinler arası ittifak operasyonuna katılmadığı için mi içeri atılmıştır soru işaretini yazısına alt metin olarak geçiyor.

Cemaatçi olduğunu sandığım bir yazarın  Cübbeliye karşı başlatılan bu operasyonun arkasında yeni dünya düzeninin karanlık güçlerini görmesi bana çelişki gibi geldi. Karaca belki de cemaatçi değildir.Bilemiyorum.

Sermaye diğer deyişle yeni dünya düzeni dinler arası ittifak balonuyla İslamiyeti düzen olgusundan soyutlayıp Protestan bir hüviyet kazandırarak sermayeye köle yapmak istiyor. Tıpkı Hıristiyanlığı kullandığı gibi müslümanları da bu potada eritmek istiyor. Cemaat ise sermayenin bu dinler arası diyalog operasyonundaki en büyük destekçisi müslüman cemaat görünümünde. Karaca, Cübbeliye şunu diyor, sen böyle ortodox kaldın, geleneksel kaldın, ve de dinler arası diyaloga karşı çıktın, defterin de dürüldü. Buna karşı çıkmayanlar ise televizyon ekranlarında sen de hapistesin demeye getiriyor.  Adnan hoca dinler arası diyaloga destek verdi sen ise karşı çıktın ve hapistesin diyor.

İyi de Karaca cemaatçi değil mi? Yoksa sadece bir durum tespitinde bulunup diyalog karşıtlarına sermaye adına açıkça sopa mı gösteriyor? Ey cübbe sakal sarık müslümanları istediğiniz kadar ortodox veya geleneksel olun ama Müslüman olmayan cennete gidemez gibi ifadeleri artık bırakın. Dinler arası diyalog bunun tersini gerektiriyor. Kişisel ibadetlerinizi istediğiniz gibi yapın, istediğiniz gibi giyinin ama bu dünyanın efendilerine de gereken  saygıyı artık  gösterin. Yoksa şekil A-1 de görüldüğü gibi…. demeye mi getiriyor?

 

Hakan KandalYorumYap

Sayı: 131 | Tarih: 18.12.2011
Ahmet Hakan
Tutumunu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim
Cübbeli ve her şeyin sorumlusu cemaat (!)
2696 Okunma
41 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Mahir Kaynak
(Bu hafta yazı yazmamıştır!)
Tekel sermaye
697 Okunma
7 Yorum
Süleyman Karagülle
Zülfü Livaneli
karanlıkta yıldız gibi parlayan bir hekim
Hak gelmeden batıl gitmez
680 Okunma
2 Yorum
Ali Bülent Dilek
Mehmet Şevket Eygi
Ahlaksızlıkla Bir Yere Varamayız
Kuran'ı Anlamaya Çalışmak
678 Okunma
Emine Hocaoğlu
Hüseyin Gülerce
AB'ye Girmediğimiz İyi Mi Oldu?
AB'ye Güvenmek
615 Okunma
3 Yorum
Zafer Kafkas
Ruhat Mengi
Yapacak bir şey kalmamışsa
Balık Hafızası
604 Okunma
4 Yorum
Vahap Alma
Ruşen Çakır
İslamcıların rakibi yine İslamcılar
Rakibimin Düşmanı Dostumdur
569 Okunma
Tayibet Erzen
Nihal Bengisu Karaca
Son Yemek...
Cübbe altından sopa...
505 Okunma
Hakan Kandal