Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Ahmet Hakan - Hürriyet Lütfi Hocaoğlu
İzmir’de bir iyi, bir kötü olay
1194 Okunma, 19 Yorum

12.11.2011

KÖTÜ OLAY: Densizin teki 10 Kasım’da Atatürk’ü anmaya gelmiş başörtülü bir genç kıza “senin burada işin yok” diyerek sözlü tacizde bulunmuştur.

İYİ OLAY: Bu densizlik, olay yerinde bulunan Atatürkçü kadınlar tarafından anında tepkiyle karşılanmış ve kadınlar başörtülü o genç kızın yanında yer almıştır.

Yazının tamamı için tıklayınız.

 

 

Yorum:

Saygı duruşu ibadeti

Onları kolayca tanırsınız. Bu kadınlar şık giyinirler. Yaşları ileri bile olsa makyajlarını yapmayı ihmal etmezler. Konuşurken kendilerini belli ederler. Hemen hemen her konu Atatürk ile başlar veya biter. Mensup oldukları dinin gereğidir başörtülü kadınlara saldırmak. Nerede bir başörtülü kadın görseler hemen kurdeşen atağı başlar. Yerinden duramaz. Alır onu bir kaşıntı. Ne yapmalı da o başörtülüye saldırmalıdır. Sözlü taciz farzdır. Fiili taciz ise nafile ibadettir. Yapılırsa sevabı çoktur. Hele ki bir “kara böcek” görsünler. Kara çarşaflılara “kara böcek” derler. Kara böceğe saldırmamak günahtır. Ne yapıp yapmalı ve saldırmalıdır o kara böceğe. Baş örtülülerin adı da sıkmabaştır. Özellikle başörtülü bir kadının araba sürmesi onlar için son derece rahatsızlık vericidir. Onların dininde başörtülülerin sadece temizlikçi kadınlar olması caizdir. Bunun dışındaki halleri haramdır. Baş örtülülerin uçağa binmesi bile onları huzursuz eder. Nasıl olur da bu alt sınıf insanlar uçağa binebilir, araba sürebilir, teknolojiyi kullanabilir? Nasıl olur da bu sıkmabaşlar mühendis olur, doktor olur?

Ayin yerleri ise heykellerin önüdür. Heykelin karşısına geçilir ve sonsuz saygı gösterilir. Sanki ölüler işitirmiş gibi atalarına şikayette, serzenişte bulunurlar ve ondan talep ederler. Onun ölümsüz olduğunu, her zaman yanlarında olduğunu sürekli dile getirirler.

Büyük mescitleri ise Ankara Maltepe’dedir. Oraya girerken saygı içinde çiçekler götürülür. İbadet mekanından çıkarken sırtlarını dönüp çıkmazlar. Geri geri yürürler. Belli günlerde bu önemli ibadeti devlet büyükleri yapar. Bu devlet ricali kendi dini olmadığı halde, kendi dininde son derece inançlı olarak bilinenler de dahil, bu ibadeti yapmazsa yerinden olacağını zanneder. İbadetin son kısmı ise büyük mescitte yatan ölü şahsın okuması için özel deftere mesaj bırakmaktır.

İşin ilginç yanı bu dine has olan saygı duruşu ibadetini tüm Türkiye’nin çekinmeden yapmasıdır. Daha komiği bu ibadeti yapmak isteyen baş örtülülerin o dine mensup kimse tarafından ayinden kovulmasına rağmen ayine katılmak için gösterdiği sebattır.

Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır. Ey başörtülü genç kız. Sana ne onların dininden ve ibadetinden. Sana kendi dinin ve ibadetlerin yetmez mi? Musa’ya Yahudilerin söylediği gibi sen de diğerlerinin tanrılarından bir tanrı mı istiyorsun? Şunu unutma: “Ölülere işittiremezsin”.

Ne diyelim, din çok. İsteyen istediğine uyar.

 

Lütfi Hocaoğlu

Yorumcu
Yorum
Reşat Nuri Erol
14.11.2011
11:28

Lütfi Kardeş;

En başta dediğimi tekrar ediyorum...

Lütfen...

Konu dışında yazılanları dikkate alıp cevap verme...

Çünkü...

