Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Ruhat Mengi - Vatan Vahap Alma
Kürt de olsam fark etmezdi!
599 Okunma, 0 Yorum

Kürt de olsam fark etmezdi!

Barzani de Kürt, üstelik Kuzey Iraklı Kürtlerin lideri.. Buna rağmen şimdi “Kürtlerin haklarının tanınmasını istiyoruz ama barışçıl yolla mücadele istiyoruz, PKK ve PJAK’a savaş için destek vermiyoruz” diyor ve PKK’ya “silah bırakma çağrısında” bulunuyor.

 

Hatırlayacaksınız, birkaç gün önce Selahattin Demirtaş’ın kongredeki konuşmasından söz ederken “Bu acımasız katliamların adı düpedüz terördür. Gerilla ise işgal altında veya dikta rejimi altındaki ülkelerde gerçekten ‘açık şekilde ezilenler’ arasından çıkan ve gruplar halinde savaşanlara verilen isimdir. Türkiye’de böyle bir durum olmadığı, Kürtler de Türklerle aynı haklara hatta çoğu kez daha ileri haklara sahip olduğu gibi bu katliamları yapanlar ile onlara destek verenler de ‘ayrılmak istemediklerini’ söylüyorlar. O halde ‘özerk olmak, vergi vermemek ama kaynakların sahibi olmak’ gibi nedenlerle adam öldürmek terördür, gerilla savaşı filan değil” demiştim.

 

İNSAN OLMAK YETERLİ

Bir mektup geldi. Daha önce Sırrı Sakık da “TV programım için aradığım” bir telefon görüşmesinde söylemişti “Sizin isminiz Kürt orijinli” diye, bu mektubu gönderen de “Adınız Rohad’dan geliyor, Kürt adıdır, böyle düşündüğünüze göre adınızı değiştirin” benzeri şeyler yazmış. Gerçi ben nereden geldiğini bilmiyorum, Antakya’da doğduğumda annemin sevdiği bir arkadaşının adı olduğu için bu isim bana verilmiş, ama bırakın orijini filan ismim açıkça Kürt ismi olabilirdi, ismi de bir yana koyun “kendim Kürt olsam” ne fark eder?

 

Sonuçta “insan”ım ve vicdanı olan hiçbir insan; yollara mayınlar döşeyerek, yolda yürüyen veya futbol oynayan polise-askere (hatta ailelerine) silahla-bombayla saldırarak katliam yapan, kısacası “demokratik” lafını ağzından düşürmediği halde “şiddet”le (hem de canavarca şiddet) çözüm arayan bir örgütü desteklemez. Kürt vatandaşların büyük bir çoğunluğunun da desteklemediğine inanıyorum. Zaten bu terör saldırılarında vatani görevini yapmakta olan Kürt gençler de ölüyorlar.

 

Bu nedenle kimse bana akıl vermeye kalkmasın, akılları fazla geliyorsa “katliam yapanları doğru yola çekmeye” saklasınlar. Bakın Barzani bile onlara doğru yolu gösteriyor artık!

 

Yorum:

Maalesef

Neden herkes doğruyu bildiği halde, doğru hareket etmek işine gelmiyor? İnsan olmak yeterli, onlar da insan, analar ağlamasın, bitsin bu düşmanlık, Kürt-Türk kardeştir,aslında çıkarcıların işi, milli servet eriyor, günahsız çocuklar ölmesin… vs. Çok duyduk ve duyuyoruz benzer yorumları. Herkesin istediği barışsa, neden hiç kimse başaramıyor? Çok kısa üç cevabı var bu soruların.

1. Kuran’ı yaşamamak

2. Doğru bildiğini gizleyip uygulamamak

3. Çıkar-Menfaat

 

 

 

Vahap AlmaYorumYap

Sayı: 117 | Tarih: 11.9.2011
Mahir Kaynak
Olanların anlamı
Denge
714 Okunma
5 Yorum
Süleyman Karagülle
Zülfü Livaneli
edebiyat ölmüyor,öldürülüyor
tanrı insanlara neden kitaplarla hitap etti?
690 Okunma
Ali Bülent Dilek
Nihal Bengisu Karaca
Koyun can derdinde, erkek ontolojik krizde
Koyun can derdinde, yazar post peşinde...
686 Okunma
Hakan Kandal
Mehmet Şevket Eygi
Zenginlik Arttıkça Azgınlık da Artıyor
Lüks Her Zaman Olacak
682 Okunma
Emine Hocaoğlu
Ruşen Çakır
Bu şiddet PKK’yı da tüketir
Susuzluğunu dinle!
681 Okunma
Tayibet Erzen
Ahmet Hakan
Başbakan ‘Cesaret Ödülü’nü iade etmesin
Mavi Marmara saldırısı bir proje mi?
657 Okunma
Lütfi Hocaoğlu
Taha Kıvanç
Uçaklar neden düşer, PKK terörü neden tırmanır
Terör ekopolitik bir araçtır
638 Okunma
Ahmet Kirtekin
Ebubekir Sifil
Arap Baharı
Adil Düzencilerin Başarısı, Dünya'nın Baharıdır
619 Okunma
Zafer Kafkas
Ruhat Mengi
Kürt de olsam fark etmezdi!
Maalesef
599 Okunma
Vahap Alma