Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Nihal Bengisu Karaca - HaberTürk Hakan Kandal
Ak parti-cemaat ayrışması ve nedenleri
601 Okunma, 0 Yorum

 

11 Aralık 2011 Pazar

http://www.haberturk.com/yazarlar/nihal-bengisu-karaca/696043-ak-parti-cemaat-ayrismasi-ve-nedenleri

 

yorum

Malum cemaatin İsrailci veya Amerikancı tutumu molla fethullah hazretlerinin Amerikada ikamet etmesinden kaynaklanmamaktadır. Fethullah Gülen  Milli Görüşe karşı Erbakan’a karşı yıllar önce sermaye tarafından işe alınmış bir kişidir. Varlık sebebi İslamiyete ve Türkiyeye karşı sermayenin tarafında oluşudur. Yarın sermaye yok olsun dünyada bir kişi onun yüzüne bakmaz. Aynı şey Türkiyedeki diğer sermaye tarafları için de geçerlidir. Yüzüklerin efendisi filminde olduğu gibi büyücü Sauron yok olduğunda adamları da yok olacaktır. Çok açık ve net olarak söylüyorum. Allaha inanmayanlar yani İslamiyet Batı karşısında yenilmiştir diyenler, Gülen ve diğer cemaatler, medya, siyasetçiler, yazarlar, bilim adamları hepsi sonunda kendilerine yazık edeceklerdir.

Türkiye bugün vizyonu olmayan bir ülke durumundadır. Geleceği belirsizdir. Ama halk bu belirsizliği sırf ben de diğerleri gibi malı götürebilirim temennisiyle görmezden gelmektedir. Aslında ülkede görünmez bir kaos söz konusu. Her an güçler dengesi değişebileceği gibi her an sermaye piyonlarını da değiştirebilir. Bugün sermayeye kendisini en yakın hissetmenin verdiği şımarıklıkla hareket eden cemaat ülke yönetiminde asıl söz sahibi olmak istemektedir. Türkiyedeki siyasi güçse yok öle üç kuruşa beş köfte diyerek beraber mi bot bağladık pardon beraber mi yola çıktık diyerek cemaate havanı alırsın demeye çalışmaktadır. Cemaatte efendisi sermayeye daha yakın olmanın verdiği avantajla zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyor. Durum klasik bir güç çatışmasından daha karmaşıktır. Cemaat açıkça siyasi güç peşindedir. Ama kendisi değil, Kemal Derviş tarzı bir yeni isme oy deposunu ve desteğini vererek. Süreç cemaatin siyasi olarak daha da güçleneceği bir yola girmiştir. Türk halkının cemaatten the matrix gibi korkacağı günler yakındır.

Aramızda hala cemaatin iyi niyetinden okullarından bahsedenler olabilir. Bu kişiler güce tapan insanlardır. Sadece sonuca bakarlar. Asla perdenin arkasındakileri görmek istemezler. Yarın Sauron nalları diktiğinde cemaat de tarihe karışacak ve o anlı şanlı okullarında sermayenin dini değil Adil düzen okutulacak. Allah adamı böyle kullanır işte.

 

 

Hakan KandalYorumYap

Sayı: 130 | Tarih: 11.12.2011
Mahir Kaynak
Joe Biden ülkemizde
Sermayenin gücü
662 Okunma
5 Yorum
Süleyman Karagülle
Nihal Bengisu Karaca
Ak parti-cemaat ayrışması ve nedenleri
Sermayenin adamları
601 Okunma
Hakan Kandal
Zülfü Livaneli
Çeviri
Uygarlıkların tanışması
522 Okunma
Ali Bülent Dilek
Mehmet Şevket Eygi
Dini Kadınlarla Bozmak
Kadınlar Unutulmuş
514 Okunma
Emine Hocaoğlu
Ahmet Hakan
‘AKP çatırdıyor’ diyenlerin sevmeyecekleri sekiz
Yasama komedisi
513 Okunma
Lütfi Hocaoğlu
Ruşen Çakır
Bush, Obama, Erdoğan ve Koru
Adil Düzen’e Doğru
495 Okunma
Tayibet Erzen
Ruhat Mengi
Kadın Bakanı bu savcıyı şikayet etmeli!
:((((
10 Okunma
Vahap Alma