Onlar YORUM ve TARTIŞMA değil de, bize yakışmayan BAŞKA ŞEYLER...

Kur'an ne diyorsa o; size küfredenlere sadece "SELAM" deyip geçiniz; İŞİNİZE/ÇALIŞMANIZA bakınız...

*

En derin ve samimi sevgi, selam ve dualarımla...

Adil Düzen Çalışanlarına "SELAM" olsun...

Dost olarak "ALLAH" bize yeter...

Hakaretler sahiplerine aittir.

NOKTA

*

ADİL DÜZEN ÇALIŞANI

(SATAŞANI DEĞİL)

REŞAD

Tayibet Erzen
14.11.2011
11:32

Yazı uslubu başka bir şey, içeriği bambaşka bir şeydir. Umarım, herkes bunun ayırımındadır.

Burada yapılan bir çok yoruma usluben ben de katılmıyorum ama madem ki hakemlik sistemi var, rahatsız olanların hakemlere gitmesi gerekir.

Burada Lütfi Bey'e şahsi değil, fikri bir saldırı var. Bu da zaten kendisinin de alışkın olduğu ve altından kalkabildiği bir durum.

Süleyman Karagülle
14.11.2011
19:31

Hakan'a

Amerikadakiler Amerikalılara hizmet eder, bize de saldırır.

Hakan Kandal
14.11.2011
22:43

Yaptığım eleştiriye ne dr. ne mete firidin ne de karagülle tarafından en küçük bir cevap bile verilmemiş, Reşat Erol'un zaten öyle bir derdi yok. Doktorun yazısına ilgisiz bir noktadan yaklaşarak değil, direkt konuyla ilgili bir eleştiri getirdim. Ama dr cevap yazısında mehdi ve parti bağlamında bir şeyler karalamış. Oysa en son yazdığım cevapta, Adil düzeni kabul etmeyen milli görüşçü değildir demiştim, resmen görmezden gelmiş ve parti purtu edebiyatına devam etmiş, mehdiyi de eklemiş. Adil düzeni kabul etmeyen bir insanın mehdi anlayışı riyakar ve de gizli sevislerin servisi olabilecek bir anlayıştır. Merkezde adil düzen ve milli görüş vardır. Ateist-müşrik tartışmasına ise hiç değinmemiş. Firidin ise her zamanki ciddiyetiyle hiç bir doneye eleştiri getirmeden görüş olmayan beyanını dile getirmiş. Yani 1 yıl samiri putuna tapmayacağım deyip ayin öncesi ya doktorlara şu kolaylığı getirdi deyip ayine katılan anlayıştan ne beklenir ki? Karagülle de hissettiğine göre değil, istediğine göre yorum yapıyor. Bunu eleştirdim. Oysa benim yazıdaki asıl eleştirime cevap vermek yerine Amerikadakiler Amerikaya hizmet eder diyor. Karagülleye bunu söyleten şey Allah'ın akevler ekibini seçmiş olması tabii. Onlara yapılan eleştirilere tahammülü yok, cücüklerine yapılan saldırıları Adil düzene karşı saldırı gibi düşünüyor ve yanılıyor. Adil düzen akevlerin malı değil, Allaha ait olan düzen. Allah sizi ekarde eder başkalarını getirir, itiraz edebileceğiniz bir merci var mı bu durumda.Akevleri adil düzene eşitlemeniz yanlış. İşte Karagüllenin bu noktada en büyük hatası ve günahı, Adil düzene karşıyım diyenlere ve Adil düzene kaşı kumpas kuranlara sempati beslerken( oysa cehennemin dibine göndermesi gerekirdi), akevler ekibine yapılan eleştirilere hiç tahammülü yok! Demek bu getto asabiyeti adil düzen imanının önüne geçiyor. İşte hiç kimsenin sizlere söylemediği söyleyemediği bu ıvır tıvırları biz söylüyoruz adil düzen imanınız akevler asabiyetinizin ve samiri sempatizanlığınızın önüne geçsin dye.Reşat Erola cevaben şunları söyleyebilirm ki, doktora karşı kişisel bir sorunum yok, olmadı da eleştirilerim tamamen fikridir. Siz fikir bulamıyorsanız olabilir ama bana nerede kişisel-şahsi polemikler ürettiğimi de kanıtlamanız gerekir. Karagülle şarkı söylüyor ifadem ise bir edebsizlik değil durumun tam bir tespitidir. İnsanlık her geçen gün karanlığa batarken, hiç bir şey iyiye gitmiyorken, adil düzene imansızlık tazelenirken Karagüllenin her şey iyiye gidiyor demesi şarkı söylemektir yani ciddi olmayan bir tutumdur. Bir tür polyanacılıktır. Karagülleyi savunmaksa derdi Reşat Erolun biz samiri sempatizanı karagülleyi değil Adil Düzen bağlamında Karagülleyi savunuruz.

