Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Nihal Bengisu Karaca - HaberTürk Hakan Kandal
Liderin yolu
495 Okunma, 0 Yorum

 

20 Kasım 2011

http://www.haberturk.com/yazarlar/nihal-bengisu-karaca/689648-liderin-yolu

 

yorum:

Esad Amerikanın olmasa bile AB’nin adamı, Fransa ve Almanya Esad’ın  Kaddafi gibi gözden çıkarılmasına müsaade etmez. ABD bu nedenle bu pis işi Türkiye’nin yapmasını istiyor. ABD adına taşeron bir güç olarak Türkiye hem Suriye hem de İran’a karşı kullanılmak isteniliyor. Topraklarına 150 bin Amerikalı askerin ayak basmasına vicdanen rahat bakan bir zihniyetin de  uzun dönemli hafızasını yitirip müstemleke psikolojisiyle hareket etmesi çok olağan.

İran’ın dinsiz imansız Esad’ı yıllardır desteklemesi kendi suçu ve bunun bedelini zaten ödeyecek. İran masum değil ama İran Türkiye’nin de düşmanı değil tam tersi bu bölgede olabileceği tek müttefiki . Mutasyona uğramış iradelerin batıyı değil İran ve Suriye’yi Türkiye’ye hedef olarak göstermesi şaşılacak bir durum olmayacak. Batı neyi istiyorsa bu ülkeyi yönetenlerin onu dile getirmesi de gayet olağan. Cumhurbaşkanı artık Akdeniz kıyılarında diktatörlerin olmaması gerektiğini ifade etmiş. Kastettiği İsrail değil, tamamen Esad. 1 yıl önce ya da 5 yıl önce Akdeniz kıyılarında diktatörlerle el sıkışılırken şimdi tu kaka. Ne farkın kaldı Berlusconiden? Devlet adamı ciddiyeti de bu olsa gerek. Batı Türkiye’yi yıkmak için düğmeye çoktan basmışken, Türkiye sıra kendisine gelmeden önce sıradakilerin yıkılmasına yardımcı olacak.

Esad ve babası Müslümanlara kan kusturdu, kimsenin gıkı çıkmadı, ABD şimdi Esad’ın gitmesinden çok Türkiye’nin Suriye bataklığına saplanmasını istiyor. Bizim devlet ricali de yıllardır sessiz kaldıkları esad zulmüne şimdi sırf batı öyle istediği için insan hakları şarkıları besteliyor.

Öyle ya da böyle Türk ordusunu bu bataklığa sokacaklar ve sürecin sonunda bugünün çığırtkanları kaçacak delik arayacaklar.

 

 

Hakan KandalYorumYap

Sayı: 127 | Tarih: 20.11.2011
Mahir Kaynak
Muhalefetten beklenen
Yeni Dünya Düzeni
923 Okunma
9 Yorum
Süleyman Karagülle
Ahmet Hakan
Bende neden padişah sevgisi yok
Ata’lara sevgi ve saygı
607 Okunma
1 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Ruşen Çakır
Ben de bedelliydim
Müslim-Mümin
603 Okunma
2 Yorum
Tayibet Erzen
Zülfü Livaneli
biz manyaklar
biz manyak kelaynaklar
546 Okunma
Ali Bülent Dilek
Nihal Bengisu Karaca
Liderin yolu
Uçuruma giden yol
495 Okunma
Hakan Kandal
Ebubekir Sifil
Resmi İslam-Halk İslamı
İslam'a Çizilen Sınır
471 Okunma
Zafer Kafkas
Ruhat Mengi
‘Küresel gücü’ neden istemiyorlar?
Tamamen Duygusal
449 Okunma
Vahap Alma
Mehmet Şevket Eygi
Müslümanları Uyarmazlarsa Vebal Altında Kalırlar
Aşırıya Gitmemek Şartıyla Uyarmalı
441 Okunma
Emine Hocaoğlu