Reşat Nuri Erol
14.11.2011
22:58

ALLAH ISLAH ETSİN

NOKTA

Vahap Alma
14.11.2011
23:16

Bence yapılan yorumlarda herhangi bir anormallik yok. Bununla beraber bu kadar uzatmanın da bir anlamı yok. Tartışmalar fikirler üzerine oluyorsa öyle devam etsin. Lütfi Bey'in yorumları çok güzel. Hakan Bey'de soru sormuş bu çok doğal. Tayyibet Hanım'ın hatırlatması da gayet yerinde.

Hakan Bey'in Sayın Karagülle'nin ''şarkı söylüyor'' deyimini ağır bulmakla beraber anlam itibariyle haklı buluyorum. Türkiye dahil olmak üzere dünyayı bir huzursuzluk bürümüş gidiyor. ''her şey daha iyiye gidiyor'' söylemlerini daha açık ifadelerle açıklarsa kendi adıma çok sevinirim. Çünkü her geçen gün daha çok karamsar olmaya başladım. Adil Düzen'in çıtası her geçen gün daha fazla düşüyor. Bunun nasıl bir açıklaması var gerçekten merak ediyorum.

Süleyman Karagülle
15.11.2011
18:47

Hakan'a

Amerika'ya gidenleri Allah ekarte etmiştir. Dönmeni bekliyoruz.

Vahap Alma'ya

Fecr'den evvel zifiri karanlıklar olur. Bu fecrin yaklaştığına işarettir. Bu nedenle iyiye gidiyor.

Süleyman Karagülle
15.11.2011
18:51

Cengiz'e

Orada mecaz yoktur. Teşbih vardır. Hakikatse mecaz mana verilemez. Ölülere işittirmeme de hakikidir. Kafirlerin işitmemesi de hakikidir. Kafirlerin işitmemesi de kulak tıkama manasında hakikidir.

Reşat Nuri Erol
18.11.2011
10:59

Sitemizin bu haftaki

"İlmi Makaleler"

bölümünde

güzel, seviyeli, faydalı ve "ÖRNEK" bir tartışma

var; bilgilerinize...

Selam, sevgi, saygı ve dua ile...

Reşad

Sayfa: 2 / 2 (19 Yorum)Prev1[2]Next


YorumYap

Sayı: 126 | Tarih: 13.11.2011
Ahmet Hakan
İzmir’de bir iyi, bir kötü olay
Saygı duruşu ibadeti
1194 Okunma
19 Yorum
Lütfi Hocaoğlu
Zülfü Livaneli
büyük iskender ve mustafa kemal
savaş medeniyeti ve barış medeniyeti
599 Okunma
4 Yorum
Ali Bülent Dilek
Mahir Kaynak
Yeni düzen ve ülkemiz
Emek Parası
598 Okunma
9 Yorum
Süleyman Karagülle
Mehmet Şevket Eygi
Japonya'da Bizden Fazla İslam Ahlakı var
Ahlakları Sistemden Kaynaklı
508 Okunma
Emine Hocaoğlu
Ebubekir Sifil
İdeoloji Mağdurları
Hak Yolda İyi Şeyler Yapmak
474 Okunma
1 Yorum
Zafer Kafkas
Ruşen Çakır
Din-millet ikilemi
Ne alınmalı?
456 Okunma
Tayibet Erzen
Ruhat Mengi
Evet beyler, Atatürk’ü tartışamazsınız aslında!
Bayağı Tartışmalar
432 Okunma
Vahap Alma
Nihal Bengisu Karaca
Suçu vaim değilse,gidişat vahim demektir
Asıl vahim olan...
415 Okunma
Hakan Kandal